Listwy chrom wzery

marcinnn733
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 25.08.2023, 14:56

Listwy chrom wzery

Post autor: marcinnn733 » 25.08.2023, 15:03

Witam czy dużo osób z grupy ma podobny problem do mojego, a mianowicie chodzi mi o rdzę na dolnych listwach ala chromowanych ? Zastanawiam się nad jakimś pozwem zbiorowym bo to co VW odwala to jakaś kpina

Art e on
Posting Freak
Posty: 843
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Listwy chrom wzery

Post autor: Art e on » 25.08.2023, 16:45

Powodzenia... Z tego forum zbyt wielu ludzi nie ma ochoty walczyć to raz. A dwa - może dlatego, że VW koncertowo spusci Cię na drzewo (poczytaj sobie wątki o hamulcach i audio zwanym harmonia-karton 😂🤣).
Ale daj znać jak coś wywalczysz, bo może będziesz pierwszym przypadkiem któremu coś się uda wywalczyć...
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

Favor
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 13.05.2021, 10:55

Re: Listwy chrom wzery

Post autor: Favor » 25.08.2023, 17:28

To ja się podepnę pod temat chromów bo akurat miałem pisać. U mnie z kolei chromy tych stałych szybek z tyłu stały się tj mleczne, załączam zdjęcie. Chromy wokół drzwi są błyszczące a tego okienka z tyłu, szczególnie od strony pasażera jak na zdjęciach. Zamierzam to reklamować przy najbliższej wizycie ale czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?
Oczywiście spodziewam się odpowiedzi ASO że złe mycie, chemia itp ale auto jakoś całe myte i tylko tylne tak wyglądają.
Przez forum nie chciało wgrać mi zdjęć więc wrzucam linki:

https://ibb.co/F7vMPwM
https://ibb.co/kQCXTHZ
Arteon Shooting Brake R-Line 2.0 TSI 2021 Kings Red

vagart
Member
Posty: 189
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Listwy chrom wzery

Post autor: vagart » 25.08.2023, 18:02

Unie też zauważyłem na tych chromach, że po czasie nieco zaczęły się odróżniać od reszty, ale jeszcze nie aż tak. Może akurat te są zrobione z jakiegoś innego tworzywa niż reszta...? Spróbuję to czymś podczyscić w najbliższym czasie i dam znać czy coś pomogło.

marcinnn733
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 25.08.2023, 14:56

Re: Listwy chrom wzery

Post autor: marcinnn733 » 25.08.2023, 18:12

co do tych wokół szyb sa duzo lepsze niz te na dole ale tez robia sie matowe od chemi takie jakby białe, jak reklamowałem listwy dolne w aso powiedzieli zeby kupic paste do chromów ( w aso za 200 zl allegro 120 ) i najpierw wyczyścić bo one sa tylko brudne , i tak zrobiłem nalot zszedł a rdza została , listwy wokół szyb wyglądały po tym zabiegu jak nowe szybko sie nakłada, poleruje a efekt ekstra, teraz po wyczyszczeniu powiedzieli ze to oni musza wypolerować bo ja moge kłamac a taka usługa kosztuje ok 1000 zł. i wtedy zrobią zdjęcia które wysła do weryfikacji i na tej podstawie powiedza czy to podlega naprawie na gwarancji

vagart
Member
Posty: 189
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Listwy chrom wzery

Post autor: vagart » 27.08.2023, 20:42

Favor pisze:
25.08.2023, 17:28
To ja się podepnę pod temat chromów bo akurat miałem pisać. U mnie z kolei chromy tych stałych szybek z tyłu stały się tj mleczne, załączam zdjęcie. Chromy wokół drzwi są błyszczące a tego okienka z tyłu, szczególnie od strony pasażera jak na zdjęciach. Zamierzam to reklamować przy najbliższej wizycie ale czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?
Oczywiście spodziewam się odpowiedzi ASO że złe mycie, chemia itp ale auto jakoś całe myte i tylko tylne tak wyglądają.
Przez forum nie chciało wgrać mi zdjęć więc wrzucam linki:

https://ibb.co/F7vMPwM
https://ibb.co/kQCXTHZ
Dzisiaj z tym walczyłem i po godzinnej walce okazało się, że żadne mycie nie chce dać efektu niezależnie od użytych preparatów... Nie jestem pewien na 100%, ale wydaje mi się że one są oklejone folią, która się porysowała/odbarwiła/cokolwiek. Po przejechaniu opuszkiem i paznokciem powierzchnia wydaje się być gumowata, natomiast na pozostałych chromach palec normalnie się ślizga. Jak spojrzeć pod kątem to też wydaje się jakby była na nich jakaś powłoka, także chyba okazuje się, że fabryka oklejała nie tylko progi przy tylnych nadkolach.

ODPOWIEDZ