Arteon - hamulce

maszu
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 30.07.2020, 20:37

Re: Arteon - hamulce

Post autor: maszu » 31.07.2020, 07:02

Na niemieckiej grupie z tego co szybko zetknąłem piszą, że jeżeli auto ma +-30tkm to robią hamulce bez problemu na gwarancji.
Dodatkowo dużo ludzi pisze, że założyło większe tarcze i jest po problemie.
Ogólnie naprawdę polecam się nie poddawać i jak nie da się u polskiego przedstawiciela to pisać do Niemiec. Media społecznościowe naprawdę też potrafią pomóc jak zaczniecie opisywać problem.
Jeden z użytkowników opisywał, że w ciągu 50tkm 4 razy mu wymieniali hamulce na gwarancji. Także skoro jedni mogą to resztą też ;) powodzenia

Art e on
Posting Freak
Posty: 842
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Art e on » 31.07.2020, 10:33

Ma 30 tys. nie ma 30 tys., co mnie to obchodzi-kupilem auto do jezdzenia, a nie kontrolowania "akcji serwisowych" i wymyslow producenta. A do tego dlaczego akurat 30 tys km a nie 33333? Na podstawie czego ustalono owe magiczne 30 tys. km? Fazy ksiezyca? Wzor na kwadrature kola? Zart z Klienta i nic wiecej!
I dlatego pisze i przestrzegam przed banda oszustow spod znaku "krotoski, cichy" zeby przestrzec innych. Sa slodcy jak miod i wlaza w d**pe zeby, tylko sprzedac auto-potem bujaj sie frajerze i tyle. Gwarancja do bramy i sie nie znamy. VW tez ma to w dupie, "odpisuje" szablonami pisemek zmieniajac tylko dane. Ale spokojnie, jak napisalem przyjdzie czas zmiany auta/aut i grupa vag otrzyma gest srodkowym palcem.
Zreszta juz nawet mi sie nie chce pisac o tym szajsie-ja mam swoje zdanie, kazdy inny wyrobi sobie swoje jak odczuje "serwis Klienta" na wlasnej skorze.
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

maszu
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 30.07.2020, 20:37

Re: Arteon - hamulce

Post autor: maszu » 31.07.2020, 19:49

Art e on pisze:
31.07.2020, 10:33
Ma 30 tys. nie ma 30 tys., co mnie to obchodzi-kupilem auto do jezdzenia, a nie kontrolowania "akcji serwisowych" i wymyslow producenta. A do tego dlaczego akurat 30 tys km a nie 33333? Na podstawie czego ustalono owe magiczne 30 tys. km? Fazy ksiezyca? Wzor na kwadrature kola? Zart z Klienta i nic wiecej!
I dlatego pisze i przestrzegam przed banda oszustow spod znaku "krotoski, cichy" zeby przestrzec innych. Sa slodcy jak miod i wlaza w d**pe zeby, tylko sprzedac auto-potem bujaj sie frajerze i tyle. Gwarancja do bramy i sie nie znamy. VW tez ma to w dupie, "odpisuje" szablonami pisemek zmieniajac tylko dane. Ale spokojnie, jak napisalem przyjdzie czas zmiany auta/aut i grupa vag otrzyma gest srodkowym palcem.
Zreszta juz nawet mi sie nie chce pisac o tym szajsie-ja mam swoje zdanie, kazdy inny wyrobi sobie swoje jak odczuje "serwis Klienta" na wlasnej skorze.
Jak dla mnie +-30k (wymieniają też przy 33, a nawet widziałem chyba post, że przy 38 wymienili bez problemu) to całkiem sensowny limit km. Wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy i agresywnie jeżdżący kierowca spokojnie zajeździ każde hamulce. Producent nie jest wróżbitą, żeby znać Twój styl jazdy. Współczuję braku supportu ze strony Twojego dealera. Faktycznie z ich usług bym zrezygnował. Dlatego starałbym się go pominąć i w centrali podkreślić ciężką/słabą współpracę/obsługę. Problemy z hamulcami ma też Mazda 6 i też różnie to bywa z braniem tego na siebie.

