Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

kp43h8
Member
Posty: 54
Rejestracja: 05.12.2019, 16:36

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: kp43h8 » 03.07.2020, 23:43

1. Mam identycznie, choć nauczyłem się tego nie wywoływać by jej nie obciążać. Czasem jeszcze jak kick down przy niskiej prędkości zrobię to jak zrzuci na 1 to potrafi tak przeciągnąć, że aż moc na chwile spada. Chyba do końca czerwonego pola...

3. Słabizna jak się jeździ dynamiczniej.

8. Również czasami tak mam, pokazuje coś gdzieś z którejś strony więc od razu ze strachem w lusterka co się dzieje, a tam pusto.

Standardowa procedura wsiadania 30 razy dziennie radio OK, start stop, i dosunięcie fotela bo albo nie wraca, albo odjeżdża po wejściu do auta przy zaznaczonej opcji komfortowego wsiadania... a, że mam 192 cm to lubię z niej korzystać jak już działa.

U mnie z trzeszczenia to plastik głośniczka lewe drzwi. Trzeba docisnąć raz dziennie. Ogólnie po 20 tk jakoś tak po wioskach więcej różnych wibracji słyszę w aucie przy większych prędkościach po nierównościach. Tak poza tym to auto naprawdę bardzo ciche.

Do serwisu nie ma co jechać. Niczego nie widzą, nie słyszą. Niczego mi nie naprawili.

Czy jak włożę lepsze tarcze i klocki będą problemy z gwarancją?

Aaaa i jeszcze ja na sporcie jeżdżę cały czas i do procedury startu trzeba doliczyć machnięcie dźwignią na sport po każdym wejściu do auta. Na eko to samo... albo wciskanie 5 razy tryb mode by przeleciały ustawienia na nowo... ogólnie coraz bardziej się skłaniam ku wizycie u jakiegoś magika by trochę ustawienia poprogramować. Nie będzie z tym problemu przy gwarancji czy też jako ingerencje to wezmą?

Macevp
Member
Posty: 119
Rejestracja: 28.02.2019, 21:15

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Macevp » 04.07.2020, 09:54

kp43h8 pisze:
03.07.2020, 23:43
Tak poza tym to auto naprawdę bardzo ciche.

Do serwisu nie ma co jechać. Niczego nie widzą, nie słyszą. Niczego mi nie naprawili.
Aaaa i jeszcze ja na sporcie jeżdżę cały czas i do procedury startu trzeba doliczyć machnięcie dźwignią na sport po każdym wejściu do auta. Na eko to samo... albo wciskanie 5 razy tryb mode by przeleciały ustawienia na nowo... ogólnie coraz bardziej się skłaniam ku wizycie u jakiegoś magika by trochę ustawienia poprogramować. Nie będzie z tym problemu przy gwarancji czy też jako ingerencje to wezmą?
Z pierwszym się zgodzę ale do prędkości 130 km/h. Później staje się głośne a jak jeszcze wieje wiatr lub pada deszcz to niekiedy po takiej trasie autostradowej czuje się po prostu oszołomiony. Nie przekraczam co do zasady 150 km/h. W żony GLA jest wyraźnie ciszej.

Serwis: szkoda komentować - wiemy jak jest.

Irytuje mnie to ciagłe przełączanie po każdym wejściu do samochodu. To samo dotyczy systemu S&S. Wg mnie wezmą to jako ingerencję w system i możesz mieć problem. Oczywiście nie wtedy kiedy to zauważa ale wtedy jeśli coś się popsuje (nawet niezwiązanego z tym bezpośrednio).

Chociaż te problemy nasze można określić jako pierdoly czy usterki wieku dziecięcego. Tak już jest. Znajomy ma rownolegle w205 i:
Przy 25kkm padło sprzęgło i dwumasa. Uparł się na manualna skrzynie. Serwis stwierdził, ze to element eksploatacyjny nie podlegający gwarancji. Koszt w ASO 11k PLN. Zrobił to na zewnątrz za polowe ceny (części trzeba było kupić w aso gdyż w tamtym czasie nie były dostępne zamienniki).
Wycieki z korbowodu, miski olejowej i pocenie się w niektórych miejscach silnika. Naprawy gwarancyjne.
Ze 3 razy był wzywany do serwisu na „akcje” (jedna dotyczyła złe zamontowanej kolumny kierowniczej).
Odpadło lusterko kierowcy :D (tak po prostu - podczas jazdy po autostradzie...najpierw się złożyło uderzając o szybę a później odpadło).
Wiatrak/wentylator nawiewu w konsoli przy wysiadaniu z auta wydaje odgłosy jak traktor i to od nowości (serwis jest głuchy).
Deska rozdzielcza po włączeniu klimy po prostu strzela (w ciepłe dni przy różnicy temperatur). U siebie tego nie zauważyłem w takim stopniu.
O konsole środkowa nie da się oprzeć bo albo trzeszczy albo jak będzie opierał kolanem to się rusza. Rozkręcali i skręcali w aso ale ..na mój gust jest gorzej niż było.

