Trzeszczące głośniki -Harman Kardon

Jelon
Junior Member
Posty: 15
Rejestracja: 18.10.2023, 06:27

Trzeszczące głośniki -Harman Kardon

Post autor: Jelon » 03.11.2023, 17:24

Witam
Od wczoraj zauważyłem, że pojawiły się problemy z głośnikami w moim Artku. Po odpaleniu Spotify z telefonu, dźwięk zaczął bardzo mocno trzeszczeć w głośnikach po czym się wyłączył, na 3 sek pomogło zgłośnienie z kierownicy - ale pomogło na tyle że znowu trzeszczący dźwięk był przez 3 sek. Sprawdzałem też inne aplikacje a na końcu samo radio i ta sama sytuacja. Nie pomogło też ponowne uruchomienie auta. Wczoraj pierwszy raz mi się taki problem pojawił jak rozmawiałem przez głośnomówiący. Dopiero jak samochód odstał kilka godzin pod pracą to dźwięk działa. Zastanawiam się, czy może to mieć jakikolwiek związek z wymienianą tydzień temu kierownicą? Jestem umówiony za 1,5 tyg na serwis, ale zastanawiam się czy ktoś z Was miał może podobny problem i jak został rozwiązany. Obawiam się że w dzień kiedy zostanie wstawiony do ASO będzie wszystko ok i nic nie zrobią

kirst
Member
Posty: 96
Rejestracja: 18.06.2021, 01:12

Re: Trzeszczące głośniki -Harman Kardon

Post autor: kirst » 04.11.2023, 17:07

Witam.
Miałem wymienianą kierownicę i podobny problem, jednak jedno z drugim w moim przypadku nie miało nic wspólnego. Stało się to kilka razy, po odpaleniu usłyszałem trzeszczący dźwięk z głośników, obojętnie czy z radiaczy z mediów, zestaw głośnomówiący nie działał, pomogło zgaszenie auta, zamknięcie i odczekanie ok 10 do 15 minut aż wszystko wygasło. Za pierwszym razem zadzwoniłem do serwisu i poradzono mi odłączenie na chwilę akumulatora...Zgłaszałem to kilka razy w serwisie i nic nie znaleźli, ten typ tak ma, za dużo elektroniki, mam arteona dwa lata i stało się to może pięć razy, poprostu nie zamęczaj się tylko postaraj się z tym żyć, oczywiście zgłaszaj to w serwisie, może tobie pomogą.
Pozdrawiam

B4rtek
Member
Posty: 159
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trzeszczące głośniki -Harman Kardon

Post autor: B4rtek » 11.11.2023, 20:39

W Arteonie nie ma nawet głośników HK tylko chiński Sanovox. Jak to ładnie tłumaczy VW, HK projektuje maskownice i uczestniczy w ustawieniach dźwięku. Głośnik może być dowolnego producenta.

kirst
Member
Posty: 96
Rejestracja: 18.06.2021, 01:12

Re: Trzeszczące głośniki -Harman Kardon

Post autor: kirst » 13.11.2023, 17:53

Super, dobrze wiedzieć na przyszłość przy wyborze auta😔

ODPOWIEDZ