Porównanie foteli w wersji R

Sulej
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 25.06.2024, 09:12

Porównanie foteli w wersji R

Post autor: Sulej » 25.06.2024, 09:15

Witajcie!

Czy ktoś porównywał fotele standardowe w modelu R (ergo comfort) ze sportowymi (nappa)? Chodzi o kwestię komfortu w dłuższych trasach oraz trwałość. Widziałem opinię, że skóra Nappa nie jest trwała i słabo się sprawdz podczas upałów ze względu na brak wentylacji.

rmn121
Junior Member
Posty: 29
Rejestracja: 09.11.2023, 00:32

Re: Porównanie foteli w wersji R

Post autor: rmn121 » 25.06.2024, 18:55

Porównania nie mam, ale mam te standardowe R-line z alcantara i są mega wygodne. Jeżdżę dużo tras. Masaż szału nie robi, ale daje trochę wytchnienia.
R-Line, 2.0 TSI, 190KM, 2024 r.

Awatar użytkownika
pang
Junior Member
Posty: 24
Rejestracja: 07.11.2023, 21:59

Re: Porównanie foteli w wersji R

Post autor: pang » 26.06.2024, 20:21

Miałem chwilę zastanowienia nad wyborem Nappa ale takie już prawie kubełki są mało wygodne dla osób siedzących z tyłu - sporo zasłaniają, jest znacznie mniejszy prześwit na przednią szybę.

Z drugiej strony pełna elektryka przednich foteli występuje tylko w Nappa, w zwykłym R-Linowym fotelu masz trochę elektryki i trochę na dźwigienki.

Z racji, że jestem praktycznie jedynym kierowcą i ustawienie fotela mam jedno, a do tego jeździmy we trójkę to padła decyzja na zwykłe R-Line i są bardzo spoko, masaż tak jak napisał RMN121 nie wystrzeliwuje w kosmos, ale fajnie go odpalić co jakiś (działa 10min) na trasie.

Ostatnio pies mi zwrócił mech i jakieś patyki z lasu na alcantarę to przy natychmiastowej reakcji: ściereczka z mikrofibry + ADBL INTERIOR CLEANER nie ma ani śladu.

Jalu
Member
Posty: 169
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Porównanie foteli w wersji R

Post autor: Jalu » 28.06.2024, 12:44

Ja tak wtrącę tylko moją obserwację dot. foteli w nowym Passacie, którym miałem ostatnio okazję jeździć przez miesiąc, jako autem zastępczym. Przy całym dziwnym, nieco drętwym urządzeniu wnętrza tego auta, to bardzo mi się spodobały 2 rzeczy: bardzo szeroka gama rodzajów masażu do wyboru na fotelach przednich - nie tylko lędźwie, ale też środek pleców i łopatki, można również wybrać sposób masowania - piłeczki, wałki, szpilki etc. oraz intensywność masowania). Ja byłem mocno zaskoczony, bo masaż w R Line jest prawie żaden, a w Passacie naprawdę sprawia frajdę. Druga rzecz, to klawiatura na ekranie, która jest w wersji QWERTY, czyli jak w większości klawiatur komputerowych. O wiele łatwiej się pisze niż w Arteonie.

ODPOWIEDZ