Arteon - hamulce

Smoky
Junior Member
Posty: 34
Rejestracja: 15.05.2021, 08:06

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Smoky » 25.09.2022, 16:25

Jak możesz zrób zdjęcia z boku auta jak teraz koła są względem nadkoli

Art e on
Posting Freak
Posty: 836
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Art e on » 25.09.2022, 17:28

Są foty z podobnym dystansem w dziale nasze auta.
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

Kamil_87
Junior Member
Posty: 9
Rejestracja: 17.04.2022, 22:01

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Kamil_87 » 10.10.2022, 20:54

Smoky pisze:
23.09.2022, 12:33
Art e on pisze:
23.09.2022, 10:23
Dystanse od Adama Wareluka - WRK brakes (ale to mój wybór, m.in. dlatego, że na telefon wiedział co i jak, co zrobić i może dla kogoś śmieszne, ale ja mam bzika na punkcie detali - dystanse są czarne 😉, więc pasują idealnie do felgi).
Człowiek kopalnia wiedzy, umiejętności i megasymaptyczny gość z pasją - polecam. Jak będzie szedł set do innego auta to tylko u Adama.
z tyłu tez brałeś dystanse ?

rozumiem ze na zimę tez może być problem z felgami 18 ?
W ogóle w tym nie chodzi o średnicę (oczywiście do pewnego momentu). Mam zaciski z macana z przodu i montevideo 19 potrzebowały dystansu (ok. 9-10 mm, ale żeby było centrowanie, trzeba ciut grubszy, tak jak kolega pisał), a zimowe jakieś aftermarketowe dezenty 17 wchodzą na ten zacisk bez żadnego dystansu. Wszystko zależy od ET i kształtu ramion.
Art e on pisze:
23.09.2022, 15:10
coulignon pisze:
23.09.2022, 10:30
Wszytko dobrze tylko ten wieśniacki napis ... Jakbym chciał mieć porsche to bym kupił sobie sobie porsche. Ale chciałem mieć Volkswagena.....



:-)))))
Pomyliłeś adres jak chodzi o leczenie kompleksów 😂🤣😂🤣🤣

meh... rzeczywiście, jak audi robiło rs2 to wiochy na maksa narobiło...

danieltra
Junior Member
Posty: 7
Rejestracja: 17.10.2022, 10:36

Re: Arteon - hamulce

Post autor: danieltra » 17.10.2022, 10:42

Witam.
auto 22800 km, zjechane hamulce .Gwarancja . Reklamacja odrzucona przez serwis Łodż. Vw Polska tez mnie spuscił z wodą . co0ś mozna wiecej zrobic ?
pismo z VW ponizej .
Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt. W związku z Pana zgłoszeniem w sprawie nieprawidłowości układu hamulcowego, skontaktowaliśmy się z partnerem serwisowym Volkswagen Krotoski Łódź. W wyniku przeprowadzonej diagnostyki, serwis potwierdził, że przyczyną zgłaszanego hałasu podczas hamowania jest korozja tylnych tarcz hamulcowych. Dodatkowo serwis stwierdził ślady korozji również na przednich tarczach. Tego typu uszkodzenie uzależnione jest od warunków eksploatacji samochodu i nie stanowi o wadzie układu hamulcowego. W związku z tym serwis nie miał podstaw do wykonania naprawy z tytułu gwarancji. Decyzję o naprawie w ramach gwarancji podejmuje specjalista ds. gwarancji u partnera serwisowego Volkswagen.
Uszkodzenia układu hamulcowego
Wyjaśniamy, że uszkodzenia układu hamulcowego, w szczególności klocków i tarcz hamulcowych uwarukowane są głównie częstotliwością oraz siłą procesów hamowania. Według wytycznych producenta, korozja na powierzchni roboczej tarczy hamulcowej powstaje przez zabrudzenia, pył nalotowy, dłuższy postój czy też sól na drogach. Eksploatacja skorodowanych tarcz hamulcowych prowadzi do zużycia w postaci charakterystycznych rowków na powierzchni tarcia.
Dodatkowe informacje
Powierzchnia tarcz hamulcowych nie może być zabezpieczona antykorozyjnie z uwagi na charakterystykę pracy układu hamulcowego. Użyty do produkcji tarcz hamulcowych odlew żeliwa, zawierający grafit płatkowy, jest podatny na utlenianie. Aby uniknąć nadmiernej korozji elementów układu hamulcowego należy oczyszczać powierzchnię cierną tarcz hamulcowych zgodnie z instrukcją obsługi samochodu. Jeżeli oczyszczenie tarcz jest nieskuteczne, należy zlecić weryfikację układu hamulcowego u partnera serwisowego.

