Błąd pre crash funkcja ograniczona

RafArt2023
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 04.01.2024, 08:45

Błąd pre crash funkcja ograniczona

Post autor: RafArt2023 » 04.01.2024, 14:15

Cześć,

Od pewnego czasu wyświetla mi się błąd dot ograniczenia działania funkcji Pre-Crash.
Jak temu można zaradzić panowie?
pzdr
R

Kameleon7
Member
Posty: 57
Rejestracja: 08.04.2023, 19:32

Re: Błąd pre crash funkcja ograniczona

Post autor: Kameleon7 » 04.01.2024, 15:50

Jedynie podpiąć i sprawdzić dokładnie błąd. Jakis z komponentów tego systemu nie działa poprawnie.

SebastianC
Member
Posty: 60
Rejestracja: 28.07.2019, 11:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Błąd pre crash funkcja ograniczona

Post autor: SebastianC » 04.01.2024, 21:08

System Pre-Crash to głównie radar i elektroniczne napinacze pasów bezpieczeństwa.

Działa Ci dobrze radar? (działa aktywny tempomat)?

W jakich momentach pojawia Ci się błąd? W losowym czasie czy też może przy gwałtownym hamowaniu?
W Arteonie/Passacie nie da się regenerować pasów (po wystrzale mechanizm napinania pasów Pre-Crash zostaje zmielony). Więc jeśli samochód miał przygodę i ktoś próbował zregenerować pasy, to błąd pojawi się podczas awaryjnego hamowania, gdy Pre-Crash spróbuje napiąć pasy.

Jalu
Member
Posty: 157
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Błąd pre crash funkcja ograniczona

Post autor: Jalu » 05.01.2024, 07:44

A u mnie to było tak, że (chyba w listopadzie) wyskakiwał ten sam błąd, ale połączony z brakiem side assist i asystentem opuszczania miejsca parkowania. Myślałem, że to znów kierownica, ale w ASO stwierdzono 2 rzeczy: wgrano nowe oprogramowanie i zalecono czyszczenie radarów, co wywołało moje - delikatnie mówiąc - zdziwienie. Bo niby jak mam je czyścić? Trzeba rozbierać tylny zderzak, czy może nadkola? Skąd mam wiedzieć co ile to czyścić, itd... Trochę słabe, a właściwie to nawet bezsensowne to zalecenie. W każdym razie, nowe oprogramowanie dało sobie z tym radę, choć jak pisałem na innym wątku, znów mam jechać na wgranie nowego, co wg ASO ma usunąć problem z powtarzającą się codziennie nową aktualizacją oprogramowania na Infotainment.
Niekończąca się opowieść... :cry:

ODPOWIEDZ