Arteon - hamulce

mIQUEL
Member
Posty: 86
Rejestracja: 21.01.2019, 14:48

Re: Arteon - hamulce

Post autor: mIQUEL » 30.01.2019, 19:57

Napisałem do BOKu kilka dni temu
Dzisiaj zadzwonili z aso Plichta i umówiłem się na wymianę tarcz i klocków (podobno wsadza inne niż pierwszy montaż) na 05/02. Dam znać czy jest poprawa...
tym samym VW przyznał się ze pierwszy montaż miał wadliwe podzespoły ale oczywiście nie przyznają się do tego oficjalnie...
W BMW jak coś takiego się dzieje jest od razu akcja serwisowa a VW głowa w piasek i udaje ze to nie jego.... dramat

mIQUEL
Member
Posty: 86
Rejestracja: 21.01.2019, 14:48

Re: Arteon - hamulce

Post autor: mIQUEL » 05.02.2019, 21:53

Traczevi klocki z tylu wymienione... objawy zniknęły. Zobaczymy czy pojawia się znowu za ok 10 tys km

Generalnie to chyba ostatni mój vw

Awatar użytkownika
Marcin
Member
Posty: 163
Rejestracja: 14.03.2018, 09:43

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Marcin » 07.02.2019, 17:58

mi od 2-3k zaczeło przy hamowaniu dudnić. Nawet przy delikatnej prędkości jak hamuję delikatnie to jest generalnie taki słyszalny szum. Też czuję, że mnie czeka wizyta w ASO, przejechane niecałe 23k

MagdaLena
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 01.09.2018, 22:30

Re: Arteon - hamulce

Post autor: MagdaLena » 07.02.2019, 21:58

Witam, zabawne, dostaliśmy identyczne pismo z VW Plichta Gdańsk, czyli w porozumieniu z VW Polska Plichta GDN pokrył koszt wymiany tarcz i klocków. Układ hamulcowy dalej hałasuje, ale na razie tarcze wyglądają ok. Poziom obsługi klienta - masakra i dno.
boobek pisze:
28.01.2019, 20:26
przyszło pismo z BOK
w odpowiedzi na zgłoszenie otrzymane w dniu 23.01.2019r. dotyczące korozji tylnych tarcz hamulcowych w przedmiotowym samochodzie uprzejmie informujemy, że podjęliśmy kontakt z Partnerem Serwisowym Volkswagen Plichta w Gdańsku. Zostaliśmy poinformowani, że przeprowadzone czynności serwisowe nie potwierdziły występowania wady materiałowej lub wytwórczej tarcz hamulcowych. W związku z powyższym naprawa nie zostanie wykonana w ramach gwarancji. Zwracamy uwagę, że korozja widoczna na załączonych zdjęcia powstaje na skutek sposobu eksploatacji: intensywności użytkowania auta, siły hamowania. Mając jednak na uwadze zaufanie jakim obdarzył Pan markę Volkswagen podczas wyboru auta oraz dbając o dobre imię marki Volkswagen, wspólnie z ww. Partnerem Serwisowym podjęliśmy decyzję aby w ramach indywidualnego, jednorazowego gestu handlowego przeprowadzić bezpłatną wymianę elementów układu hamulcowego. Szczegółowe informacje w przedmiotowej sprawie uzyska Pan u Partnera Serwisowego Volkswagen Plichta w Gdańsku. Wyrażamy przekonanie, że dalsza eksploatacja samochodu będzie dla Pana satysfakcjonująca.

8 luty wizyta na wymianę

madix2210
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 07.01.2019, 08:30

Re: Arteon - hamulce

Post autor: madix2210 » 07.02.2019, 22:13

Panowie, aktualizacja: akcja z pismami, rękojmiami etc. zakończyła się pismem z ASO Plichta Gdańsk, że nie uznają usterki jako wady fabrycznej i podtrzymują, że uszkodzenia wynikają z niewłaściwego użytkowania, ale doceniając zaufanie, jakim ich obdarzyłem kupując VW pokryją koszt wymiany tarcz. Bla, bla, bla... Wymiana była, zobaczymy, co dalej...

quote=madix2210 post_id=8725 time=1546846688 user_id=565]
emtek pisze:
07.06.2018, 08:16
Auto w wersji 2.0 TSI Elegance odebrałem w połowie marca. Używam go głównie do 20 km dojazdów do pracy trasą S8 z podwarszawskiej wsi na Bemowo. Ma 6 tys. km przebiegu. Styl jazdy referuję spokojny, średnie spalanie waha mi się od początku między 8,1-8,2 l/100km.
Kilka dni temu po zwyczajnym dojeździe do pracy w Warszawie, pozostawieniu Arteona na parkingu, gdy po robocie zacząłem wracać do domu zaczęły hałasować hamulce :@ . Dźwięk głośny, podobny do tego, gdy się kończą klocki. Po kilku kilometrach ścichł, ale utrzymuje się już stale, głównie przy nieco dłuższym użyciu hamulca. Sądziłem, że coś się może dostało w hamulce, umówiłem się do serwisu VW. Wczoraj z mechanikiem pojeździliśmy trochę, później auto poszło na podnośnik.
I tu dramat - tarcze hamulcowe przegrzane z przodu i z tyłu, wyraźnie bardziej z tyłu, tam prawie fioletowe. Mało tego, po prawej stronie z przodu na tarczy rant, jakby miała ze 20-30 tys przebiegu. Oczywiście gwarancja tego nie obejmuje, co z tego, że samochód ma kilka tys. przebiegu. Początkowo usłyszałem teksty w stylu, że chyba nie potrafię jeździć (mam 28 lat stażu kierowcy :D ), ale później już odpuścili widząc moją minę. Powiedzieli, że regułą stają się wymiany kompletów tarcze plus klocki co 20 tys km, szczególnie w SUV-ach VW. Sprawdzili w systemie VW czy jest coś na ten temat dla serwisów - i owszem, było :exclamation: - informacja, by odrzucać wszystkie roszczenia klientów w ramach gwarancji, czy nawet nie udzielać zniżek na wymianę i części w ramach tzw. dobrej woli VW.
Zakładam ten wątek dla wszystkich, którzy mają podobne objawy, lub będą mieli. Może to pech, że trafiłem na 4 tarcze z tak niskiej jakości żeliwa, może to wada konstrukcyjna. Nie wiem. Natomiast nie miałem żadnego awaryjnego hamowania, a z dawnych nawyków mam zwyczaj hamowania głównie silnikiem. Cóż, pozostaje wymiana na inny zestaw tarcz i klocków, zresztą w serwisie usłyszałem, by nie kupować tarcz i klocków VW :s