Łączymy wyrazy szacunku
Przemysław Chudyk
Biuro Obsługi Klienta / Customer Care
Dział Obsługi Posprzedażnej / Group After Sales
Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
ul. Krańcowa 44
61-037 Poznań

Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
Siedziba: Poznań
Zarząd: Pavel Šolc,, Sven Stein
Sąd Rejestrowy: Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS nr: 0000327143 Kapitał zakładowy: 331009000,00 PLN
NIP: 7822463563
REGON: 301062169
Nr BDO: 000008136


-----Original Message-----
From:
Sent: Wednesday, October 12, 2022 10:47 AM
To: [email protected]
Cc: VGPL, BOKVW <[email protected]>
Subject: Zgłoszenie reklamacji naprawy gwarancyjnej wg ZLEC/167242/22/ZW/A/D6

Przedmiot na gwarancji :

Arteon 2,0 TSI 190KM elegance grudzień 2019 przebieg 28753km vin

Reklamacja dotyczy :
Odrzucenie wymiany gwarancyjnej tylnych i przednich tarcz i klocków hamulcowych ( zdjęcia tarcz i odpowiedz serwisu w załaczniku )
Witam.
W dniu 10.10.2022 podczas wizyty w serwisie Krotoski Łódz ul.
Niciarniana 51/53 została zgłoszona dodatkowo usterka dotycząca hamulców .
Owa usterka objawiała się tym , ze podczas hamowania z większych prędkosci 120/140 km/h auto wydawało dżwięk głośnego buczenia , oraz następowały drgania pedału hamulca .
Wg mojej oceny , usterka ta zagraża mojemu zdrowiu i życiu .
Wg mojej oceny zużycie tarcz tylnych przy tak niskim przebiegu jest niepokojąco duże . Występują na tarczy liczne głębokie rysy, korozja itp ( zdjęcie w załączniku ).
Zużycie tarcz przednich ( rant ok 2 mm ) wydaje się być także zbyt duże jak przy tak niskim przebiegu auta Auto garażowane w budynku przylegającym do mieszkania .

Z dość obszernej lektury w internecie dowiedziałem się , iż w tym modelu jest to dość powszechny problem , opisywany przez liczną grupę użytkowników modelu .

Dziwne jest tez podejście w/w serwisu , gdyż inne serwisy w Polsce znają ten problem i usuwają usterkę w ramach gwarancji .
Natomiast serwis Krotoski Łódź odmówił naprawy gwarancyjnej ( potwierdził fakt konieczności wymiany tarcz i klocków tylnych - uznał przednie za odpowiednio zuzyte co do przebiegu ) .
Z związku z powyższym proszę o pisemne stanowisko VW Polska co do zaistniałego faktu .
Wg mnie niedopuszczalne jest by w marce premium auta będącego na gwarancji , z bardzo niskim przebiegiem pojawiały się usterki zagrażające zdrowiu i życiu , a serwis gwarancyjny odrzuca chęć naprawy w ramach gwarancji .

Domagam się usunięcia usterki ( hamulce tył i przód ) w ramach obejmującej auto gwarancji .

