Przednia szybka standard - wymiana na ogrzewaną?

djchopin
Junior Member
Posty: 35
Rejestracja: 22.12.2019, 08:52

Przednia szybka standard - wymiana na ogrzewaną?

Post autor: djchopin » 17.06.2024, 10:35

Witam.
Szybkie pytanie - mam Artka z podgrzewaną kierownicą, fotelami i nie wiem co tam jeszcze innego ogrzewa auto, ale niestety nie mam podgrzewanej przedniej szyby. Czy ktoś z Was wie co jeśli chciałbym taką jednak posiadać? Czy mogę gdzieś zlecić taka usługę wymiany szyby na ogrzewaną?
To pytanie to tylko tak z ciekawości nie ukrywam, ponieważ biorąc pod uwagę że auto jest nowe a zimy u nas z roku na rok raczej kiepskie nie wiem czy bym się zdecydował na taka usługę gdzie ktoś ingerował będzie teraz z uszczelki szyby ryzykując że coś potem się nie zgra i w aucie pojawi się niechciana wilgoć.

Jalu
Member
Posty: 169
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Przednia szybka standard - wymiana na ogrzewaną?

Post autor: Jalu » 17.06.2024, 10:40

Ja jedynie mogę powiedzieć tyle w tej sprawie, że nabyłem Arteona z ogrzewana szybą, ale z powodu jej wad, została wymieniona w ASO na gwarancji. Żadnych uwag co do jakości samej wymiany nie mam, wydaje się, że zrobione to zostało jak najbardziej zgodnie ze sztuką.

djchopin
Junior Member
Posty: 35
Rejestracja: 22.12.2019, 08:52

Re: Przednia szybka standard - wymiana na ogrzewaną?

Post autor: djchopin » 17.06.2024, 11:20

No ok... ale miałeś już fabrycznie grzaną szybę. A jak to wygląda z montażem gdy takiej fabrycznie nie mam? Wymiana szyby to jedno ale potem gdzieś ją trzeba podłączyć, skonfigurować z centralce itp. :/

Jalu
Member
Posty: 169
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Przednia szybka standard - wymiana na ogrzewaną?

Post autor: Jalu » 17.06.2024, 11:42

Masz rację. Ja pisałem jedynie w odpowiedzi na Twoje obawy dotyczące uszczelek i ewentualnej wilgoci :) Co do konfiguracji, to być może jest tak, jak się już słyszy, że każdy z określonych modeli ma już w sobie wgrane przeróżne opcje, trzeba jedynie spiąć kabelki i odblokować soft. Pomyśl, co ja przeżywam, skoro dzisiaj po 15:00 jadę odebrać moje autko z ASO po.... wymianie silnika!!! Mam naprawdę jakiś niezidentyfikowany stres. Auto spędziło w serwisie 34 dni....

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 310
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia szybka standard - wymiana na ogrzewaną?

Post autor: Zbigniewa » 17.06.2024, 11:53

Jalu pisze:
17.06.2024, 11:42
Pomyśl, co ja przeżywam, skoro dzisiaj po 15:00 jadę odebrać moje autko z ASO po.... wymianie silnika!!! Mam naprawdę jakiś niezidentyfikowany stres. Auto spędziło w serwisie 34 dni....
Jasny gwint!!! Serdecznie współczuję i w pełni rozumiem skalę stresu. Nie pytam o przyczynę wymiany gdyż liczę, że podzielisz się informacjami na ten temat w zbiorczym wpisie, ujmując jednocześnie opinię jak zachowuje się samochód z nowym silnikiem.
Napiszę kolejny raz: Polonezie wróć! Z dwojga złego wolę rdzę niż rozwalony silnik.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Jalu
Member
Posty: 169
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Przednia szybka standard - wymiana na ogrzewaną?