Mój wątek wiąże się częściowo z tym - viewtopic.php?f=2&t=102&hilit=hamulce
Witam,

mam ten sam problem VW Arteon Elegance 2.0 TSI 190 KM, jazda w cyklu miejskim, tarcze fioletowe, powiedziano mi, że to wina zbyt agresywnego hamowania( przy jeździe w mieście, gdzie zawsze zachowuję odległość i nie wciskam hamulca do deski), zgłaszam sprawę do Rzecznika spraw Konsumenta oraz zlecam wykonanie ekspertyzy do PZMotu, dam znać co ustaliłem
[/quote]

Awatar użytkownika
Marcin
Member
Posty: 163
Rejestracja: 14.03.2018, 09:43

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Marcin » 07.02.2019, 22:23

@up - czy taka ekspertyza jest ponad gwaranta, który decyduje w ASO ? Pytam, ponieważ też na dniach będę się pewnie bił z nim a chcę sobie z tym poradzić jakimś pismem. Czy jest jakaś instytucja, która góruje nad nimi ?

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Blazio1946 » 11.02.2019, 19:51

Byłem w serwisie sprawdzić hamulce bo coś ostatnio tył huczy przy hamowaniu z większych prędkości. Stwierdzili korozję tarcz (wżery na powierzchni ciernej) i 80% zużycie klocków z tyłu, przód jest ok, tarcze spoko a klocki mają tylko 20% zużycia.
Wymieniliby bez gadania ale przebieg mam 35 tys i podobno tylko do 30 tys mogą robić od razu. Spróbuję napisać do centrali.
Jeżeli macie poniżej 30tys przebiegu i coś huczy przy hamowaniu (nawet delikatnie lub nie zawsze) to umawiajcie się na serwis.

mIQUEL
Member
Posty: 86
Rejestracja: 21.01.2019, 14:48

Re: Arteon - hamulce

Post autor: mIQUEL » 11.02.2019, 20:36

Blazio1946 pisze:
11.02.2019, 19:51
Byłem w serwisie sprawdzić hamulce bo coś ostatnio tył huczy przy hamowaniu z większych prędkości. Stwierdzili korozję tarcz (wżery na powierzchni ciernej) i 80% zużycie klocków z tyłu, przód jest ok, tarcze spoko a klocki mają tylko 20% zużycia.
Wymieniliby bez gadania ale przebieg mam 35 tys i podobno tylko do 30 tys mogą robić od razu. Spróbuję napisać do centrali.
Jeżeli macie poniżej 30tys przebiegu i coś huczy przy hamowaniu (nawet delikatnie lub nie zawsze) to umawiajcie się na serwis.
W chu... wała... sorry ale taka jest prawda!
Ja zacząłem oficjalnie zgłaszać sprawę przy 15 tys i mi serwis powiedział ze mogliby wymienić ale tylko do 10tys. Wymienili dopiero po mailu do boku.

Ale to tez nie do końca mi się podoba bo dostałem pismo jak każdy i nie jest to wymiana gwarancyjna a taka powinna być!!!

Sniles
Junior Member
Posty: 25
Rejestracja: 31.07.2018, 13:43

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Sniles » 14.02.2019, 10:30

Sniles pisze:
07.11.2018, 11:25
Byłem ostatnio w serwisie i mówili mi ze w przypadku konkretnej seri arteona i skody superb występuje identyczny problem ścierania się tylnich hamulcow - wadliwe klocki - wymiana bezkosztowo na gwarancji
Zgłosiłem pojawiające się hałasy przy wyhamowywaniu z ok 90 do 40 przebieg 8 kkm – serwis wymienił tylnie klocki - dostałem informację ze użyty był wadliwy materiał w serii która miałem zamontowaną ("R" 2.0 190 KM – produkcja czerwiec 18) , podobno było to tez powodem „strzałów” z auto hold po parkowaniu po nocy oraz ten wadliwy materiał powodował odciskanie się na tarczach klocków – wyczyścili tarcze (choć nadal widać ślady )– po wyjechaniu z serwisu hałas jeszcze większy ale podobno po dotarciu ma być ok … 

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Arteon - hamulce

Post autor: k1coR » 14.02.2019, 11:35

Podobno zmienili dostawcę części i powinno być już ok na org. ma być też akcja ogłoszona oficjalnie, takie dostałem info. U mnie było zużycie klocków z tyłu 40%, wymieniają wadliwe klocki i tarcze bez problemu. Przód jest ok, nic się nie dzieje.

ODPOWIEDZ