Minimalne ryski na virtual cocpit.

Koperek69
Junior Member
Posty: 43
Rejestracja: 06.04.2023, 07:24

Minimalne ryski na virtual cocpit.

Post autor: Koperek69 » 26.05.2023, 10:18

Witam. Posiadam Artura od prawie dwóch miesięcy ale dopiero parę dni temu kiedy wkoncu zrobiła się ładna pogoda to zauważyłem że w mocnym słońcu które pada na ekran zegarow ma takie minimalne ryski których prawie wgl nie czuć pod paznokciem.nie jest to jakieś uciążliwe bo widać te rysy tylko w mocnym słońcu wcześniej dałbym sobie rękę uciac że jest nie skazitelnie czysty bez żadnej ryski a jednak są. I troche mnie to denerwuje... 😁😁Probowal ktoś kiedyś polerowanie tego ekranu? Czy lepiej wgl tego nie dotykać? Ktoś coś?
Czerwony Artek 2.0 tsi 370km by gregor10

Marcusfff
Member
Posty: 157
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Minimalne ryski na virtual cocpit.

Post autor: Marcusfff » 26.05.2023, 13:02

Jak odświeżać wyświetlacz LCD to można znaleźć na YT. Problem w tym, że panel w Artku jest lekko matowy i polerka może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jak bardzo Cię to boli, można próbować zaklejać jakąś folią PPF

Jalu
Member
Posty: 153
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Minimalne ryski na virtual cocpit.

Post autor: Jalu » 26.05.2023, 13:11

Jeśli chodzi o panel, to dodam jeszcze, że przy zbyt mocnym, powtarzalnym naciskaniu danego miejsca, np. włącznika na panelu, pod wierzchnią szybką potrafi się odwarstwiać jakaś tam czarna powłoka będąca tłem i widać wtedy takie nieregularne plamki pod tym przyciskiem. Widziałem taki przypadek w kilkumiesięcznym Artku znajomego. Zakładam, że nikt na siłę tego nie naciska, ale mam wrażenie, że jednak może się czasem okazać, że materiały są jednak zbyt delikatne.

CLAU
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 27.03.2023, 17:47

Re: Minimalne ryski na virtual cocpit.

Post autor: CLAU » 26.05.2023, 14:53

Koperek69 pisze:
26.05.2023, 10:18
Witam. Posiadam Artura od prawie dwóch miesięcy ale dopiero parę dni temu kiedy wkoncu zrobiła się ładna pogoda to zauważyłem że w mocnym słońcu które pada na ekran zegarow ma takie minimalne ryski których prawie wgl nie czuć pod paznokciem.nie jest to jakieś uciążliwe bo widać te rysy tylko w mocnym słońcu wcześniej dałbym sobie rękę uciac że jest nie skazitelnie czysty bez żadnej ryski a jednak są. I troche mnie to denerwuje... 😁😁Probowal ktoś kiedyś polerowanie tego ekranu? Czy lepiej wgl tego nie dotykać? Ktoś coś?
Z panelem LCD nic jej zrobisz. Jedyna opcja to go nie brudzić, czyścić delikatnie płynem do matryc i czystą ściereczką z bawełny lub mikrofibry.
Przecieranie na sucho może skończyć się rysami bo do auta trafia mnóstwo pyłu i kurzu, który posiada drobinki piasku/kwarcu i to głównie powoduje zarysowania.

Koperek69
Junior Member
Posty: 43
Rejestracja: 06.04.2023, 07:24

Re: Minimalne ryski na virtual cocpit.

Post autor: Koperek69 » 27.05.2023, 17:17

No właśnie... Podobno właśnie te folie ochronna jak się zalozy to nie widać tych mikro rysek i pewnie tak zrobię a co będzie to będzie.
Czerwony Artek 2.0 tsi 370km by gregor10

ODPOWIEDZ