Arteon - hamulce

LukEEE
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 13.03.2019, 14:24

Re: Arteon - hamulce

Post autor: LukEEE » 28.03.2019, 14:00

Po odwołaniu nadal stoją za odmowa... Teraz pytanie bo nie zamierzam wywalać 3k do aso na te gówna tylko kupić coś lepszego ale co wtedy z gwara na auto jak zrobię to na zamiennikach
Passat B8 2018 1.8TSI Manual

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Arteon - hamulce

Post autor: k1coR » 28.03.2019, 15:14

michnik pisze:
28.03.2019, 13:10
LUDZIE !
Pisałem już o tym.
NA WSZELKĄ CENĘ nie włączać hamulca postojowego !!!!!!!
Jeżeli jest równo należy korzystać TYLKO z pozycji P skrzyni.
Zostawienie klocków na tarczach, szczególnie po deszczu, soli czy myjni na noc powoduje, że przylegają do tarczy z dużą siłą.
Reakcje chemiczne jak tam zachodzą powodują korozję i zmiany powierzchni klocka i tarczy w miejscu styku.
A rano jak próbujecie ruszyć to dochodzi jeszcze brutalne oderwanie klocków od tarczy.
Uszkadza to dodatkowo powierzchnię klocka który nierównomiernie trze tarczę.
NIE UŻYWAĆ POSTOJOWEGO !!!!
Niszczą się klocki i tarcza.
Nie no proszę Cię i co jeszcze może nie używać autoholda i trzymać nogę na pedale na światłach. Po to jest postojowy żeby z niego korzystać i jakoś lepiej się czuję jak auto stoi na zaciągniętym ręcznym.

Andy
Member
Posty: 67
Rejestracja: 28.03.2019, 11:45

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Andy » 28.03.2019, 17:52

No właśnie, kierownica tez jest po to żeby nią skręcać, a może też jej mamy nie ruszać ?!😂😂😀

Andy
Member
Posty: 67
Rejestracja: 28.03.2019, 11:45

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Andy » 28.03.2019, 18:00

Lukee, wydałem trzy tysie na nowe hamulce - przód ATE + klocki ATE oraz tył, tarcze ATE + Ferodo
Po zmianie na nowe wszystko było tak samo, hurgot przy hamowaniu jakby klocki się skończyły. Moim zdaniem to nie jest kwestia tarcz i klocków tylko wadliwych zacisków.
Jak dla mnie nie możliwe jest żeby po zmianie na taki nowy zestaw nic się nie zmieniło.

michnik
Member
Posty: 103
Rejestracja: 15.03.2018, 18:09

Re: Arteon - hamulce

Post autor: michnik » 28.03.2019, 18:00

Andy pisze:
28.03.2019, 17:52
No właśnie, kierownica tez jest po to żeby nią skręcać, a może też jej mamy nie ruszać ?!😂😂😀

Radzę czytać ze zrozumieniem!

Oczywiście jeżdżę cały dzień na Auto Hold.
Dopiero przy parkowaniu na noc wyłączam postojowy i dźwignia na P
Ale jak ktoś jest uparty i chce zmieniać klocki i tarcze co 10 tys. Proszę bardzo.
Jeszcze raz radzę czytać to co jest napisane a nie co komu się wydaje.

.

AdamBeg
Member
Posty: 150
Rejestracja: 05.11.2018, 20:24

Re: Arteon - hamulce

Post autor: AdamBeg » 28.03.2019, 18:14

A nie uważasz, że mimo wszystko to słabe wydając 200 tys na auto, że na noc nie włączyć auto hold, bo hamulce się popsują? A jak ktoś ma parking z lekką górką co wtedy? Przebudowa?

