Charczące głośniki w Arteonie

Porter990
Junior Member
Posty: 25
Rejestracja: 28.11.2019, 15:32

Charczące głośniki w Arteonie

Post autor: Porter990 » 07.05.2024, 16:28

Hej wszystkim,

podniosę temat o który kiedyś pytałem ale nie było odzewu.
Pytanie wówczas brzmiało: czy ktoś z Was miał problemy z charczącymi głośnikami w swoim Arteonie?

Przybliżę sytuację: głośniki charczą gdy auto się nagrzeje na postoju na świeżym powietrzu etc. Nie charczy jeden lub dwa ale wszystkie jednocześnie i tylko przy niskich tonach, więc założyłem że to problem ze wzmacniaczem.

Przez ostatnie tygodnie, kiedy zrobiło się ciepło i problem powrócił, rozmawiałem z firmą zajmującą się naprawą wzmacniaczy samochodowych. Ostatecznie nie podjęli się tego zlecenia ponieważ nie mają środowiska do przetestowania tej jednostki. Zdiagnozowali jednak że prawdopodobną przyczyną takiej sytuacji jest wilgoć, która w jakiś sposób zebrała się we wzmacniaczu. Pod wpływem temperatury ta wilgoć paruje i wpływa w jakiś sposób na jego komponenty co powoduje owe charczenie.

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale czy ktoś z Was miał/ma podobny problem?
W jaki sposób sobie z tym poradziliście?

Znając moje szczęście mogę walczyć z jedynym przypadkiem w Polsce. Arteon nie był bity ani zalany i jest ze mną niemal od nowości więc ciężko powiedzieć skąd ta wilgoć.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie czy porady dotyczące tego problemu bo jest on dość mocno irytujący :s

Pozdrawiam,
Michał

Eskel
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 01.01.2021, 10:14

Re: Charczące głośniki w Arteonie

Post autor: Eskel » 08.05.2024, 12:24

Zajrzyj pod fotel pasażera, wzmacniacz może być tam schowany pod styropianem, może rzeczywiście komuś się coś rozlało akurat tam?

Porter990
Junior Member
Posty: 25
Rejestracja: 28.11.2019, 15:32

Re: Charczące głośniki w Arteonie

Post autor: Porter990 » 13.05.2024, 00:50

Zbadam. Generalnie rozważam już zakup nowego ale zniechęca mnie trochę kodowanie nowego komponentu :/
Samochód jest w porządku, pierwszy którego nie chcę się pozbyć jak niemal wszystkich do tej pory z różnych powodów ale to jest bardzo irytujące...

ODPOWIEDZ