Arteon - hamulce

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Jalu » 20.10.2022, 16:02

Naprawdę paranoja. Brzmi to na tyle nieprawdopodobnie, że wziąłem instrukcję i poszukałem. W mojej książce jest rozdział JAZDA, ale nie nic, co by się nazywało "informacje na temat hamowania". Mam auto z czerwca 2022. Aż jestem ciekaw co piszą w takim rozdziale, bo trochę nie umiem sobie wymyśleć. To trochę jest tak, jak w ASO w Krakowie, gdzie zawsze po wizycie oferują mycie auta, jednakże mają jedynie automat szczotkowy, którego nie poleca się ze względu na możliwe uszkodzenia lakieru.

danieltra
Junior Member
Posty: 7
Rejestracja: 17.10.2022, 10:36

Re: Arteon - hamulce

Post autor: danieltra » 20.10.2022, 16:42

Jalu , czekam na odpowiedz ze przesłanym screenem od nich gdzie jest opisane jak trzeba hamować i jak dbać o tarcze by wzery sie nie robiły ..Cyrk panie , cyrk . Ze oni sie nie wstydzą takich bzdur pisac .
Ale fakt , ze piersze co to poleciałem po ksiazke do auta bo byłem w szoku , ze takie cos moze w niej być :)) tez nie udało mi sie znalezc

a moze ma ktos kontakt mailowy do WV Europa ?

mariusz123a
Member
Posty: 226
Rejestracja: 27.09.2019, 21:28

Re: Arteon - hamulce

Post autor: mariusz123a » 20.10.2022, 18:15

Według instrukcji z Audi, którą mam pod ręką czyszczenie tarcz jest opisane jako kilkukrotne silne hamowanie przy dużej prędkości nie zagrazajace innym uczestnikom drogi jest to zalecenie przy wystąpieniu korozji na tarczach.
Załączniki
Screenshot_20221020-180842_Samsung Internet.jpg

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Jalu » 21.10.2022, 07:31

Ja wczoraj byłem w ASO Kraków, gdzie zazwyczaj dość sympatycznie jestem traktowany. W lipcu zgłosiłem jednak (auto kupiłem w czerwcu), że na przedniej szybie, widać pionowe kreski grubości 1-3 cm, które wyglądają jak typowe zaparowania szyby. Myślałem, że to poprodukcyjne ślady, więc ochoczo zabrałem się za mycie szyby od środka, ale bez skutku. ASO w lipcu widziało to na szybie, twierdząc, że przy sklejaniu szyby (2 warstwowej) pewnie nie doczyszczono którejś wewnętrznej strony, po czym poprosili o dosłanie zdjęć, żeby zgłosić sprawę do gwaranta, z sugestią wymiany szyby. Wysłałem zdjęcia i sprawa umarła. Gdy dopytałem telefonicznie o jakąś ich reakcję, powiedziano mi, że gwarant stwierdził, że to tylko zabrudzenia i wystarczy umyć szybę. Czyli gwarant też widział kreski na szybie, choć zinterpretował je po swojemu, mimo że przy zgłoszeniu opisałem całą sprawę szczegółowo, że żadne mycie nie pomaga. Wczoraj więc wznowiłem akcję, akurat trafiłem na wizytę pana gwaranta w ASO. Panowie postanowili oglądać szybę wewnątrz hali, choć od początku mówiłem, że to szczególnie przy świecącym słońcu jest widoczne i że najlepiej jak się przejdziemy z ekspertem, bo wtedy będzie wszystko widać. Po oględzinach w hali stwierdzono, że szyba jest czysta i przejrzysta i nie ma podstaw do jakiejkolwiek akcji. Jak tylko wyjechałem z ASO, kreski na szybie pojawiły się od razu. Na razie nie wiem co z tym zrobię dalej, być może zaproponuję im, że skorzystam z niezależnego rzeczoznawcy, bo problem jest, choć nie występuje wewnątrz hali serwisowej. Upierałbym się jednak, że Arteon to nie gokart i jeździ się nim raczej na zewnątrz :)

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 279
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Zbigniewa » 21.10.2022, 09:34

Jalu pisze:
21.10.2022, 07:31
W lipcu zgłosiłem jednak (auto kupiłem w czerwcu), że na przedniej szybie, widać pionowe kreski grubości 1-3 cm, które wyglądają jak typowe zaparowania szyby.
Jasne,że to skandal i granda. Nie dziwię się Twojej frustracji, lecz ostrożnie. Znajomy wymieniał przednią szybę z powodu pęknięcia i wlazł w typowe bagno. Przestał działać czujnik deszczu, a kamera nie rozpoznawała znaków drogowych. Czujnik naprawiono dość szybko, ale z kalibracją kamery woził się pół roku, aż ASO ściągnęło jakieś fachowca z zewnątrz. Kosztowało go to mnóstwo nerwów, bo auto było na końcówce gwarancji i nie wiedział, jak do tego podejdą. W końcu usterkę usunięto choć nadal narzeka, że dla odmiany występują problemy z automatycznym usuwaniem zaparowania czy raczej podgrzewaniem przy spadku temperatury powietrza poniżej 4 stopni. Tak więc, radzę zachować ostrożność, bo "źle robi się szybko".
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Jalu » 21.10.2022, 10:48

