Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

kp43h8
Member
Posty: 54
Rejestracja: 05.12.2019, 16:36

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: kp43h8 » 07.02.2020, 22:26

No i mój wrócił z serwisu, oczywiście trzeszcząca obudowa głośnika lewego nie trzeszczała podczas jazdy. Lusterko prawe nie świszczało, a hamulce jakimś cudem nie biły ;-) przebieg 5600km. Sprawdzono je serwisie i stwierdzono co następuje: klocki mają około 70%, bez odstępstw od norm. Ślady przyklejania ponoć normalna rzecz. Natomiast numery elementów nie należą do wadliwych. Samochód zwrócony.

Oczywiście lusterko świszczy nadal, a obudowa jak pojechałem na wioski znów trzeszczała. Jak przestało padać i trochę polatałem po mieście to hamulce tył ponownie dały się we znaki.

Mówiłem, że jeszcze w żadnym aucie nie udało mi się przez kilkadziesiąt tysięcy zarżnąć hamulców z tylu na co Pan z serwisu mówił, że przyklejanie to normalna rzecz, że w końcu te hamulce są bardzo dużo używane przez te wszystkie systemy i to dość popularne, że się tył pierwszy zużywa. Dowiedziałem się też, że z hamulcami można walczyć do około 10 tys. Później to już normalne zużycie.

Trochę irytuje, że po rozgrzaniu tył tak lekko bije przy hamowaniu poniżej 80km/h przy takim niskim przebiegu i to w aucie za ponad 200 tys. Mam różne auta na budowę typu golf 4 czy opel astra g i katuje je niemiłosiernie, a nigdy nie miałem problemów z hamulcami. Tutaj jadę furą za grubą kasę i bez muzyki po mieście to nie jazda...

Robię jeszcze z dwa tysiące i zobaczę czy będzie się pogarszać.

xavras
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 08.02.2020, 11:45

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: xavras » 08.02.2020, 12:08

Witam wszystkich. Stoję właśnie przed wyborem samochodu. Zdecyduję między Arteonem a Superbem. Oba samochody z 2020 roku w bardzo podobnym wyposażeniu. Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM - cena modelu bazowego z wyposażeniem dodatkowym 190700 zł, po rabacie na firmę 161000 zł. Superb ten sam silnik cena katalogowa 169000 zł po rabacie 157000 zł. Porównując oba samochody dochodzę do wniosku, że Arteon jest ładniejszy, ale jeśli chodzi o pozostałe aspekty, to nie widzę przewagi VW, a nawet powiedziałbym, że Superb nie ma problemów, o których piszecie w tym dziale (np. mało miejsca na telefon do ładowania indukcyjnego). Może ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy reflektorami LED Top Matrix w Skodzie a LED High z DLA w VW? Piszę w tym dziale, bo jestem ciekaw opini osób, które mają z Arteonem mniejsze lub większe problemy. Czy w tej cenie Arteon jest Waszym zdaniem lepszym wyborem niż Superb?

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Osfald » 08.02.2020, 13:21

Moim zdaniem wygląd na plus Arteona, a funkcjonalność lepsza w kurze. Miejsce na telefon jest duże w modelu 2020. Poprawiono to już jakiś czas temu... Reflektory matrycowe mają tę przewagę, że fizycznie wyłączają diody w matrycy, a Arteon musi przestawić cały reflektor aby reagować na to co dzieje się przed samochodem. Szybkość, możliwość tworzenia wielu stref cienia i selektywność reflektorów matrycowych jest więc lepsza. System, który obserwuje drogę i decyduje co oświetlić, a co nie jest ten sam.

Co kupić? U nas decyzja była oczywista... 2x Arteon.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: coulignon » 08.02.2020, 13:30

To zależy na czym Ci zależy. Jak na wyglądzie i mentalnym wydłużeniu przyrodzenia to Arteon. Jeśli funkcjonalność i użyteczność oraz kompletny brak prestiżu to skoda. Techniczne lepszą wydaje się być w tej chwili skoda. Zakrawa to na herezje ale patrząc na ilość problemów w Arteonie to chyba tak jest.
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

Art e on
Posting Freak
Posty: 842
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Art e on » 08.02.2020, 14:15

Jezdzilem ta kura jako zastepczym tydzien temu i... materialy wewnatrz klase czy dwie nizsze (widac i czuc-mnie to "kulo" w oczy i szczegolnie lewy lokiec). Duzo miejsca i duzo halasu. I na drodze kazdy patrzy na Ciebie jak na akwizytora i siedzi na zderzaku chcac zademonstrowac, ze ma wiecej pod prawa noga.
To tyle po 5 dniowym "tescie" i juz wiem, ze kury bym nie wzial i tyle-ale to moje osobiste odczucie.
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

defender
Member
Posty: 137
Rejestracja: 06.09.2019, 22:28

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: defender » 08.02.2020, 16:49

xavras pisze:
08.02.2020, 12:08
Witam wszystkich. Stoję właśnie przed wyborem samochodu.
Arteon, ale Rline.

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: coulignon » 08.02.2020, 17:08

Jedna, dość istotna wada Superba , tak jak kolega wyżej pisał że jest w nim głośno. Nie wiem jak ten po lifcie ale jeździłem Superbem z 2018 roku i było tam tak samo głośno jak w Octavii. Dlatego jak brałem Arteona to dokupiłem dodatkowe wyciszenie. Zupełnie inna bajka.



A teraz proza życia, właśnie przestał mi się zamykać bagażnik elektryczny. Tzn prawie się zamyka po czym klapa podnosi się o 20 cm jakby w środku było coś co uniemożliwia domknięcie. Oczywiście bagażnik jest pusty. Coś, ktoś?
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

Dorth
Member
Posty: 202
Rejestracja: 26.09.2018, 16:14

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Dorth » 08.02.2020, 18:27

Sprawdz półkę bo tez tak mialem i ona byla krzywo. ;)

Lazi
Senior Member
Posty: 444
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Lazi » 08.02.2020, 18:45

SoundFormat pisze:
07.02.2020, 16:46
No i chyba mam jasność że w wylocie nawiewu na nogi jest jeszcze jedna taka "kulka" tylko ten nawiew ma zakamarki i zakręty i ni cholery nie udaje mi się wyjąć tej kulki. O ile to tam siedzi bo może jeszcze gdzieś indziej.
Czy ten znaleziony nit jest aluminiowy? Bo jeśli nie i jest magnetyczny to może jakimś małym magnesem neodymowym dałoby radę go wyciągnąć lub chociaż uciszyć.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

Lazi
Senior Member
Posty: 444
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Lazi » 08.02.2020, 18:55

kp43h8 pisze:
07.02.2020, 22:26
Dowiedziałem się też, że z hamulcami można walczyć do około 10 tys. Później to już normalne zużycie.
Nieprawda. Ja z problemem z hamulcami pojechałem przy przebiegu lekko ponad 20 tys. km i bez mrugnięcia okiem przyjęli i wymienili komplet z tyłu. Aktualnie mam najechane 30 tys. i jest cisza i brak odciśniętych klocków na tarczach. Jeśli masz możliwość to zmień ASO.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

ODPOWIEDZ