Wymiana silnika 2.0 TDI 200PS

Jalu
Member
Posty: 169
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Wymiana silnika 2.0 TDI 200PS

Post autor: Jalu » 18.06.2024, 12:46

Ja w połowie maja, z pomocą Assistance, zajechałem moim niespełna 2 letnim SB do ASO, ponieważ po nocy w garażu akumulator nie miał energii na uruchomienie silnika. Ponieważ auto miało zostać w serwisie na testy, wspomniałem również o delikatnych śladach oleju na skrzyni biegów. Testy baterii potrwały kilka dni, a potem zajęto się wyciekiem. Po kilku dniach poinformowano mnie, że bateria jest OK, a co do wycieku, to.... czekamy na nowy silnik!!! Wiadomości jak grom :cry: . Nigdy żadne z moich aut nie miało problemu z akumulatorem, a o wymianie silnika słyszałem tylko na wyścigach F1. O wycieku decydował jakiś nieszczelny otwór technologiczny, którego się nie uszczelnia, tylko wymienia się cały silnik. Przy przebiegu 46.000 km można powiedzieć, że silnik nie miał jeszcze prawa nawet się zmęczyć. Nie wiedziałem, czy mam się cieszyć z nowego silnika, czy raczej obawiać o to jaki będzie efekt techniczny/estetyczny takiej wymiany. Wczoraj, po 1 miesiącu odebrałem samochód i muszę szczerze przyznać, że ASO Cichy-Zasada w Modlniczce (Kraków) spisało się wyśmienicie. Pod maską nie ma śladu ingerencji, a właściwie jest jeden - wszystko jest tak czyste, jakby auto wczoraj wyjechało z fabryki. A kabina wysprzątana, jakbym sam ją sobie wysprzątał, a należę raczej do tych nieco obsesyjnych czyściochów ;) . Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zdziwiony i mocno doceniam taki poziom jakości wykonanej pracy. I choć na Forum czytamy/piszemy raczej mało korzystnie o ASO, to ja akurat chciałem mocno tutaj pochwalić ASO Modlniczka.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 310
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana silnika 2.0 TDI 200PS

Post autor: Zbigniewa » 18.06.2024, 13:31

Jalu pisze:
18.06.2024, 12:46
;) . Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zdziwiony i mocno doceniam taki poziom jakości wykonanej pracy. I choć na Forum czytamy/piszemy raczej mało korzystnie o ASO, to ja akurat chciałem mocno tutaj pochwalić ASO Modlniczka.
No to cieszę się że jest ok, chociaż nie zazdroszczę stresu. Dobrze, że widzisz też pozytywną stronę tegoż zdarzenia. W tej chwili pozostało dobrze dotrzeć silnik, czyli powrót do umiarkowanych prędkości z perspektywą wymiany oleju po 3 - 4 kkm.
Szerokiej drogi i przyjemnej jazdy.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Jalu
Member
Posty: 169
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Wymiana silnika 2.0 TDI 200PS

Post autor: Jalu » 18.06.2024, 14:00

Dziękuję bardzo :). Olej wymienimy po 2000 km. Pozostaje jeszcze do ustalenia jak teraz liczyć pakiety serwisowe, bo chyba coś przeskoczy, a pakiety mam jeszcze na 2 kolejne lata. Nie pytałem też o rozrząd, czy też jest nowy i ma zerowy przebieg. Ale jakoś się pewnie dogadamy z serwisem :shy: .

Marcusfff
Member
Posty: 167
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Wymiana silnika 2.0 TDI 200PS

Post autor: Marcusfff » 19.06.2024, 09:58

Ja bym nie miał z tym problemu. Spada Ci oryginalny przebieg silnika i masz znów nowy.
Cichy- Zasada Modlniczka faktycznie są spoko, ale ja miałem z nimi do czynienia z działem napraw powypadkowych.

Jalu
Member
Posty: 169
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Wymiana silnika 2.0 TDI 200PS

Post autor: Jalu » 19.06.2024, 12:13

Marcusfff pisze:
19.06.2024, 09:58
Ja bym nie miał z tym problemu. Spada Ci oryginalny przebieg silnika i masz znów nowy.
Cichy- Zasada Modlniczka faktycznie są spoko, ale ja miałem z nimi do czynienia z działem napraw powypadkowych.
Ja nie mam problemu z samym nowym silnikiem, bo skoro jest nowy, to nie jest używany :). Miałem jedynie obawy co do tego, jak to zostanie wykonane i w jakim stanie zastanę samochód po miesiącu... Ale jest naprawdę GIT!

ODPOWIEDZ