Arteon - hamulce

michnik
Member
Posty: 103
Rejestracja: 15.03.2018, 18:09

Re: Arteon - hamulce

Post autor: michnik » 23.01.2019, 19:00

jni pisze:
23.01.2019, 16:44
Hmm, w innych samochodach (bez auto-holdu) też niejednokrotnie mi przyrdzewiały klocki do tarcz i był głośny strzał przy ruszeniu.
Jezu, tu nie chodzi o auto hold tylko o ręczny, który przy włączonym auto holdzie jest automatycznie uruchamiany jako postojowy (czyli dawniej ręczny).
Czy postojowy czy ręczny, zostawiony na noc np. po deszczu, zanim odpuści to strzela bo klocek przywiera do tarczy a rdza robi swoje.
Można zwolnić ręczny a klocki zostaną na tarczach dopóki nie ruszysz. Zdarzało się to nawet latem.
Oczywiście zimą dodatkowo potrafiła zamarznąć linka a w Arteonie zamarznie woda w obudowie hamulca postojowego.
Zobaczcie co się po paru latach dzieje w Passatach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
__

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Salvatore » 23.01.2019, 21:21

Wygląda to przerażająco :D

mIQUEL
Member
Posty: 86
Rejestracja: 21.01.2019, 14:48

Re: Arteon - hamulce

Post autor: mIQUEL » 28.01.2019, 11:25

I jak? Jakiś odzew z BOK?

Awatar użytkownika
boobek
Member
Posty: 55
Rejestracja: 07.11.2017, 14:17
Lokalizacja: Rusocin

Re: Arteon - hamulce

Post autor: boobek » 28.01.2019, 11:50

mIQUEL pisze:
28.01.2019, 11:25
I jak? Jakiś odzew z BOK?
nic, czekam na informacje , dostane cos to sie odezwe :)

wojg
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 28.01.2019, 12:27

Re: Arteon - hamulce

Post autor: wojg » 28.01.2019, 12:39

witam wszystkich,jestem "szczesliwym" posiadaczem arteona i mocno siedze w temacie klockow hamulcowych z ktorymi mam problem od dluzszego czasu.Po pierwszej wymianie przy ok 8tys ( w ramach gwarancji - dudnienie) 5ys. byl spokoj i znowu sie zaczelo.Wizyta w ASO zakonczyla sie innformacja ze VW zna problem i nad nim pracuje.Dokladnie kilka dni temu otrzymalem informacje ze maja nowe klocki ( inny nr czesci katalogowy) i zapraszaja mnie na ponowna wymiane wraz z tarczami.W zwiazku z tym pytanie czy moglby ktos to potwierdzic ? (termin wizyty dopiero 2 tydzien lutego).Jak bede znal nowy nr katalogowy to wrzuce na forum.Ponoc nie ma byc akcji serwisowej,na zasadzie kto sie zglosi to wymienia :)

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Rkarcz » 28.01.2019, 13:44

Jaki masz silnik i jak jeździsz? Przód czy tył?
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

mIQUEL
Member
Posty: 86
Rejestracja: 21.01.2019, 14:48

Re: Arteon - hamulce

Post autor: mIQUEL » 28.01.2019, 18:12

wojg pisze:
28.01.2019, 12:39
witam wszystkich,jestem "szczesliwym" posiadaczem arteona i mocno siedze w temacie klockow hamulcowych z ktorymi mam problem od dluzszego czasu.Po pierwszej wymianie przy ok 8tys ( w ramach gwarancji - dudnienie) 5ys. byl spokoj i znowu sie zaczelo.Wizyta w ASO zakonczyla sie innformacja ze VW zna problem i nad nim pracuje.Dokladnie kilka dni temu otrzymalem informacje ze maja nowe klocki ( inny nr czesci katalogowy) i zapraszaja mnie na ponowna wymiane wraz z tarczami.W zwiazku z tym pytanie czy moglby ktos to potwierdzic ? (termin wizyty dopiero 2 tydzien lutego).Jak bede znal nowy nr katalogowy to wrzuce na forum.Ponoc nie ma byc akcji serwisowej,na zasadzie kto sie zglosi to wymienia :)
Cześć

Możesz powiedzieć jaki serwis?
Jakie dokładnie auto?

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Jacekpolok » 28.01.2019, 19:34

obudowy hamulca ręcznego elekteycznego w całej grupie vag jest plastik lub stop- jedno j deugie pęka. W audi wymianialem- 450zl sztuka przy 170tys km. Cala grupa vag ma taką wade konstrukcyjna.

Awatar użytkownika
boobek
Member
Posty: 55
Rejestracja: 07.11.2017, 14:17
Lokalizacja: Rusocin

Re: Arteon - hamulce

Post autor: boobek » 28.01.2019, 20:26

przyszło pismo z BOK
w odpowiedzi na zgłoszenie otrzymane w dniu 23.01.2019r. dotyczące korozji tylnych tarcz hamulcowych w przedmiotowym samochodzie uprzejmie informujemy, że podjęliśmy kontakt z Partnerem Serwisowym Volkswagen Plichta w Gdańsku. Zostaliśmy poinformowani, że przeprowadzone czynności serwisowe nie potwierdziły występowania wady materiałowej lub wytwórczej tarcz hamulcowych. W związku z powyższym naprawa nie zostanie wykonana w ramach gwarancji. Zwracamy uwagę, że korozja widoczna na załączonych zdjęcia powstaje na skutek sposobu eksploatacji: intensywności użytkowania auta, siły hamowania. Mając jednak na uwadze zaufanie jakim obdarzył Pan markę Volkswagen podczas wyboru auta oraz dbając o dobre imię marki Volkswagen, wspólnie z ww. Partnerem Serwisowym podjęliśmy decyzję aby w ramach indywidualnego, jednorazowego gestu handlowego przeprowadzić bezpłatną wymianę elementów układu hamulcowego. Szczegółowe informacje w przedmiotowej sprawie uzyska Pan u Partnera Serwisowego Volkswagen Plichta w Gdańsku. Wyrażamy przekonanie, że dalsza eksploatacja samochodu będzie dla Pana satysfakcjonująca.

8 luty wizyta na wymianę

wojg
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 28.01.2019, 12:27

Re: Arteon - hamulce

Post autor: wojg » 28.01.2019, 20:46

mIQUEL pisze:
28.01.2019, 18:12
wojg pisze:
28.01.2019, 12:39
witam wszystkich,jestem "szczesliwym" posiadaczem arteona i mocno siedze w temacie klockow hamulcowych z ktorymi mam problem od dluzszego czasu.Po pierwszej wymianie przy ok 8tys ( w ramach gwarancji - dudnienie) 5ys. byl spokoj i znowu sie zaczelo.Wizyta w ASO zakonczyla sie innformacja ze VW zna problem i nad nim pracuje.Dokladnie kilka dni temu otrzymalem informacje ze maja nowe klocki ( inny nr czesci katalogowy) i zapraszaja mnie na ponowna wymiane wraz z tarczami.W zwiazku z tym pytanie czy moglby ktos to potwierdzic ? (termin wizyty dopiero 2 tydzien lutego).Jak bede znal nowy nr katalogowy to wrzuce na forum.Ponoc nie ma byc akcji serwisowej,na zasadzie kto sie zglosi to wymienia :)
Cześć

Możesz powiedzieć jaki serwis?
Jakie dokładnie auto?
Serwis Sosnowiec,Arteon r-line benzyna dsg 1984cm3, wyprodukowany czerwiec 2018

ODPOWIEDZ