Post autor: Jalu » 17.06.2024, 12:07

Zbigniewa pisze:
17.06.2024, 11:53
Jalu pisze:
17.06.2024, 11:42
Pomyśl, co ja przeżywam, skoro dzisiaj po 15:00 jadę odebrać moje autko z ASO po.... wymianie silnika!!! Mam naprawdę jakiś niezidentyfikowany stres. Auto spędziło w serwisie 34 dni....
Jasny gwint!!! Serdecznie współczuję i w pełni rozumiem skalę stresu. Nie pytam o przyczynę wymiany gdyż liczę, że podzielisz się informacjami na ten temat w zbiorczym wpisie, ujmując jednocześnie opinię jak zachowuje się samochód z nowym silnikiem.
Napiszę kolejny raz: Polonezie wróć! Z dwojga złego wolę rdzę niż rozwalony silnik.
Witaj. Zrobię dokładnie tak, jak to opisałeś. Trochę nie mogę się doczekać, ale skoro czekam od 14 maja, to jeszcze kilka godzin jakoś przetrwam. Wszystko opowiem, jak przejadę pierwsze kilometry i może nieco ochłonę :) Silnik fabryczny miał zaledwie 45.000 km.

SebastianC
Member
Posty: 64
Rejestracja: 28.07.2019, 11:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Przednia szybka standard - wymiana na ogrzewaną?

Post autor: SebastianC » 20.06.2024, 12:27

Co do wymiany szyby na podgrzewaną to na przykładzie bliźniaczego Passata B8.
Szyba z ASO jest droga. Są zamienniki tego samego producenta bez znaczka VW w bardziej akceptowalnej cenie. Nie wiem jak z Arteonem (wiadomo, szyby są inne).
Część elektryczna najprawdopodobniej jest identyczna zarówno dla obu modeli.
Potrzebna wiązka jest łatwo dostępna.
Potrzebny jest jeszcze przekaźnik i podstawa pod niego. Największy problem jest z podstawą. Używanych jest mało - łatwo ulegają uszkodzeniu w kolizjach. Nowe są drogie.
ASO najczęściej nawet nie zgadza się na wstawienie szyby podgrzewanej za zwykłą (pomijając już pozostałe kroki konwersji). Konwersja na zamienniku szyby czasami bywa problematyczna - zdarza się, że nie przechodzi kalibracja kamery. Najwidoczniej szyby nie mają wymaganych krzywizn.

To są informacje które zebrałem gdy interesowałem się tematem. Jednak trzeba się kontaktować z firmami które to robią. Wiem, że Eldar robi takie konwersje.

O tym chyba nikt nie mówi ale ogromną zaletą szyby podgrzewanej jest również to, że ma ona powłokę odbijającą promienie podczerwone - tj w lecie kabina tak się nie nagrzewa.
To jest zupełnie inny komfort podróżowania w upałach. Nawet przy włączonej klimatyzacji - jazda ze zwykłą szybą daje się we znaki.
Przesiadłem się z samochodu z szybą solarnianą do takiego ze zwykłą i różnica dla mnie jest bardzo odczuwalna.

B4rtek
Member
Posty: 166
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przednia szybka standard - wymiana na ogrzewaną?

Post autor: B4rtek » 08.07.2024, 21:07

Mam podgrzewaną i zdecydowanie polecam. Uprzedzam tylko, że ceny tych szyb są wysokie. W 4 lata wymieniłem 4 szyby. W zeszłym roku szyba w ASO z wymianą zamknęła się w 5000 brutto. Starczyło zatem z pakietu szyby. W tym rokuchcieli ode mnie 7400. Zamienników na rynku brakuje. Ostatecznie po miesiącu czekania wyprodukowali dla mnie zamiennik. Swoją drogą te szyby są bardzo delikatne. Dzień po wymianie 4 szyby, kamień zrobił mi w niej mały otworek 😜

rmn121
Junior Member
Posty: 29
Rejestracja: 09.11.2023, 00:32

Re: Przednia szybka standard - wymiana na ogrzewaną?

Post autor: rmn121 » 09.07.2024, 19:05

B4rtek pisze:
08.07.2024, 21:07
Mam podgrzewaną i zdecydowanie polecam. Uprzedzam tylko, że ceny tych szyb są wysokie. W 4 lata wymieniłem 4 szyby. W zeszłym roku szyba w ASO z wymianą zamknęła się w 5000 brutto. Starczyło zatem z pakietu szyby. W tym rokuchcieli ode mnie 7400. Zamienników na rynku brakuje. Ostatecznie po miesiącu czekania wyprodukowali dla mnie zamiennik. Swoją drogą te szyby są bardzo delikatne. Dzień po wymianie 4 szyby, kamień zrobił mi w niej mały otworek 😜
To ja już wolę sobię karton za wycieraczkę wsadzić ;)
R-Line, 2.0 TSI, 190KM, 2024 r.

ODPOWIEDZ