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Jalu » 17.10.2022, 13:17

Ja przez ostatnie 6 lat, od nowości, jeździłem Passatem B8 2.0 TDI ze skrzynią DSG, zanim w czerwcu tego roku nabyłem Arteona. Co ciekawe, Passat przejechał na pierwszych tarczach 110 tys. km. Mechanicy trochę byli zadziwieni tak dobrym stanem tarcz i klocków, szczególnie przy skrzyni automatycznej i wymieniłem je tylko dlatego, że miały już 3 lata, ale w kwestii stanu technicznego, jeszcze mogły trochę pojeździć. Mam wrażenie, że mówiono, że pierwszy montaż jest tym najtrwalszym, jednak czytając o Twoich doświadczeniach, być może okaże się, że coś się zmieniło w świecie. Oby nie. Co do listów od VW Polska, to nie spodziewałem się nic innego. Ja pisałem do nich niedawno w kwestii pewnej wady lakierniczej niby drobnej, ale jednak wady, bo tak mi zalecił autoryzowany serwis i w kilku okrągłych formułkach odprawili mnie z kwitkiem. Jedyna różnica jest taka, że pod pismem do mnie podpisały się aż 2 osoby :):):)

Art e on
Posting Freak
Posty: 836
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Art e on » 17.10.2022, 21:19

danieltra pisze:
17.10.2022, 10:42
Witam.
auto 22800 km, zjechane hamulce .Gwarancja . Reklamacja odrzucona przez serwis Łodż. Vw Polska tez mnie spuscił z wodą . co0ś mozna wiecej zrobic ?
pismo z VW ponizej .
Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt. W związku z Pana zgłoszeniem w sprawie nieprawidłowości układu hamulcowego, skontaktowaliśmy się z partnerem serwisowym Volkswagen Krotoski Łódź. W wyniku przeprowadzonej diagnostyki, serwis potwierdził, że przyczyną zgłaszanego hałasu podczas hamowania jest korozja tylnych tarcz hamulcowych. Dodatkowo serwis stwierdził ślady korozji również na przednich tarczach. Tego typu uszkodzenie uzależnione jest od warunków eksploatacji samochodu i nie stanowi o wadzie układu hamulcowego. W związku z tym serwis nie miał podstaw do wykonania naprawy z tytułu gwarancji. Decyzję o naprawie w ramach gwarancji podejmuje specjalista ds. gwarancji u partnera serwisowego Volkswagen.
Uszkodzenia układu hamulcowego
Wyjaśniamy, że uszkodzenia układu hamulcowego, w szczególności klocków i tarcz hamulcowych uwarukowane są głównie częstotliwością oraz siłą procesów hamowania. Według wytycznych producenta, korozja na powierzchni roboczej tarczy hamulcowej powstaje przez zabrudzenia, pył nalotowy, dłuższy postój czy też sól na drogach. Eksploatacja skorodowanych tarcz hamulcowych prowadzi do zużycia w postaci charakterystycznych rowków na powierzchni tarcia.
Dodatkowe informacje
Powierzchnia tarcz hamulcowych nie może być zabezpieczona antykorozyjnie z uwagi na charakterystykę pracy układu hamulcowego. Użyty do produkcji tarcz hamulcowych odlew żeliwa, zawierający grafit płatkowy, jest podatny na utlenianie. Aby uniknąć nadmiernej korozji elementów układu hamulcowego należy oczyszczać powierzchnię cierną tarcz hamulcowych zgodnie z instrukcją obsługi samochodu. Jeżeli oczyszczenie tarcz jest nieskuteczne, należy zlecić weryfikację układu hamulcowego u partnera serwisowego.

Łączymy wyrazy szacunku
Przemysław Chudyk
Biuro Obsługi Klienta / Customer Care
Dział Obsługi Posprzedażnej / Group After Sales
Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
ul. Krańcowa 44
61-037 Poznań

Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
Siedziba: Poznań
Zarząd: Pavel Šolc,, Sven Stein
Sąd Rejestrowy: Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS nr: 0000327143 Kapitał zakładowy: 331009000,00 PLN
NIP: 7822463563
REGON: 301062169
Nr BDO: 000008136


-----Original Message-----
From:
Sent: Wednesday, October 12, 2022 10:47 AM
To: [email protected]
Cc: VGPL, BOKVW <[email protected]>
Subject: Zgłoszenie reklamacji naprawy gwarancyjnej wg ZLEC/167242/22/ZW/A/D6

Przedmiot na gwarancji :