Ja z obsługi w VAG byłem i jestem zadowolony, ale ja mieszkam w Niemczech i tu nie można słowa powiedzieć.

W polsce najprawdopodobniej ASO Seata we Wrocławiu rozbiło mi Seata Leona Cupre podczas naprawy awarii turbo (gwarancja) wymiana trwała aż 2 tygodnie, bo podobno w polsce na półkach części nie leżą i sprowadzenie trwa. Jak sprzedawałem teraz auto to 500mikronów miał lakier na tylnym błotniku, a to był jedyny czas gdy nie wiem co działo się z autem i wyszedłem na oszusta przed kupującym. Niemiła sytuacja. Także jak sam się przekonałem ASO w Polsce jest do dupy i trzeba o wiele rzeczy walczyć na własną rękę i wiedzieć. I to nie tylko w grupie VAG, bo inne marki też robią to samo.

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Arteon - hamulce

Post autor: barszcz2 » 01.08.2020, 08:51

Nie siedziałem od dawna na forum, jak wyglada temat hamulców? Poprzednio przy juz 3 wymianie w ramach gwarancji czekałem na hamulce 2 tygodnie. ASO twierdzilo, że wprowadzany jest nowy zestaw, który ma byc lepszy i dlatego czas oczekiwania sie wydłużył. Było to w lutym. Od tego czasu zrobilem 10kkm i o dziwo nic sie nie dzieje - czyżby ASO nie sciemnialo? Czy może jeżdżę bardziej jak emeryt 😋

yaaber
Member
Posty: 115
Rejestracja: 29.05.2018, 14:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Arteon - hamulce

Post autor: yaaber » 01.08.2020, 10:06

W lutym miałem wymianę klocków i tarcz tył. Na gwarancji po zgłoszonym buczeniu. Od tamtej pory (kilka tys km) cisza i spokój.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM 2018

Art e on
Posting Freak
Posty: 842
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Art e on » 02.08.2020, 11:44

maszu pisze:
31.07.2020, 19:49
Art e on pisze:
31.07.2020, 10:33
Ma 30 tys. nie ma 30 tys., co mnie to obchodzi-kupilem auto do jezdzenia, a nie kontrolowania "akcji serwisowych" i wymyslow producenta. A do tego dlaczego akurat 30 tys km a nie 33333? Na podstawie czego ustalono owe magiczne 30 tys. km? Fazy ksiezyca? Wzor na kwadrature kola? Zart z Klienta i nic wiecej!
I dlatego pisze i przestrzegam przed banda oszustow spod znaku "krotoski, cichy" zeby przestrzec innych. Sa slodcy jak miod i wlaza w d**pe zeby, tylko sprzedac auto-potem bujaj sie frajerze i tyle. Gwarancja do bramy i sie nie znamy. VW tez ma to w dupie, "odpisuje" szablonami pisemek zmieniajac tylko dane. Ale spokojnie, jak napisalem przyjdzie czas zmiany auta/aut i grupa vag otrzyma gest srodkowym palcem.
Zreszta juz nawet mi sie nie chce pisac o tym szajsie-ja mam swoje zdanie, kazdy inny wyrobi sobie swoje jak odczuje "serwis Klienta" na wlasnej skorze.
Jak dla mnie +-30k (wymieniają też przy 33, a nawet widziałem chyba post, że przy 38 wymienili bez problemu) to całkiem sensowny limit km. Wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy i agresywnie jeżdżący kierowca spokojnie zajeździ każde hamulce. Producent nie jest wróżbitą, żeby znać Twój styl jazdy. Współczuję braku supportu ze strony Twojego dealera. Faktycznie z ich usług bym zrezygnował. Dlatego starałbym się go pominąć i w centrali podkreślić ciężką/słabą współpracę/obsługę. Problemy z hamulcami ma też Mazda 6 i też różnie to bywa z braniem tego na siebie.

