Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Salvatore » 16.08.2018, 14:37

Którą Octavię miałeś @janusztaki? Podłokietnik w drzwiach Octavii II to niedościgniony ideał :D W Arturze jest zdecydowanie za nsko...
Masz dodatkowe wygłuszenie? U mnie jest i jestem zadowolony z fabrycznego audio, tzn. po lekturze forum byłem przygotowany na coś gorszego.

janusztaki
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 18.05.2018, 15:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: janusztaki » 16.08.2018, 15:04

Octavie II, w sumie to jeszcze ją mam, nawet dwie, jedną ambition a drugą biedawersję.. za każdym razem jak wsiadam (nawet teraz po Arteonie) to nie mam powodów do narzekań. Tak samo w T5, mam fotele z multivana z podłokietnikami - poezja. Oczywiście to wszystko arteon rekompensuje właściwościami jezdnymi i ciszą w kabinie, brakiem wibracji w stosunku do diesla. Nie mam wygłuszenia, ale przesiadłem się z głośnych aut w dieslu dlatego to takie wrażenie na mnie robi.

Jeszcze jedna rzecz mnie ostatnio zdenerwowała - radio w ramach 1 stacji FM zmienia pasma na to korzystniejsze tj. silniejsze, tylko jak jesteśmy na granicy pasm to on to robi co kilka sekund, a ponieważ audycje nie są idealnie zsychronizowane to słychać to przejście, spotkaliście się z tym? Automatyczne przełączanie można wyłączyć w opcjach i tak to załatwiłem.

To co mnie na plus zaskoczyło to świetna współpraca z ajfonami (i pewnie nie tylko jak sądzę), możliwość podpięcia dodatkowego telefonu, obsługa muzyki po audio BT, wyświetlanie zdjęć z kontaktów, ktoś to w końcu dopracował.

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Salvatore » 16.08.2018, 15:32

Pytałem o dodatkowe wytłumienie, bo moja teoria jest taka, że ono poprawia brzmienie audio. W Arteonie nie słyszę żadnych dodatkowych efektów typu dudnienie, brzęczenie, itp. jakie występowały w mojej Octavii przy większym basie (np. The Package - A Perfect Circle). Dźwięk z Arteona może nie jest koncertowy, ale jest czysty.
Octavią II jeździłem 10 lat i też mi brakuje podłokietników z niej, mięciutkich i na idealnej wysokości. Ale myślę, że to także kwestia przyzwyczajenia. W Arteone dwa tygodnie szukałem swojej pozycji za kierownicą, a teraz jak ktoś mi przestawi fotel to zabiję :D
Natomiast komfort podróżowania na trasie to przepaść między tymi autami, trasa Octavią męczyła, a po Arteonie jestem świeżutki. Też przesiadłem się z diesla do benzyny, Octavia z dieslem jest bardzo głośna.

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: barszcz2 » 17.08.2018, 06:31

Salvatore pisze:
16.08.2018, 15:32
W Arteonie nie słyszę żadnych dodatkowych efektów typu dudnienie, brzęczenie, itp. jakie występowały w mojej Octavii przy większym basie (np. The Package - A Perfect Circle). Dźwięk z Arteona może nie jest koncertowy, ale jest czysty.
U mnie po 6,5kkm w prawych drzwiach zaczął rezonować jakiś, kabel/cięgno... nie da się już słuchać czystego basu, do czasu aż udam sie z tym do ASO - ale na początku odczucia były podobne: dźwięk nieco spłycony ale bardzo czysty.

shm
Member
Posty: 71
Rejestracja: 21.09.2017, 14:28

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: shm » 02.10.2018, 22:21

barszcz2 pisze:
04.07.2018, 14:30
shm pisze:
04.07.2018, 11:31
Problem rozwiązany :) Okazało się, że gdy czyscilem ekran to płyn do czyszczenia ekranów LCD dostał się za szybkę i zostawił taka cienka strużkę. Jak się cieplej zrobiło to odparował i nie ma śladu.
Albo elastyczna taśma, łącząca matryce z resztą po wpływem ciepła się rozprężyła i złapała kontakt w gnieździe. Jeśli po jakimś większym ochłodzeniu problem wróci - masz odpowiedź
Odgrzebuję temat, gdyby kogoś interesowało, bo jednak ta pionowa kreska wróciła i co więcej, pojawiła się druga i nie są to wypalone pixele, to coś cienkiego jak włos, jakiś drucik czy coś. Nieważne. Zgłosiłem to na przeglądzie 30kkm, zamówili wyświetlacz DP i czekałem. Dziś mi to wymienili, trwało to może ze 2h. Póki co wszystko ok, ale w zasadzie to zrobiłem może 15-20 km. Wróce do normalnego rytmu to zobaczę jak czy nie będzie z tym problemów.

Druga rzecz to padł mi zegarek analogowy na konsoli :s Po prostu się zatrzymał, nie działa też podświetlenie. Dziś przy okazji to zdiagnozowali i brak jakiegoś połączenia. Zegarek zamówiony, w czwartek wymiana.

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jerzy » 05.10.2018, 19:37

Koledzy. Ja również podczas aktualizacji map zauważyłem ciemną linię na wyświetlaczu. Gruba jak włos i ciągnie się z góry na dół wyświetlacza. Nie przyglądałem się tak nigdy, ale teraz tak patrząc, myślałem że to folia monitorowa matowa którą nakleiłem się pobrudziła, ale nie. Normalnie na białym tle widać z góry na dół linię grubości włosa.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

Awatar użytkownika
mazbest
Junior Member
Posty: 48
Rejestracja: 06.07.2018, 08:55

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: mazbest » 05.10.2018, 19:47

Czy tylko mi skrzypi jak stara szafa łączenie obudowy AID z kratką nawiewu w desce ? Z prawej strony.
VOLKSWAGEN (3H) ARTEON R-Line 2.0 TDI SCR 140kW/190KM DSG 7-G (3H748Z) Biały "Oryx"

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: kriss555 » 05.10.2018, 21:43

U mnie skrzypi cos w okolicy schowka pasazera, wpada w drzenie jak jest zimny samochod. Musze sam zlokalizowac skad ten dzwiek bo serwis inaczej nic sam nie wymysli
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jerzy » 05.10.2018, 23:38

U mnie w trakcie słuchania muzy wpada w rezonans uchwyt od drzwi pasażera z przodu. Trzeba zdjąć boczek i posprawdzać spasowanie i dokręcić. Ale to będę robił podczas wymiany tych pospolitych przełączników od szyb. Tak samo z tyłu w prawych drzwiach nie był dokręcony ogranicznik.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 06.10.2018, 07:55

Check engine - uklad scr
Załączniki
20181003_170949.jpg

ODPOWIEDZ