Subwoofer w koło zapasowe do zwykłego audio

Awatar użytkownika
pang
Junior Member
Posty: 16
Rejestracja: 07.11.2023, 21:59

Subwoofer w koło zapasowe do zwykłego audio

Post autor: pang » 28.04.2024, 23:45

Czy orientujecie się czy da się i jak podłączyć subwoofer montowany w koło zapasowe.

Widziałem takie rozwiązanie u kolegi w Leonie, ale on miał montowany fabrycznie - ciekaw jestem czy jest jakaś wiązka i wystarczy kupić subwoofer i zakodować czy to kwestia okablowania.

Jeśli macie jakieś inne doświadczenia z subwooferami to dajcie znać bo chętnie bym zamontował.

mariusz123a
Member
Posty: 231
Rejestracja: 27.09.2019, 21:28

Re: Subwoofer w koło zapasowe do zwykłego audio

Post autor: mariusz123a » 29.04.2024, 07:57

Raczej nie jest to takie proste. Subwoofer ogólnie w fabrycznym rozwiązaniu jest podłączony do wzmacniacza wielokanałowego tak jak reszta głośników. W standardowym rozwiązaniu głośniki są bezpośrednio do jednostki podłączone. Zupełnie inna wiązka elektryczna jest w rozwiązaniu ze wzmacniaczem.

Eskel
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 01.01.2021, 10:14

Re: Subwoofer w koło zapasowe do zwykłego audio

Post autor: Eskel » 29.04.2024, 08:36

Możesz zamontować zestaw plug&play z helixa, albo spróbować podłączyć dodatkowy wzmacniacz i do niego subwoofer w koło. Tutaj bardzo fajny przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=93HTmlKSVrE

Awatar użytkownika
pang
Junior Member
Posty: 16
Rejestracja: 07.11.2023, 21:59

Re: Subwoofer w koło zapasowe do zwykłego audio

Post autor: pang » 29.04.2024, 11:50

Ok, czyli to nie takie hop-siup
Wygląda na to, że będę musiał poczekać do końca gwarancji i zrobić audio za kilka tysi albo się przyzwyczaić :/

Po majówce będę na wymianie oleju w ASO to zapytam jak się ma gwarancja samochodu do modyfikacji audio, na ile będę mógł sobie pozwolić aby później nie powiedzieli, że regulacja fotela nie działa bo wstawiłem wzmacniacz ;P

ODPOWIEDZ