Arteon 2,0 TSI 190KM elegance grudzień 2019 przebieg 28753km vin

Reklamacja dotyczy :
Odrzucenie wymiany gwarancyjnej tylnych i przednich tarcz i klocków hamulcowych ( zdjęcia tarcz i odpowiedz serwisu w załaczniku )
Witam.
W dniu 10.10.2022 podczas wizyty w serwisie Krotoski Łódz ul.
Niciarniana 51/53 została zgłoszona dodatkowo usterka dotycząca hamulców .
Owa usterka objawiała się tym , ze podczas hamowania z większych prędkosci 120/140 km/h auto wydawało dżwięk głośnego buczenia , oraz następowały drgania pedału hamulca .
Wg mojej oceny , usterka ta zagraża mojemu zdrowiu i życiu .
Wg mojej oceny zużycie tarcz tylnych przy tak niskim przebiegu jest niepokojąco duże . Występują na tarczy liczne głębokie rysy, korozja itp ( zdjęcie w załączniku ).
Zużycie tarcz przednich ( rant ok 2 mm ) wydaje się być także zbyt duże jak przy tak niskim przebiegu auta Auto garażowane w budynku przylegającym do mieszkania .

Z dość obszernej lektury w internecie dowiedziałem się , iż w tym modelu jest to dość powszechny problem , opisywany przez liczną grupę użytkowników modelu .

Dziwne jest tez podejście w/w serwisu , gdyż inne serwisy w Polsce znają ten problem i usuwają usterkę w ramach gwarancji .
Natomiast serwis Krotoski Łódź odmówił naprawy gwarancyjnej ( potwierdził fakt konieczności wymiany tarcz i klocków tylnych - uznał przednie za odpowiednio zuzyte co do przebiegu ) .
Z związku z powyższym proszę o pisemne stanowisko VW Polska co do zaistniałego faktu .
Wg mnie niedopuszczalne jest by w marce premium auta będącego na gwarancji , z bardzo niskim przebiegiem pojawiały się usterki zagrażające zdrowiu i życiu , a serwis gwarancyjny odrzuca chęć naprawy w ramach gwarancji .

Domagam się usunięcia usterki ( hamulce tył i przód ) w ramach obejmującej auto gwarancji .
Napiszę to tak (i będę delikatny) krotoski to łach, która odrzuca każde nawet najmniejsze zgłoszenie gwarancyjne. Inne serwisy robią i nie mają problemów, ten kutafon ciska się o wszystko i ma taką specjalizacje, bo na późniejszym etapie (jak nie odpuszczasz po 2 czy 3 pisemkach) odpisuje już jego kancelaria (taki mały sprytny ...ujek). Nigdy więcej w życiu u tego gownojada nie kupię nawet ziarenka piasku i zawsze, każdemu i wszędzie będę odradzał jakikolwiek biznes z tym patafianem i jego spółkami.
Prarafrazujac ***** k*********o (jakoś więcej gwiazdek wyszło 😂🤣).
A te putany z VW nie lepsze sa-jak kupujesz ich produkcik to w dupę włażą z butami bez wazeliny, jak masz jakiś problem (który notabene na zachodzie robią od ręki, bez łaski, oddają umyte auto, zapraszają ponownie i jeszcze przepraszają - serio, przykład kolegi z Berlina), to u nas jebna Ci pisemko z automatu i bujaj się frajerze. Ale właśnie nadchodzą czasy które dobrze zweryfikują takich pajacy to raz, dwa ludzie zaczną się bardziej stanowczo upominać o swoje prawa/kasę i ich dochodzić. Czego sobie i wszelkiej maści chujkom od sprzedaży i reklamacji życzę 😈
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

Marcusfff
Member
Posty: 149
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Marcusfff » 19.10.2022, 11:20

To ja sobie pozwolę na mały OT apropos zgłoszeń gwarancyjnych.
Kumpel dostał pracę w dziale reklamacji jednej z firm produkujących armaturę sanitarną. Po miesiącu przesunęli go do innego działu, bo uznawał zbyt wiele roszczeń.
Drugi kumpel odesłał jednej ze znanych producentów eleganckie półbuty gdyż po tygodniu odkleiła się podeszwa. Odpisali, że odrzucają, bo stosował niewłaściwe środki konserwujące do skóry. :rolleyes: Na co ten odpowiedział, że na paragonie który wysłał jest właśnie kupiony również ich środek. Uznali :P
Tak to wszędzie wygląda...

