Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Carly_pl
Member
Posty: 90
Rejestracja: 22.02.2018, 14:53
Kontakt:

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Carly_pl » 29.05.2018, 09:10

Problem z zestawem 2.0 TDI 190KM + napęd na jedną oś to jest już od dwóch miesięcy.
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat 732-193-702
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Awatar użytkownika
Marcin
Member
Posty: 163
Rejestracja: 14.03.2018, 09:43

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Marcin » 29.05.2018, 20:56

Panowie, jutro odbieram swoją sztukę. Czy poza wątkami, tutaj już obszernie poruszanymi na coś szczególnie jeszcze zwrócić uwagę ? Jest tu sporo osób jeżdżących kilka mc więc pewnie swoje dodatkowe spostrzeżenia już mają :) dzięki

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: barszcz2 » 30.05.2018, 10:11

Marcin pisze:
29.05.2018, 20:56
Panowie, jutro odbieram swoją sztukę. Czy poza wątkami, tutaj już obszernie poruszanymi na coś szczególnie jeszcze zwrócić uwagę ? Jest tu sporo osób jeżdżących kilka mc więc pewnie swoje dodatkowe spostrzeżenia już mają :) dzięki
Mam zrobione 5kkm, nie ma się do czego przyczepić. Nic nie świszczy, wszystko działa. Jedynie lakier miękki cały w swirlach przy odbiorze - trzeba zwrócić na to uwagę i powalczyć o rabat za takie praktyki. Poza tym warto odkopać listę rzeczy do sprawdzenia przy odbiorze, która krążyła gdzieś po forum. Standardowo nie będą się pewnie schodzić chromy albo przy grilu albo przy drzwiach.

Awatar użytkownika
Marcin
Member
Posty: 163
Rejestracja: 14.03.2018, 09:43

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Marcin » 30.05.2018, 10:26

no właśnie na chrom zwróciłem uwagę już im wcześniej, nie miałem jakiejś tragedii, obejrzałem dla przykładu kilka i faktycznie co auto to ma inne sparowanie. Tak samo drzwi poprosiłem o lepszą regulację bo była ( dla mnie ) za duża szpara.

Awatar użytkownika
pablo_bios
Member
Posty: 157
Rejestracja: 22.03.2018, 17:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: pablo_bios » 30.05.2018, 13:56

Marcin pisze:
29.05.2018, 20:56
Panowie, jutro odbieram swoją sztukę. Czy poza wątkami, tutaj już obszernie poruszanymi na coś szczególnie jeszcze zwrócić uwagę ? Jest tu sporo osób jeżdżących kilka mc więc pewnie swoje dodatkowe spostrzeżenia już mają :) dzięki
Sprawdź, czy lewa kratka nawiewu przy drzwiach kierowcy nie "wciska się" jak ją dociśniesz w miejscu pokrętła, jeśli tak, to za chwilę będzie ci wpadać w rezonans na każdym bruku. Ja właśnie oddałem, żeby mi to zrobili przy okazji naprawy Car-Netu, który umarł definitywnie i od dwóch dni nie mają pomysłu jak to naprawić... Sprawdź też przy okazji, czy ci Car-Net działa, zaloguj się i aktywuj wszystko przed odbiorem auta. Sprawdź listwy na drzwiach, czy są dobrze(ciasno) spasowane i czy nie masz rys na Piano Black - podobno to się zdarza przed odbiorem.
www.instagram.com/pablobios

www.project-car.pl
Profesjonalne doradztwo przy zakupie samochodu.
tel. 725 081 724
_________________________

❌VW Arteon 2.0 TSI 280KM 4x4 2018r. - do lipca 2020
✅Audi A7 55 TFSIe quattro 367KM 2020r. - od listopada 2020