Awatar użytkownika
olek1305
Senior Member
Posty: 342
Rejestracja: 26.10.2018, 12:59

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: olek1305 » 04.07.2020, 10:39

Czy ktoś po ostatnich ulewach i kałużach na jezdni miał problem podobny do mojego? Jak wsiadam do auta w momencie umiejscowienia dupska na fotelu to mrugnal mi kierunki 2 lub 3 razy. Klapa otwierana guzikiem z drzwi potrafi się otworzyć do połowy. Na pewno ma to związek z najechaniem w kaluze i raczej prawa strona auta bo jak podeschnie dzień lub dwa problem znika. Podejrzewam ze do jakiejś elektroniki dostaje się woda lub wilgoć i wariuje. Poza tym wszystko ok odpala itp.
Arteon R-line 2.0 TDI 190 KM

kp43h8
Member
Posty: 54
Rejestracja: 05.12.2019, 16:36

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: kp43h8 » 04.07.2020, 10:49

@Macevp masz podwójne szyby? Ja naprawdę zadowolony jestem z jazd autostradowych. Jeździłem S7, nową 5 i większych zastrzeżeń nie mam. Czasem kierownica ciężko chodzi przy wolniejszej jeździe na mieście bądź parkowaniu. Jakby progres na większe prędkości był złapany. Przy parkowaniu powinno się małym palcem kręcić swobodnie, a czuć opór.

wmr
Junior Member
Posty: 44
Rejestracja: 28.06.2020, 06:35

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: wmr » 05.07.2020, 07:39

@kp43h8 a jaki masz silnik i czy masz podwójne szyby , ja niestety w salonie nie trafiłem demówki tsi z wyciszeniem i podwójnymi szybami , tdi bez szyb to sorry ale dziadostwo powtórzę żona jadąca z tyłu po wyjsciu pierwsze co powiedziała " jak głośno " , przedliftowe superb z tsi 180 km na autostradzie to był jeden wielki huk , szału można bylo dostać , cały czas odnoszę się do tego czym jeżdże mondeo mk5 vignale z laminowymi szybami , dodatkowym wyciszeniem i aktywną redykcją hałasu .. tylko , że w fordzie można przy 150 szeptem rozmawiać, w skodze nie dało się swobodnie rozmawiać z kimś z tyłu , w arteonie tdi , którym jeżdziłem lepiej ale już na samym postoju silnik duuuuużo bardziej słychać a jak widzę moje spostrzeżenie co do hałasu nie jest odosobione , dobrze by było jakbyście pisali jaki macie silnik i czy podwójne szyby , dałoby to lepszy obraz

alcalu
Member
Posty: 241
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: alcalu » 05.07.2020, 08:37

wmr pisze:
05.07.2020, 07:39
dobrze by było jakbyście pisali jaki macie silnik i czy podwójne szyby , dałoby to lepszy obraz
Podwójne z TSI, wg mnie jest b. cicho.

kp43h8
Member
Posty: 54
Rejestracja: 05.12.2019, 16:36

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: kp43h8 » 05.07.2020, 14:32

Ja mam podwójne i BiTurbo. Dla mnie jest cicho. Świadczy o tym też fakt, że jadąc jakieś 180-250 naprawdę nie czuć hałasu tylko rozbijające się powietrze jak w jakimś tunelu, a w środku jest względnie OK z takimi prędkościami.

