Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Awatar użytkownika
boobek
Member
Posty: 55
Rejestracja: 07.11.2017, 14:17
Lokalizacja: Rusocin

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: boobek » 28.01.2019, 20:44

nawet nie wiedziałem ze to wada woow , jade zaraz to zgłosić , myślałem ze tak ma być

enocylhdclub
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 22.04.2018, 16:34

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: enocylhdclub » 29.01.2019, 11:03

Dzięki panowie. Jest jakaś lista podobnych wad? Przeszukanie kilkudziesięciu stron forum jest trochę kłopotliwe.

mike_pl
Member
Posty: 79
Rejestracja: 29.08.2018, 20:00

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: mike_pl » 29.01.2019, 16:15

Salvatore pisze:
27.01.2019, 01:01
mike_pl pisze:
25.01.2019, 18:42
Też zauważyłem, że buczy tylko jak jest lampa zmarznięta po nocy (jak świeci dłuższy czas i coś tam się nagrzeje to pomimo temp. zewn. -6*C przy uruchamianiu nie buczy). Z wolniejszym podnoszeniem to jest tylko jak światła są w trybie auto (wtedy soczewka po stronie kierowcy ma inna optykę), jak włączę światła ręcznie i obie lampy mają taką samą optykę to długie światła podnoszą się w tej samej chwili, bez opóźnień. W poniedziałek będę w serwisie bo skrzynia szarpie więc zapytam też o lampę.
Faktycznie, jest dokładnie tak jak napisałeś! Ciekawe co ta lampa kierowcy czaruje w trybie auto :)
U mnie ostatnie dwa dni cisza, więc na razie olewam temat. Daj znać co powie serwis...
Po wizycie w serwisie chłopaki stwierdzili, że DSG na zimnym silniku może szarpać przy ruszaniu i że to normalne. Brak podstaw do wymiany/naprawy itp. Podobno każdy arteon tak ma, a ja po prostu wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Ogólnie jak się zepsuje to bardzo chętnie ją wymienią na gwarancji. Odnośnie lampy i jej buczenia to opowiedziałem o co chodzi ale oczywiście w serwisie nic nie zabuczało (temperatura około 0,0*C) a ja zauważyłem, że coś buczy jak było -7. Tu pan powiedział, że tą lampę można wymienić i serwis w tym pomoże, bo producent ma podejście na zasadzie "jak świeci to wszystko ok". Zalecili mi, że jeżeli nie jest to bardzo irytujące dla mnie to lepiej wymienić ją za rok lub dwa, zawsze będzie świeższa przy zdawaniu auta no i od połowy najmu znowu będzie lepiej świecić. Jak się uprę to mogą się teraz tym zając ale póki co działa, nie buczy itp. więc na razie sobie odpuszczam.

bogol
Member
Posty: 128
Rejestracja: 28.02.2018, 04:33

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: bogol » 29.01.2019, 22:21

Lazi pisze:
27.01.2019, 17:03
bogol pisze:
27.01.2019, 11:45
Blazio1946 pisze:
27.01.2019, 10:20
U mnie powraca sam po wciśnięciu.
u mnie też, ale miałem Arteona bez póki na telefon i miałem wrażenie że otwierało również się samo- no chyba że mam "zwidy"
Nie mam ładowania telefonu i żeby otworzyć to trzeba go wcisnąć ręcznie.
A masz podświetlany ten chowek? Bo u mnie brak światła

Lazi
Senior Member
Posty: 445
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Lazi » 30.01.2019, 00:03

bogol pisze:
29.01.2019, 22:21
A masz podświetlany ten chowek? Bo u mnie brak światła
Nie, nie mam.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: barszcz2 » 31.01.2019, 09:10

ksibart pisze:
19.01.2019, 22:57
barszcz2 pisze:
06.08.2018, 18:31
Po 4 miesiacach uzytkowania pojawiły sie wżery na chromach na dole drzwi i zderzaku z tyłu o ktorych juz ktoś wspominał. Nie trzeba bylo nawet zimy i soli. Gość z serwisu zachowywał sie jakby problem chromow byl mu doskonale znany.
U mnie teraz wysiało na chromach z obu stron i tył... :rolleyes:

Pytanie czy mając gwarancję na 5 lat mogę zgłosić ten problem teraz i wymienić np za 2-3 lata lub pod koniec gw? Czy jak zgłoszę to o ile się uda to muszę odrazu wymienić i liczyć że za rok nie wyjdzie znowu? :huh:
Problem o którym pisałem udało mi sie rozwiązać odpowiednia chemią - pomogła dobrej jakości piana aktywna. Zobaczymy jak po zimie. Jak będą ślady to będę wymieniał. Mam tak z fotelem pasażera. Pomarszczył się materiał, tapicerkę wymienili, po tygodniu znowu się pomarszczył. Tylko na tym jednym fotelu. Podjade za jakiś czas i znowu to będę reklamował - aż do skutku ;)

wasyl
Member
Posty: 114
Rejestracja: 17.09.2017, 10:11

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: wasyl » 31.01.2019, 15:50

wasyl pisze:
28.01.2019, 16:30
Mam to samo, 31.01 jadę na wymianę oleju i zobaczymy co powiedzą. Mam jeszcze parę wad do zgłoszenia jak rdzewiejące zaciski hamulcowe, zaciek na masce i przebarwinie przy lewym spryskiwaczu lampy.

No i po pierwszej wymianie oleju. A więc co do usterek: DP wymienią, zaciek na masce i przebarwienie przy lampie cytuję "zbyt agresywna chemia podczas mycia" to samo tyczy się zardzewiałych zacisków i podobno coś pojawia się na chromach. Śmiech... źle myte auto. Muszę opisać ładnie wszytkie usterki i przesłać do importera VW bo serwis ma to gdzieś. Ma ktoś jakieś namiary to poproszę.


mstrzele
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 24.11.2017, 21:00

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: mstrzele » 31.01.2019, 20:25

wasyl pisze:
31.01.2019, 15:50
wasyl pisze:
28.01.2019, 16:30
Mam to samo, 31.01 jadę na wymianę oleju i zobaczymy co powiedzą. Mam jeszcze parę wad do zgłoszenia jak rdzewiejące zaciski hamulcowe, zaciek na masce i przebarwinie przy lewym spryskiwaczu lampy.

No i po pierwszej wymianie oleju. A więc co do usterek: DP wymienią, zaciek na masce i przebarwienie przy lampie cytuję "zbyt agresywna chemia podczas mycia" to samo tyczy się zardzewiałych zacisków i podobno coś pojawia się na chromach. Śmiech... źle myte auto. Muszę opisać ładnie wszytkie usterki i przesłać do importera VW bo serwis ma to gdzieś. Ma ktoś jakieś namiary to poproszę.
Zaciski - u mnie to samo. Dokładnie, to jeden zacisk - prawy przód. Odpowiedź taka sama. Dajcie znać, czy uda się Wam coś ugrać. Mi ASO nie dało odpowiedzi na pytanie, dlaczego tylko jeden zacisk zardzewiał od tej agresywnej chemii...

fadros
Junior Member
Posty: 38
Rejestracja: 30.10.2018, 20:41

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: fadros » 01.02.2019, 16:55

Nie chcę zakładać nowego tematu z głupim pytaniem więc podepnę to pod wadę, ale może to zaleta? Mój Arteon nie umie liczyć kilometrów :D

A na poważnie - gdzie się sprawdza całkowity przebieg pojazdu? Czy to "przebieg" i "długookresowy" ?? No bo jeśli tak to jaja... wiem, że zrobiłem ze trzy razy więcej, a nie tyle co pokazuje licznik... jak gaszę samochód i pokazuje niby przebieg to na 100% jest źle :o

ODPOWIEDZ