Prace serwisowe

PRomotes
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 12.05.2023, 09:27

Prace serwisowe

Post autor: PRomotes » 15.05.2023, 09:59

Cześć!

Jestem posiadaczem od niedawna i przy ostatniej wizycie (wymiana oleju) mechanik mówił, że lada moment się widzimy, bo przy 60 tysiącach mam planowaną wymianę świec, a przy 90 wymiana czegoś, i potem przy 100 czegoś jeszcze... Gdzie mogę znaleść taką rozpiskę co/kiedy jest przez serwis zalecane do wymiany? Szukałem na www VW, ale nie mogę takowej znaleźć - może krzywo klikam?

dzięki za pomoc
Łukasz

Marcusfff
Member
Posty: 160
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Prace serwisowe

Post autor: Marcusfff » 15.05.2023, 21:03

Jak kiedyś szukałem, to wypadło mi to:
https://mqb.pl/plan-serwisowy-audi-vw-seat-skoda-mqb/

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 287
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prace serwisowe

Post autor: Zbigniewa » 15.05.2023, 21:09

PRomotes pisze:
15.05.2023, 09:59
Cześć!
Szukałem na www VW, ale nie mogę takowej znaleźć - może krzywo klikam?
Też szukałem czynności jakie serwis powinien wykonać podczas okresowych przeglądów i nic takiego nie znalazłem.
Pisałem już wcześniej, iż w kwietniu oddałem samochód do pierwszego przeglądu - po dwóch latach użytkowania. Na moje pytania o stan zawieszenia, hamulców czy sprawność akumulatora, pan który przekazywał auto był zdziwiony i stwierdził, że wymieniono olej, filtry i na tym "przegląd" się zakończył. Podejrzewam, że w VW nie wykonuje się przeglądów prewencyjnych, a jedynie wymienia/uzupełnia pewne akcesoria i płyny. Można przyjąć, że należy wóz eksploatować do momentu, aż na wyświetlaczu pojawi się stosowna kontrolka informująca o konieczności wymiany lub naprawy elementu. Oczywiście to tylko sarkazm, ale w Toyota po każdym corocznym przeglądzie technicznym otrzymywałem pełną dokumentacje z badań sprawności hamulców, stopnia tłumienia drgań (zawieszenie), sprawności akumulatora i geometrii kół. Nie wiem, czy tutaj należy dodatkowo opłacić takie badania czy raczej jest to zwykłe olewatorstwo lub brak profesjonalizmu. Obstawiam jedno i drugie.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

vagart
Member
Posty: 190
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Prace serwisowe

Post autor: vagart » 15.05.2023, 23:12

Co prawda po angielsku ale zawsze coś https://maintenance.vw.com/#/search

ODPOWIEDZ