Arteon R SB - na co patrzeć przy zakupie

Ozz
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 09.07.2024, 21:46

Arteon R SB - na co patrzeć przy zakupie

Post autor: Ozz » 09.07.2024, 21:53

Hej,
Rozmyślam nad zakupem sprowadzonego poleasingowego Arteona R. Naczytałem się tyle opinii oraz o problemach, że zaczynam wątpić czy jest to dobry pomysł.
Nigdy nie posiadałem VW, więc opinii raczej nie mam, jedynie tyle co znajomych podpytalem - jedni VAG chwalą inni mówią że zło. Pewnie dużo zależy tez od farta, albo raczej pecha? Teraz jeżdżę stara Mazda i od 60k nic nie musiałem robić (jeszcze) co wykraczało poza jakieś części eksploatacyjne - ale auto bez cudów elektroniki.
Czy polift Arteona rozwiązuje problemy takie jak te z pompa wody, czy problemem z asystentem prowadzenia (tutaj chyba było dużo informacji że ASO wymieniało kierownicę), czy skrzypiącym i pękającą panoramą? 😅
Z góry dzięki za jakiekolwiek info!

Elninjo
Senior Member
Posty: 250
Rejestracja: 13.12.2018, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Arteon R SB - na co patrzeć przy zakupie

Post autor: Elninjo » 10.07.2024, 09:21

Czasem czytając o problemach w Arteonie zastanawiam się czy jeździmy na pewno tymi samymi samochodami...
Ja mam przedliftową wersję Elegance z 2.0 TDi, 190 km, 4x4 i przejechałem do tej pory 150k km... Poza hamulcami z tyłu (jest wada ogólnie grupy VAG), które huczały przy szybszej, dłuższej jeździe nie działo sie nic z samochodem...
Mało tego robię przeglądy co 30k km i też nic się nie dzieje... Wszyscy się rozpisują o awariach, wymianach oleju co 15 albo nawet co 10k km... Nic takiego u mnie sie nie dzieje. Jeżdżę grupą VAG od 20 lat, kiedyś Seat, potem Skoda teraz VW... Bolączki jak w każdym aucie. Nie wiem czy to kwestia użytkowania czy konkretnego modelu czy wręcz egzemplarza... Na formach najczęściej piszą ludzie o złych rzeczach więc mogę przyjąć założenie, że ogólnie samochód jak każdy inny jeżeli chodzi o awaryjność...

Jeżeli masz sprawdzone to auto, wiesz od kogo kupujesz, jak kto jeździł itp. to bym nie martwił się opiniami na temat VW... Ciesz się autem bo w każdej marce mają takie same problemy...

P.S. Używamy różnych samochodów od właśnie zwykłych Skód po klasę premium Audi A8, RS6 czy Mercedesa S... takie same problemy występują w każdej marce a im droższy samochód tym mam wrażenie więcej problemów...

Marcusfff
Member
Posty: 167
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Arteon R SB - na co patrzeć przy zakupie

Post autor: Marcusfff » 10.07.2024, 12:40

Ja zrobiłem swoim 85kkm i też nie mogę specjalnie narzekać. Naprawdę zepsuła się jedna rzecz- czujnik parkowania z przodu. Do tego występują drobne, sporadyczne problemy z Travel Asistem, co pochodzi od kierownicy. Bardzo rzadko zgłasza błąd przy uruchomieniu, który momentalnie znika. Jak będzie się to pogłębiało zmienię kierę. Generalnie, najwięcej problemów sprawiają multimedia, choć też nie specjalnie dużo. Brak możliwości zmiany głośności, zrywanie połączenia AA, czy wyciszony telefon. Czasem po prostu trzeba zresetować jednostkę, co trwa 20 sekund. No i jeszcze poluzował się ogranicznik w drzwiach kierowcy, to dokręciłem. Do tego dochodzi klasyczna eksploatacja, i chyba nic więcej się nie działo.
Problemy z pękającą ramka w SB nie występują, bo jej tam nie ma. W zeszłym roku latem poskrzypywał mi zamknięty dach, w tym roku już nie.
Generalnie nie jest to zupełnie bezproblemowe auto, ale kupiłbym je jeszcze raz. Z resztą, które teraz jest? Problemy, które występują są, dla mnie, na absolutnie akceptowalnym poziomie. Zwłaszcza, że samochody teraz są tak strasznie napakowane elektroniką, że często nawet serwisom trudno jest zdiagnozować i usunąć usterkę. Znajomy ma nowego Cayenna i samochód więcej stoi w serwisie niż jeździ. Wcześniej miał nowiutką E klasę i też narzekał, że wiecznie coś.
Nie jest to oczywiście dobre i nie mamy się z tym godzić, ale trzeba zaakceptować fakt, że taka jest obecnie rzeczywistość. Sześćdziesiąt lat temu samochodzy psuły się i zużywały mechanicznie, teraz elektronicznie. I niestety trzeba się z nią pogodzić albo kupić auto z lat 2000-2010 i wstawić tam nowoczesną stację multimedialną.

EDIT: Do zakupu polecam wziąć rzeczoznawcę, jeżeli nie masz nikogo znajomego. Jak masz, to w sumie też polecam, zapłacić, bo co dwie głowy to nie jedna.

Ozz
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 09.07.2024, 21:46

Re: Arteon R SB - na co patrzeć przy zakupie

Post autor: Ozz » 10.07.2024, 13:23

Dziękuję Panowie za odpowiedzi!
Właśnie siedzę w ASO i czekam na wyniki przeglądu przedzakupowego, zobaczę co powiedzą mi mądre głowy.

B4rtek
Member
Posty: 166
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arteon R SB - na co patrzeć przy zakupie

Post autor: B4rtek » 04.09.2024, 15:00

Kupileś tą R? Ja swoją odbieram za tydzień i zastanawiam się jak oceniasz dłuższą jazdę z tymi 320 HP. Jeszcze cieszą, czy już nie robią wrażenia? Ja kupiłem Shooting Brake w niebieskim kolorze. Aktualnie mam jeszcze białego R-Lina 190hp.
Ozz pisze:
10.07.2024, 13:23
Dziękuję Panowie za odpowiedzi!
Właśnie siedzę w ASO i czekam na wyniki przeglądu przedzakupowego, zobaczę co powiedzą mi mądre głowy.

ODPOWIEDZ