Macevp
Member
Posty: 119
Rejestracja: 28.02.2019, 21:15

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Macevp » 05.07.2020, 18:43

kp43h8 pisze:
04.07.2020, 10:49
@Macevp masz podwójne szyby?
Mam silnik 2.0TSI (272 PS) to dla tych co pytali.
Szyby mam standardowe (nie podwójne).
Jedyna wzmianka o szybach (ale to chyba jest standardowe wyposażenie) to: "przednia szyba ze szkła termoizolacyjnego"
Co jest widoczne a w zasadzie słyszalne w VW (ogólnie) to wzrost hałasu wewnątrz pojazdu wraz z przebiegiem.
Wiem, że to szyby bez ramek (miałem wcześniej CC) ale też jeździłem innymi samochodami z szybami bez ramek. Jest wyraźnie ciszej.
I nie tylko o nowsze samochody chodzi ale również o te starsze (np moje ukochane W124 coupé :D)

Co do Skody Superb. Często z kolega jeździliśmy najpierw jego SuperB II a poźniej III przed liftem. I to było bardzo hałaśliwe autko (diesel).

mIQUEL
Member
Posty: 86
Rejestracja: 21.01.2019, 14:48

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: mIQUEL » 07.07.2020, 21:49

Macevp pisze:
03.07.2020, 22:42
Trochę ode mnie.
Jakieś 18 miesięcy jazdy i około 20kkm. Arteon 2.0 TSI 272PS.
Moje spostrzeżenia:
1. Skrzynia lubi szarpnąć przy zmianie z 2 na 3 bieg lub niemiłosiernie przeciąga zmianę biegu w trybie Normal (D) ciągnąc do 4K rpm.
Serwis: nic się nie dzieje.Brak błędów. Miałem DSG już wiec uznaje, że ten model tak ma :D
2. Dwa razy zjadło płyn do chłodnic ze zbiornika wyrównawczego. Serwis: za pierwszym razem stwierdził, że to fabryczny błąd - źle odpowietrzony układ. Za drugim razem: dolali. Proszę obserwować.
3. Hamulce: znany problem. Wg serwisu brak podstaw do wymiany. Jeżdżę dalej.
4. Zawias skrzypi jak w Żuku (ktoś już to pisał). Wraz ze wzrostem przebiegu coraz bardziej „dobija” na nierównościach.
5. Rezonują/pierdza głośniki jak tylko pojawi się trochę więcej basu.
6. Dekor po lewej stronie od kierownicy na kokpicie trzeba co jakiś czas docisnąć by nie skrzeczał.
7. W niskich temperaturach wytłoczka na narzędzia w bagażniku swoimi odgłosami doprowadza mnie do szału.
8. Co jakiś czas świruje radar (?). Pusta droga przede mną (dosłownie NIKT)nagle komunikat o przeszkodzie przede mną - piszczy i swieci na czerwono.
9. Co jakiś czas przy skręcie odpala się system parkowania mimo prędkości 30kmh. Nie wiem czy widzi wyższe krawężniki czy coś ale się uruchamia.
10. Podłokietnik nie skrzypi tylko w pozycji „zero”. Nie wolno się opierać....
Więcej grzechów nie pamietam a oleju jeszcze nie dolewalem ;)
Ja mam ponad 2 lata 2,0 TSi 190KM ale...;
1. do skrzyni dostałem nowy soft.. mało teraz jeżdzę ale wydaje się że problem zniknął
2. też mi tak powiedzieli na początku ale potem stwierdzili że to wada fabryczna tego modelu i wymienili pompę wody
3. wymieniali mi 3 razy i ostatnio (mimo że serwis mówił że wymieniają na to samo i że spotykamy się za kilka miesięcyto...) na razie problem zniknął
4. dalej skrzypi,, znika tylko na kilka chwil jak nasmarują w serwisie
5. słabe głośniki
6. nie mam problemu
7. nie mam problemu
8. nie mam problemu
9. kilka razy mi się włączyło ale to nie przeszkadza
10. nie mam problemu

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Salvatore » 08.07.2020, 11:32

1. U mnie nie występuje
2. Nie zauważyłem
3. U mnie wymienili raz i ku mojemu zdziwieniu problem na razie nie wrócił
4. Oj skrzypi :D
5. U mnie jest nie najgorzej, skrzypienie występuje tylko przy The White Stripes - Seven Nation Army :D
6. U mnie skrzypiał lewy schowek, poprawiłem mocowanie i na razie cisza
7. O dziwo nic nie słyszę! Obawiałem się tego styropianu między bagażnikiem a kanapą ale na razie cisza
8. U mnie nie występuje, ale kilka razy miałem "Błąd ACC", spadek mocy i po paru sekundach przeszło
9. To chyba właśnie tak ma działać :D mi nie przeszkadza
10. U mnie nie skrzypi

Tymczasem mam inny problem - raz mi się zawiesiło radio, więc zgłosiłem to na przeglądzie i chciałem żeby zaktualizowali soft póki auto jest na gwarancji. Niestety nie udało się im zaktualizować mimo trzech prób i teraz chcą żebym zostawił auto na dwa dni...
Miał ktoś taki problem?

ODPOWIEDZ