danieltra pisze:
20.10.2022, 16:42
Jalu , czekam na odpowiedz ze przesłanym screenem od nich gdzie jest opisane jak trzeba hamować i jak dbać o tarcze by wzery sie nie robiły ..Cyrk panie , cyrk . Ze oni sie nie wstydzą takich bzdur pisac .
Ale fakt , ze piersze co to poleciałem po ksiazke do auta bo byłem w szoku , ze takie cos moze w niej być :)) tez nie udało mi sie znalezc

a moze ma ktos kontakt mailowy do WV Europa ?
Mam wrażenie, że możesz się nie doczekać, choć byłoby fajnie poczytać jak się należy posługiwać hamulcami w Arteonie. Jedyne czego się podziewam, to opowieść, by nie wjeżdżać gorącym hamulcem w kałużę, bo co innego można racjonalnie napisać :) :) :)

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Jalu » 21.10.2022, 10:56

Zbigniewa pisze:
21.10.2022, 09:34
Jalu pisze:
21.10.2022, 07:31
W lipcu zgłosiłem jednak (auto kupiłem w czerwcu), że na przedniej szybie, widać pionowe kreski grubości 1-3 cm, które wyglądają jak typowe zaparowania szyby.
Jasne,że to skandal i granda. Nie dziwię się Twojej frustracji, lecz ostrożnie. Znajomy wymieniał przednią szybę z powodu pęknięcia i wlazł w typowe bagno. Przestał działać czujnik deszczu, a kamera nie rozpoznawała znaków drogowych. Czujnik naprawiono dość szybko, ale z kalibracją kamery woził się pół roku, aż ASO ściągnęło jakieś fachowca z zewnątrz. Kosztowało go to mnóstwo nerwów, bo auto było na końcówce gwarancji i nie wiedział, jak do tego podejdą. W końcu usterkę usunięto choć nadal narzeka, że dla odmiany występują problemy z automatycznym usuwaniem zaparowania czy raczej podgrzewaniem przy spadku temperatury powietrza poniżej 4 stopni. Tak więc, radzę zachować ostrożność, bo "źle robi się szybko".
Myślę dokładnie tak samo :blush: Tak naprawdę nie mam ochoty wymieniać tej szyby, po tym wszystkim co sie czyta na forum. Teraz to chyba chodzi mi już bardziej o to, by przyznali, razem z tym osławionym gwarantem, że jest problem i że nie jest to kwestia brudu do zmycia, czy też odblasków świetlnych, jak mi wczoraj próbowano wmawiać. Bo wyglądało to tak, że w jednej opcji widzieli te smugi, ale wtedy twierdzili, że to jest do umycia, a w drugiej opcji, gdy już wchodziliśmy w kwestie wymiany szyby, to nagle się okazywało, że tych smug jednak nie ma i nie należy się żadna gwarancyjna wymiana szyby :D Czułem się tam nieco dziwnie wczoraj - dobrze, że klamki były jednak w drzwiach salonu ;)

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Jalu » 21.10.2022, 11:03

danieltra pisze:
20.10.2022, 16:42
Jalu , czekam na odpowiedz ze przesłanym screenem od nich gdzie jest opisane jak trzeba hamować i jak dbać o tarcze by wzery sie nie robiły ..Cyrk panie , cyrk . Ze oni sie nie wstydzą takich bzdur pisac .
Ale fakt , ze piersze co to poleciałem po ksiazke do auta bo byłem w szoku , ze takie cos moze w niej być :)) tez nie udało mi sie znalezc

a moze ma ktos kontakt mailowy do WV Europa ?
Co do kontaktu z Centralą, to znalazłem coć takiego na niemieckiej stronie https://www.volkswagen.de/de/besitzer-u ... enter.html
"Jeśli masz jakieś pytania, sugestie lub krytykę, trafiłeś we właściwe miejsce. Ponieważ chcemy wiedzieć, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij do nas e-mail ([email protected]), odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.
Lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszej bezpłatnej infolinii: 0800 - 86 55 79 24 36"


Może faktycznie warto tam coś napisać po niemiecku lub angielsku.

Awatar użytkownika
pitol321
Member
Posty: 129
Rejestracja: 18.06.2022, 06:37
Lokalizacja: Essen
Kontakt:

Re: Arteon - hamulce

Post autor: pitol321 » 21.10.2022, 15:47

Możesz pisać też po polsku, tam siedzi też polski support online.
Tak samo jak pisze się w sprawie usług online, czy weconnect na E-Mail w niemieckiej domenie, odpowiadają po polsku.
Support VW na Europę siedzi gdzieś w Polsce.
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

kirst
Member
Posty: 96
Rejestracja: 18.06.2021, 01:12

Re: Arteon - hamulce

Post autor: kirst » 24.10.2022, 20:03

Jeżdżę arteonem 2021 2.0 tdi 4 motion I żadnych problemów z hamulcami, poprostu jak się kończą klocki czy tarcza to wymieniam i jadę dalej, nie ma żadnych problemów, 60000 rocznie i często hamowanie, wymiana i jadę dalej a tu na forum takie gadanie o hamulcach, są autobusy i pociągi

ODPOWIEDZ