Tsi 272 LPG i inne mody.

Adamzzz
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 31.07.2022, 18:46

Re: Tsi 272 LPG i inne mody.

Post autor: Adamzzz » 06.08.2023, 09:55

Prosiłem zignoruj jeśli nie masz nic merytorycznego do powiedzenia w temacie. Przez takich trolli jak ty na forach robi się bałagan.

SebastianC
Member
Posty: 60
Rejestracja: 28.07.2019, 11:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Tsi 272 LPG i inne mody.

Post autor: SebastianC » 06.08.2023, 17:23

Będziesz stroił pod paliwo 98 oktanów? LPG ma ponad 100 więc taki mod przeniósłby spore korzyści, a koszt przy jeździe głównie na LPG minimalny.

Adamzzz
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 31.07.2022, 18:46

Re: Tsi 272 LPG i inne mody.

Post autor: Adamzzz » 07.08.2023, 11:20

To na czym stroić będę jeszcze doprecyzuje. Gregor mówi żeby koniecznie 98 zalać a gość od LPG żeby nie wyciągać max i stroić na 95.
Pewne jest że stroić będzie Gregor a LPG mam kilka typów: GZW tyle że właściciel jest dość specyficzny ale wiedzę ma ogromną. Mieli kilka porządnych wtop opisywanych na różnych forach. Silesia cars też mają bardzo dobre opinie , jest jeszcze jeden lokalny gaziarz. To będzie trudna decyzja

Robert Wawa
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 08.06.2023, 21:03

Re: Tsi 272 LPG i inne mody.

Post autor: Robert Wawa » 28.08.2023, 22:03

Kolego nie przejmuj się komentarzami w stylu tego lanosa, tacy jak oni śmieją się z nas ja natomiast się śmieję jak tankuję 60 litrów gazu za 170,- pln i przejeżdżam na tym prawie 500 kilometrów. Gaz z EGP W-wa Ostrobramska instalacja KME z dotryskiem, Artek R-line 4x4 272 km. Jakbym żonie nie pokazał że mam wlew pod klapką to by nie uwierzyła że auto jeździ na gazie, ale co na tam ona wie, ma prawie nowego Mesia CLA co pali 6,7l to nie zna życia :-)

Co do kolejności co pierwsze mod czy gaz to gaziarze z EGP wypowiedzieli się iż nie ma to znaczenia z tym żeby nie jeździć na gazie po modzie tylko dojechać do nich na benzynie i oni dostroją instalację gazową (za całe 50,- pln)
Pozdrawiam.

alcalu
Member
Posty: 241
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Tsi 272 LPG i inne mody.

Post autor: alcalu » 29.08.2023, 14:04

Robert Wawa pisze:
28.08.2023, 22:03
Kolego nie przejmuj się komentarzami w stylu tego lanosa, tacy jak oni śmieją się z nas ja natomiast się śmieję jak tankuję 60 litrów gazu za 170,- pln i przejeżdżam na tym prawie 500 kilometrów. Gaz z EGP W-wa Ostrobramska instalacja KME z dotryskiem, Artek R-line 4x4 272 km. Jakbym żonie nie pokazał że mam wlew pod klapką to by nie uwierzyła że auto jeździ na gazie, ale co na tam ona wie, ma prawie nowego Mesia CLA co pali 6,7l to nie zna życia :-)
Widzę że nie zrozumiałeś - śmieję się jedynie z braku logiki. Na każdym kroku.

Jedyną oszczędnością jaka mnie interesuje, jest mój czas. Nie jestem zainteresowany jeżdżeniem po fix'y od Gregora do gaziarza i w drugą stronę, nie jestem zainteresowany czekaniem i dłubaniem. Wiesz dlaczego? Bo w tym czasie mam możliwość zarobić na tę benzynę wykonując inną pracę. Przegląd raz w roku, zmiana opon, olej co 10kkm, to jest max czynności obsługowych która mnie interesuje.

Dwa - całkowite koszta. Jeździsz >30kkm, trasy - 2.0 190 spala 6.0-6.5. To co przeczytałem wyżej to "możliwie najtaniej chcę ciskać max spod każdych świateł" - mamy 2023, jeżdżenie wariacko jest już dawno obciachem. Chcesz emocji, jedź na tor. Chcesz oszczędności, kup słabszy silnik. A Wy dwaj szukacie tanich emocji.

Trzy - w swoim życiu miałem 2 auta w gazie, 15-20 lat temu. Doświadczyłem jedynie tego, że non-stop coś się psuło, traciłem czas i pieniądze w warsztatach i podejrzewam że więcej dopłaciłem lub co najwyżej wyszedłem na 0. I nie chodzi o obecny postęp technologiczny, mniejszą ilość awarii - chodzi o zasadę

Robert Wawa
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 08.06.2023, 21:03

Re: Tsi 272 LPG i inne mody.