Ale żeby jednak nie całkiem odbiegać od tematu to zapytam. Jakie parametry mają hamulce od R-ki i czy nie są one dobrym zamiennikiem niewydolnych oryginałów?

Art e on
Posting Freak
Posty: 836
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Art e on » 19.10.2022, 17:00

Marcusfff pisze:
19.10.2022, 11:20
To ja sobie pozwolę na mały OT apropos zgłoszeń gwarancyjnych.
Kumpel dostał pracę w dziale reklamacji jednej z firm produkujących armaturę sanitarną. Po miesiącu przesunęli go do innego działu, bo uznawał zbyt wiele roszczeń.
Drugi kumpel odesłał jednej ze znanych producentów eleganckie półbuty gdyż po tygodniu odkleiła się podeszwa. Odpisali, że odrzucają, bo stosował niewłaściwe środki konserwujące do skóry. :rolleyes: Na co ten odpowiedział, że na paragonie który wysłał jest właśnie kupiony również ich środek. Uznali :P
Tak to wszędzie wygląda...

Ale żeby jednak nie całkiem odbiegać od tematu to zapytam. Jakie parametry mają hamulce od R-ki i czy nie są one dobrym zamiennikiem niewydolnych oryginałów?
Tarcze 355 mm, więc pewnie zacisk też z nowego Golfa R (ilo to tłokowe pojęcia nie mam, widziałem nowe R ale aż tak się nie przyglądałem). Garty w miare nowe, więc nie ma ich w obiegu wtórnym (jeszcze) a cena w "aso" pewnie kosmos. Stąd chyba najrozsądniejsze rozwiązanie to 4 tłok z Prosiaka (bez adapterów itp. atrakcji).
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

danieltra
Junior Member
Posty: 7
Rejestracja: 17.10.2022, 10:36

Re: Arteon - hamulce

Post autor: danieltra » 20.10.2022, 10:29

Oni są jacys poje..ni ! Pisza , ze wg instrukcji powinienem czyscic tarcze hamulcowe . ale ,ze jak ? mam sciagac kołą i jechac papierem sciernym ? ku..wa cyrk jakiś !
odpowiedz na moje pytanie dot szczegółow uzytkowania :
Szanowny Panie,

jak wspominaliśmy w poprzedniej wiadomości, serwis nie miał podstaw do wykonania naprawy z tytułu gwarancji. Nie mamy podstaw do negowania decyzji serwisu. Oczyszczanie tarcz i okładzin hamulcowych opisane jest w instrukcji samochodów marki Volkswagen w zakładce „Jazda” i podtytule „Informacje na temat hamowania”.

Producent nie określił minimalnego lub maksymalnego limitu kilometrów dla zużycia elementów eksploatacyjnych. Wpływ na zużycie tych elementów ma sposób eksploatacji auta.

Łączymy wyrazy szacunku
Przemysław Chudyk
Biuro Obsługi Klienta / Customer Care
Dział Obsługi Posprzedażnej / Group After Sales


Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

ul. Krańcowa 44
61-037 Poznań

awprawo
Member
Posty: 125
Rejestracja: 22.07.2022, 13:02

Re: Arteon - hamulce

Post autor: awprawo » 20.10.2022, 14:23

To co napisali to klasyczne robienie klienta w .....a.

Niby jak masz czyścić tarcze? Poważnie, jest to opisane w instrukcji? (pytam bo jeszcze nie mam auta)

Bo wychodzi na to że powinni zaznaczyć że nie można hamować autem.... Ciężkie słowa cisną się na usta.
Myślałeś żeby opisać sprawę do Auto Świata/ Motor-u ?
R-Line 2.0 TSI 190

ODPOWIEDZ