Ja z obsługi w VAG byłem i jestem zadowolony, ale ja mieszkam w Niemczech i tu nie można słowa powiedzieć.

W polsce najprawdopodobniej ASO Seata we Wrocławiu rozbiło mi Seata Leona Cupre podczas naprawy awarii turbo (gwarancja) wymiana trwała aż 2 tygodnie, bo podobno w polsce na półkach części nie leżą i sprowadzenie trwa. Jak sprzedawałem teraz auto to 500mikronów miał lakier na tylnym błotniku, a to był jedyny czas gdy nie wiem co działo się z autem i wyszedłem na oszusta przed kupującym. Niemiła sytuacja. Także jak sam się przekonałem ASO w Polsce jest do dupy i trzeba o wiele rzeczy walczyć na własną rękę i wiedzieć. I to nie tylko w grupie VAG, bo inne marki też robią to samo.
Nalezalo zaczac od "mieszkam w Niemczech"... tu jest Panie Polska i Klient jest do dymania, a nie szanowania.
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

kp43h8
Member
Posty: 54
Rejestracja: 05.12.2019, 16:36

Re: Arteon - hamulce

Post autor: kp43h8 » 10.08.2020, 12:53

Przemęczyłem się z moimi klockami do przebiegu 24 tys. Tył chrobocze, na komputerze brak informacji o wymaganej wymianie. To normalne? Przód ma również z 2 mm. Tarcza rant milimetr. Myślę nad wymianą kompletu na coś lepszego. Coś polecicie?

Pojutrze wyjazd na wakacje, a ja bez hamulców. Świetnie.

Art e on
Posting Freak
Posty: 842
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Art e on » 10.08.2020, 15:19

kp43h8 pisze:
10.08.2020, 12:53
Przemęczyłem się z moimi klockami do przebiegu 24 tys. Tył chrobocze, na komputerze brak informacji o wymaganej wymianie. To normalne? Przód ma również z 2 mm. Tarcza rant milimetr. Myślę nad wymianą kompletu na coś lepszego. Coś polecicie?

Pojutrze wyjazd na wakacje, a ja bez hamulców. Świetnie.
Jak jestes z Krk czy okolic masz chlopakow z brakes.pl-cos zorganizuja od reki, doradza, pomoga.
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

kp43h8
Member
Posty: 54
Rejestracja: 05.12.2019, 16:36

Re: Arteon - hamulce

Post autor: kp43h8 » 10.08.2020, 21:37

Dzwoniłem, propozycja:

tarcze Black Diamond lub EBC GD Sport i do tego klocki Yellowstuff, Galfer/SDT Brakes Sport HP 1050 lub Hawk Performance HPS 5.0

Jak ktoś ma coś potestowane z w/w to pisać. Póki co czytam sobie na forach o tych zestawach.

Art e on
Posting Freak
Posty: 842
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Art e on » 10.08.2020, 22:30

Mialem Galfery w BMW byly spoko (pyla mocno) i z pewnoscia lepsze niz jakies zimmermany, ate czy podobne wynalazki. EBC odradzam tarcze padly po 4 tys. km, gwarancja oczywiscie odrzucona mimo montazu w aso z pomiarem bicia tarcz po montazu i ultradelikatnym dotarciu kompletu (zajechane jak widac na fotach po 1 przejezdzie zakopianki i to bez ostrych hamowan i jakis szalenstw... osobiscie nic juz od EBC nie kupie).
Duzo pozytywnych opinii slyszalem o Hawk Performance, Yellowstuff ponoc pyli niemilosiernie. To tyle z mojej strony.
Załączniki
20200115_123626.jpg
20200115_123716.jpg
20200115_123623.jpg
20200115_123616.jpg
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

ODPOWIEDZ