Awatar użytkownika
ksibart
Senior Member
Posty: 376
Rejestracja: 01.10.2017, 22:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: ksibart » 31.05.2018, 12:24

pablo_bios pisze:
30.05.2018, 13:56
Sprawdź, czy lewa kratka nawiewu przy drzwiach kierowcy nie "wciska się" jak ją dociśniesz w miejscu pokrętła, jeśli tak, to za chwilę będzie ci wpadać w rezonans na każdym bruku. Ja właśnie oddałem, żeby mi to zrobili przy okazji naprawy Car-Netu, który umarł definitywnie i od dwóch dni nie mają pomysłu jak to naprawić... Sprawdź też przy okazji, czy ci Car-Net działa, zaloguj się i aktywuj wszystko przed odbiorem auta. Sprawdź listwy na drzwiach, czy są dobrze(ciasno) spasowane i czy nie masz rys na Piano Black - podobno to się zdarza przed odbiorem.
Jestem bardzo ciekaw czy cos z tym u ciebie zrobią, u mnie kazda dziura jest oznaczana przez skrzypienie tego nawiewu. Dodatkowo przy ok 1500obr/min drzwi pasarzera gdzies brzęczą -_-
VW Arteon R-Line 2.0 TSI 190

Awatar użytkownika
Marcin
Member
Posty: 163
Rejestracja: 14.03.2018, 09:43

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Marcin » 31.05.2018, 20:15

powiem tak, po 2 dniach nie zauważyłem nic mega złego, natomiast nawigacja jest słaba ( mam discovery pro ), ale to kwestia gustu. Ma problem z rozpoznaniem ulic ( Wrocław :D ), klawiatura QWERTZ ... i nie mam jak tego zmienić.

Drivi
Junior Member
Posty: 9
Rejestracja: 03.03.2018, 20:19

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Drivi » 01.06.2018, 07:39

Witam.
Jako, że dłuższy czas noszę się z zamiarem kupna auta (arteon lub tiguan II), czytam fora obu samochodów i czasami włos jeży się na głowie ;) od Waszych informacji i jakosci tych samochodów, ciekaw jestem, czy może osoby odbierajace nowe Arteony mają lepsze doświadczenia niż Ci z Was, którym trafiły się z chirobami wieku dziecięcego.
Wkońcu id początku produkcji obu aut minął chyba ponad rok więc teoretycznie pewne priblemy powinny zostać wyeliminowane.

Dziękuję.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Rkarcz » 01.06.2018, 08:01

Mam już całe 1500 km po tygodniu. Zauważam jakieś niedoskonałości, ale wynikające z klasy VW. Plastik jest jaki jest, obsługa MM jest jaka jest, napędy klapy i lusterek fajnie "wyją". Ale nie znalazłem żadnej przypadłości jaką tu opisywano. Dopiero 10000 km pokaże czy coś wyjdzie wraz ze zmęczeniem materiału. Duży zaskok to spalanie. Mimo że auto jest na dotarciu to spalanie mam porównywalne ze wskazaniem na niższe niż w poprzednim aucie - wzorze "oszczędności" paliwa - Maździe 6. Moje pierwsze tankowanie to 12.6, a drugie to 12,3. A jeżdżę dość podobnie bo osiągi Mazdy to właśnie 60-70% osiągów Arteona 280 KM. Zapewne jak będę używał pełni mocy będzie to wzrost o 1-2 litry (dobre pytanie czy po dotarciu spalanie spada - wg mojego pracownika jego Golf 1.5 spala 1-2l mniej po przekroczeniu 3kkm i zmianie oleju). Ale 300 kg, 90 KM więcej i 4x4 muszą kosztować. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Awatar użytkownika
ksibart
Senior Member
Posty: 376
Rejestracja: 01.10.2017, 22:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: ksibart » 01.06.2018, 09:51

Drivi pisze:
01.06.2018, 07:39
Witam.
Jako, że dłuższy czas noszę się z zamiarem kupna auta (arteon lub tiguan II), czytam fora obu samochodów i czasami włos jeży się na głowie ;) od Waszych informacji i jakosci tych samochodów, ciekaw jestem, czy może osoby odbierajace nowe Arteony mają lepsze doświadczenia niż Ci z Was, którym trafiły się z chirobami wieku dziecięcego.
Wkońcu id początku produkcji obu aut minął chyba ponad rok więc teoretycznie pewne priblemy powinny zostać wyeliminowane.

Dziękuję.
Mój jest z Marca 2018, klasyczne skrzypienie plastikow rodem z B8.
Jakbym miał kupować drugi raz to bralbym Superba, przynajmniej tlumaczylbym sobie takie usterki: przecież to Skoda :D
VW Arteon R-Line 2.0 TSI 190

ODPOWIEDZ