Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

jupik
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 08.07.2022, 13:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: jupik » 09.07.2022, 13:07

Tylko w Arteonie był taki problem, że chcąc mieć pamięć foteli nie dało się wybrać Alcantary…

norbisz
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 01.04.2021, 08:12

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: norbisz » 10.07.2022, 11:22

Byłem w sprawie tego dźwięku z prawej strony w serwisie i to nie są przewody paliwowe. Właściwie to serwis nie nie słyszy, niby jeździli i nic nie słyszeli.

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: k1coR » 11.07.2022, 15:42

SeeB-24 pisze:
08.07.2022, 23:06
vagart pisze:
08.07.2022, 18:18
Przed zakupem też chciałem wziąć skórę na fotele, ale jak zobaczyłem w jednym używanym 2-latku jak się wygniotła po 90 tys km u poprzedniego wlasciciela to sobie odpuściłem.
Alcantara na siedzeniu kierowcy też się gniecie w podobny sposób ale wygląda o niebo lepiej i nie rozciąga się jak stara torba. 😁
Alcantara wygląda dobrze po 4 latach użytkowania, a skóra w VW to g....boki wytarte od wsiadania i pogniecione jak pergamin. To jest pseudo-ekoskóra zmielona z odpadów, ponoć obecna wszędzie nawet w audi (wyjątkiem są Bentley, RR, itp. także ciut inna półka cenowa).

norbisz
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 01.04.2021, 08:12

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: norbisz » 13.07.2022, 07:51

Kolejny problem a w zasadzie to jego nawrót. Kiedyś od nowości w samochodzie występował problem z bezprzewodowym Android Auto, które w konkretnych miejscach po prostu rozłączało się z samochodem, podejmowało 2-3 próby ponownego połączenia bezskutecznie i wymaganym był restart systemu aby się ponownie połączyło. Dodatkowo był problem z ładowaniem indukcyjnym, które w zasadzie nie ładuje bo się co chwila rozłącza. Powyższe problemy były już sprawdzane na kilku tel. Po jakimś czasie weszły aktualizacje do samochodu i problem zarówno rozłączania AA jak i ładowania zniknął. Byłem mocno tym usatysfakcjonowany. Aż nagle oddaje auto na zmianę oleju, odbieram samochód i problem jest znowu ten sam. AA rozłącza i ładowanie indukcyjne przerywa!!! Czy oni podczas wymiany oleju coś więcej robią w tych serwisach?! Jak można sprawdzić jaka powinna być najnowsza wersja oprogramowania oraz map?
Obecnie w aucie mam:
Sprzęt: H56
Oprogramowanie: 0782
Baza danych nawigacyjnych: 21.5
Kodeki: 3.1.4
Baza danych radia: 1.30.24
PS.
Mega dziwny problem jeszcze jest taki, że w też konkretnych miejscach podczas uruchamiania samochodu samoczynnie włącza się wentylacja fotela kierowcy. Tylko w konkretnych miejscach i to za każdym razem w tych miejscach.

Thomas.on.air
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 08.12.2021, 22:31

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Thomas.on.air » 19.07.2022, 09:15

norbisz pisze:
04.07.2022, 08:05
A czy ktoś z Was miał taki problem że z prawej strony od pasażera coś jakby świerszczy (iskrzy) nie wiem jak ten dźwięk scharakteryzować. Dzieje się to na nierównościach ale też na w miarę równej drodze jak samochód zwalnia (hamowanie silnikiem) oraz jak napotka jakieś mikro nierówności na drodze. Problem ten w ogóle nie występuje jak auto się nagrzeje na słońcu a jedynie jak postoi w garażu i się nim wyjedzie.
Model z 2021 r.
Nagrałem filmik z tego, ale najlepiej odpalić go na telefonie bo u mnie np. na kompie przez liche głośniki tego nie słychać a na telefonie słychać wyraźnie. Ewentualnie można odtworzyć przez głośniki w aucie na postoju i też ładnie słychać.

Link do nagrania: https://youtu.be/BpEP_1ZcdsU
Hey, odebralem swojego Artka i mam ten sam problem. Od strony pasażera w okolicy lusterka mam (takie mam odczucie kierując) pojawia się czasami dzwięk przypominający wypalającą się żarówkę lub mały kabelek w dyżych wibracjach. Będę obserwował a przy wymianie oleju na 2 tys to im zgłoszę a wiec za jakiś tydzień.

Thomas.on.air
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 08.12.2021, 22:31

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Thomas.on.air » 26.07.2022, 21:23

Jestem pa serwisie na 2 tys., przy okazji sprawdzili mi skrzypienie plastiku w okolicy glośnika na prawych drzwiach kierowcy i faktycznie plastikowa listwa slabo zamocowana. Element od razu zamówili i czekam na jego dostawe wiec na razie plus dla serwisu.
Z minusow to nie wiem czy to przypadek ale od tej wymiany oleju czesto rwie mi lacznosc z CarPlay (iphone) i po kablu i bezprzewodowo.
Inna ciekawostka to dzis zaczely dochodzic mnie świsty powietrza z prawych drzwi z szyby bezramkowej

Tosibieja
Junior Member
Posty: 18
Rejestracja: 17.02.2022, 16:08

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Tosibieja » 27.07.2022, 19:43

Witam serdecznie mial może ktos styczność z passatem z dodatowym wyciszeniem i arteonem bez wyciszenia dodatkowego ? Jak tak czy w ktorem jest golsniej w porównaniu do drugiego

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Osfald » 28.07.2022, 07:30

Jak nazwa wskazuje ciszej jest w tym wyciszonym... W moim przypadku odczucia są takie, że to ciszej objawia się wyraźnie dopiero przy wyższych prędkościach (autostrada, ekspresówka). W mieście różnicy nie zauważam ani w tłumieniu hałasów z zewnątrz ani w poprawie audio. Gdyby to zmierzyć miernikiem pewnie jakąś różnicę zanotowałby...
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
LordVATer
Member
Posty: 87
Rejestracja: 03.08.2020, 19:27

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: LordVATer » 28.07.2022, 08:23

Tosibieja pisze:
27.07.2022, 19:43
Witam serdecznie mial może ktos styczność z passatem z dodatowym wyciszeniem i arteonem bez wyciszenia dodatkowego ? Jak tak czy w ktorem jest golsniej w porównaniu do drugiego
To skąd wiedzą, że nie przewody, skoro nic nie słyszeli? Chyba widać tu jakieś braki w logicznym ciągu przyczynowo-skutkowym. ;-)
Naprawdę nie wiem jak jeszcze dosadniej udowodnić, że to jednak przewody - u mnie po ich spięciu problem zniknął i powrócił miesiąc temu. Znów pojechałem do serwisu, znów poprawili mocowanie przewodów i znów po problemie. Czy trzeba czegoś więcej by jednak zmotywować co niektórych do sprawdzenia tej drogi? :huh:
2.0 TSI 4Motion 337 KM/480 Nm

Quccikuh
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 16.08.2022, 20:41

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Quccikuh » 16.08.2022, 20:47

Witam,

miał ktoś może problem z trzeszczącym kokpitem z lewej strony kierowcy - okolice lewego słupka lub nawiewu. Serwis już 3 razy rozbierał częściowo kokpit i drzwi i nic nie znalazł. Teraz chcą chyba cały kokpit ściągać. Trzaski pojawiają się podczas jazdy od około 70-80km/h i sporadycznie na nierównościach. Dźwięk jakby plastik o plastik stukał lub drżący plastik. Problem od nowości.

Dzieki!

2.0 TSI 190km 2021

ODPOWIEDZ