Post autor: Robert Wawa » 29.08.2023, 18:38

Kolego alcalu, z całym szacunkiem do Ciebi, po co Ty się wogóle odzywasz w tym temacie? Czy to jest wątek poświęcony Tobie i co Ciebie interesuje prywatnie oraz co robisz ze swoim czasem? Zastanowiłeś się kolego czy kogoś na tym forum wogóle interesuje Twoja osoba w tym kontekscie? Jeśli smiejesz sie z braku logiki to pośmiej sie z siebie samego ,tracisz czas na forum tworząc wywody o swoich zainteresowaniach, wygłaszasz swoje nikomu niepotrzebne prywatne opinie (do których oczywiście masz prawo) a mógłbys w tym czasie "zarobić na benzynę wykonując inną pracę". Kto Ci powiedział że ja szukam jakiś emocji? Emocje stoją w garażu i nazywaja się CBR, tu są gwarantowane z tym że już dawno z tego wyrosłem. Mam ładne mocne auto, R-line, full wypas z napędem 4x4 i wisienką na torcie - mega tanie w eksploatacji, co Ci nie pasuje? Nie jest to auto do ścigania i udawadniania kto ma dłuższego, do tego się nie nadaje i nie po to go mam. Co do instalacji to przypomina mi się że ją mam jak trzeba zatankować gaz i to tyle, przeskok technologiczny jest ogromny, też kiedyś miałem inne auta na gaz, sekwencje i takie tam ale to nie ta liga. Jakbym miał 2.0 190 to bym nawet nie pomyślał o gazie bo ten jest faktycznie mega oszczędny. Naprawdę nie chcę nikogo obrażać ani wchodzic dalej w jakąś bezzsensowną polemikę, dlatego nie odpsuj już więcej proszę, jedź w tym czasie zarabiać na benzynę ja sobie jakiś serial obejrzę, u mnie wszystko potankowane pod korek a i kasa się zgadza :)

Adamzzz
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 31.07.2022, 18:46

Re: Tsi 272 LPG i inne mody.

Post autor: Adamzzz » 29.08.2023, 19:52

Robert Wawa pisze:
29.08.2023, 18:38
Kolego alcalu, z całym szacunkiem do Ciebi, po co Ty się wogóle odzywasz w tym temacie? Czy to jest wątek poświęcony Tobie i co Ciebie interesuje prywatnie oraz co robisz ze swoim czasem? Zastanowiłeś się kolego czy kogoś na tym forum wogóle interesuje Twoja osoba w tym kontekscie? Jeśli smiejesz sie z braku logiki to pośmiej sie z siebie samego ,tracisz czas na forum tworząc wywody o swoich zainteresowaniach, wygłaszasz swoje nikomu niepotrzebne prywatne opinie (do których oczywiście masz prawo) a mógłbys w tym czasie "zarobić na benzynę wykonując inną pracę". Kto Ci powiedział że ja szukam jakiś emocji? Emocje stoją w garażu i nazywaja się CBR, tu są gwarantowane z tym że już dawno z tego wyrosłem. Mam ładne mocne auto, R-line, full wypas z napędem 4x4 i wisienką na torcie - mega tanie w eksploatacji, co Ci nie pasuje? Nie jest to auto do ścigania i udawadniania kto ma dłuższego, do tego się nie nadaje i nie po to go mam. Co do instalacji to przypomina mi się że ją mam jak trzeba zatankować gaz i to tyle, przeskok technologiczny jest ogromny, też kiedyś miałem inne auta na gaz, sekwencje i takie tam ale to nie ta liga. Jakbym miał 2.0 190 to bym nawet nie pomyślał o gazie bo ten jest faktycznie mega oszczędny. Naprawdę nie chcę nikogo obrażać ani wchodzic dalej w jakąś bezzsensowną polemikę, dlatego nie odpsuj już więcej proszę, jedź w tym czasie zarabiać na benzynę ja sobie jakiś serial obejrzę, u mnie wszystko potankowane pod korek a i kasa się zgadza :)
Właśnie zabierałem się za ripostę do kolegi ale widzę że już wszystko co chciałem napisać napisałeś Ty. 😀.
Dziękuje.
Czy możesz opisać jaką masz instalacje, jakie podzespoły?
Rozrzut tego co proponują gazownicy jest ogromny.
Prawdopodobnie będę montować w autonagaz w krk.

Marcusfff
Member
Posty: 158
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Tsi 272 LPG i inne mody.

Post autor: Marcusfff » 29.08.2023, 22:16

Mogę tylko jeszcze podpowiedzieć, choć pewnie już na to wpadłeś i ogarnąłeś- przeszperaj fora Superba i Passata. Auta o wiele popularniejsze a bebechy te same i na pewno ktoś ogarniał podobne tematy.

Robert Wawa
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 08.06.2023, 21:03

Re: Tsi 272 LPG i inne mody.

Post autor: Robert Wawa » 29.08.2023, 22:22

Hej, jutro sprawdzę dokładnie ale chyba KME NEVO-SKY Direct 2 ,butla 75 litrów w koło, wlew obok wlewu benzyny pod klapką bez żadnych przejściówki. Gwarancja 2 lata lub 120.000. Resztę jak się dowiem to dopiszę.
Pozdrawiam.

Adamzzz
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 31.07.2022, 18:46

Re: Tsi 272 LPG i inne mody.

Post autor: Adamzzz » 30.08.2023, 06:51

Ja też idę w KME. Najbardziej mi chodzi o wtryskiwacze (czy są pojedyńcze czy po dwa na cylinder oraz reduktor.
Czy zauważyłeś podwyższony dotrysk benzyny przy dynamicznej jeździe? Czy benzyna na wskaźniku schodzi tak jak byś jeździł na pb czy realnie ile spala?

ODPOWIEDZ