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Jacekpolok » 28.03.2019, 18:24

michnik pisze:
28.03.2019, 13:10
LUDZIE !
Pisałem już o tym.
NA WSZELKĄ CENĘ nie włączać hamulca postojowego !!!!!!!
Jeżeli jest równo należy korzystać TYLKO z pozycji P skrzyni.
Zostawienie klocków na tarczach, szczególnie po deszczu, soli czy myjni na noc powoduje, że przylegają do tarczy z dużą siłą.
Reakcje chemiczne jak tam zachodzą powodują korozję i zmiany powierzchni klocka i tarczy w miejscu styku.
A rano jak próbujecie ruszyć to dochodzi jeszcze brutalne oderwanie klocków od tarczy.
Uszkadza to dodatkowo powierzchnię klocka który nierównomiernie trze tarczę.
NIE UŻYWAĆ POSTOJOWEGO !!!!
Niszczą się klocki i tarcza.
Komentarz:
Jezdzilem 3 lata cc, zawsze na autohold- nigdy nie bylo problemu z przywieraniem klockow. W moom arteonie nie ma probkemu z hamulcami ale.....w zastepczym ktorym jezdze serwis przy 8k wymienial caly komplet.

marcel232
Member
Posty: 144
Rejestracja: 17.11.2018, 16:48

Re: Arteon - hamulce

Post autor: marcel232 » 28.03.2019, 18:31

michnik pisze:
28.03.2019, 13:10
LUDZIE !
Pisałem już o tym.
NA WSZELKĄ CENĘ nie włączać hamulca postojowego !!!!!!!
Jeżeli jest równo należy korzystać TYLKO z pozycji P skrzyni.
Zostawienie klocków na tarczach, szczególnie po deszczu, soli czy myjni na noc powoduje, że przylegają do tarczy z dużą siłą.
Reakcje chemiczne jak tam zachodzą powodują korozję i zmiany powierzchni klocka i tarczy w miejscu styku.
A rano jak próbujecie ruszyć to dochodzi jeszcze brutalne oderwanie klocków od tarczy.
Uszkadza to dodatkowo powierzchnię klocka który nierównomiernie trze tarczę.
NIE UŻYWAĆ POSTOJOWEGO !!!!
Niszczą się klocki i tarcza.
Przejeździłem Fiatem 8 lat i ZAWSZE używałem ham ręczny i ZAWSZE rano odpuszczał. Auto po 8 latach sprzedałem na ori tarczach i ori klockach. Poza tym Arteon sam 'zaciąga' reczny po otwarciu drzwi wiec producent tak chciał.

Awatar użytkownika
Marcin
Member
Posty: 163
Rejestracja: 14.03.2018, 09:43

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Marcin » 28.03.2019, 20:41

jutro mam wizytę w Aso wrocław odnośnie hamulców. Od jakiegoś czasu mi co raz głośniej tył pracował, ale dziś wjeżdżając do Pozniania nie wiedziałem czy wrócę do domu. Taki szum/obcieranie jakbym urwał coś a nie hamulce. Wskoczyłem do Aso w poznaniu i mistrz na słuch i dotyk [ nie było opcji podnieść auta ] stwierdził, że tarcza do wymiany. Mam zrobione 27k. Zarzyczyli sobie za komplet - tarcza / klocki 1500 zl.
Wrociłem do Wrocławia, jutro wizyta. Zobaczymy co się okaze

mIQUEL
Member
Posty: 86
Rejestracja: 21.01.2019, 14:48

Re: Arteon - hamulce

Post autor: mIQUEL » 28.03.2019, 20:53

MaciekFLEX pisze:
28.03.2019, 12:34
Podłączam się do tematu, bo to jakaś masakra z tymi hamulcami. Myślę, że zebranie wszystkich w jednym miejscu będzie niemożliwe i nie opłacalne (czas, paliwo itp.). Każdy niech bierze pismo ze swojego ASO n/t odrzuconych roszczeń, wyznaczyć datę do kiedy zbieramy papiery i trzeba wziąć jednego wspólnego prawnika. Może ktoś z grupy jest prawnikiem albo ma kogoś takiego? Dodatkowo jeszcze chromy bym tak ogarnął.
Podzew zbiorowy

ODPOWIEDZ