Arteon - instrukcja obsługi

PatrykMAY
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 25.05.2018, 20:34

Arteon - instrukcja obsługi

Post autor: PatrykMAY » 26.06.2018, 23:18

Witajcie,

Na stałe mieszkam w Luksemburgu i w zaszłym tygodniu zakupiłem tutaj swojego nowego Arteona R-Line TDi 240KM i teraz muszę tylko czekać na przewiezienie go do salonu w którym musiałem dokonać zakupu i rejestrację. W międzyczasie zapytałem czy mógłbym dostać instrukcję obsługi samochodu żeby poczytać co nieco o tym jak wszystko działa ale sprzedawca powiedział mi że musi zamówić instrukcje i dojdzie gdzieś za 2-3 tygodnie. Próbowałem szukać w sieci ale nic nie udało mi się znaleźć dlatego chciałbym Was zapytać czy nie macie może instrukcji obsługi Arteona w pdf i moglibyście wrzucić gdzieś na serwer plików żebym mógł ją pobrać dla siebie.

Lazi
Senior Member
Posty: 444
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Arteon - instrukcja obsługi

Post autor: Lazi » 26.06.2018, 23:45

Musi ktoś zeskanować lub wykraść od VW pdf'a. Przerabiałem temat oficjalną drogą i jedyne co mi zaoferowali to właśnie wersję papierową na zamówienie. Szkoda bo zawsze szybciej można coś znaleźć w e-wersji.

PatrykMAY
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 25.05.2018, 20:34

Re: Arteon - instrukcja obsługi

Post autor: PatrykMAY » 27.06.2018, 00:02

Dziwne to wszystko... Kiedy szukałem trochę w internecie to chyba na stronie UK Volkswagena doszedłem do momentu że można zamówić samemu książkę lub wersję pdf jeśli poda się nr VIN samochodu którego nie znam jak na razie. Swoją drogą nie wiem czy przeszedłby na stronie UK VIN samochodu z innej dystrybucji.
A czy w samochodzie w infotaiment można odpalić instrukcję? Tak jak wspomniałeś Lazi czasami potrzeba jest coś odszukać kiedy książka jest w samochodzie może a my jesteśmy w domu nie wspominając o tym że szukanie jest znacznie ułatwione dzięki przeszukaniu pdf'a.

Lazi
Senior Member
Posty: 444
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Arteon - instrukcja obsługi

Post autor: Lazi » 27.06.2018, 09:08

PatrykMAY pisze:
27.06.2018, 00:02
Dziwne to wszystko... Kiedy szukałem trochę w internecie to chyba na stronie UK Volkswagena doszedłem do momentu że można zamówić samemu książkę lub wersję pdf jeśli poda się nr VIN samochodu
Dałbyś radę podesłać linka?
PatrykMAY pisze:
27.06.2018, 00:02
A czy w samochodzie w infotaiment można odpalić instrukcję?
Niestety nie ma takiej opcji.

PatrykMAY
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 25.05.2018, 20:34

Re: Arteon - instrukcja obsługi

Post autor: PatrykMAY » 28.06.2018, 21:49

Spróbuje poszukać jeszcze raz i jak mi się uda to podeślę linka.

[EDIT]

Poszło szybciej niż myślałem :P

http://www.volkswagen.co.uk/owners/manuals

Lazi
Senior Member
Posty: 444
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Arteon - instrukcja obsługi

Post autor: Lazi » 29.06.2018, 21:59

No niestety, ale po wpisaniu VIN, pokazuje się następujący komunikat: Unfortunately, this service is not available at this time. Please try again later.

No chyba, że faktycznie im się akurat coś wysypało.

PatrykMAY
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 25.05.2018, 20:34

Re: Arteon - instrukcja obsługi

Post autor: PatrykMAY » 05.07.2018, 16:07

Właśnie na innych stronach też widziałem jakieś odnośniki dzięki którym można pobrać instrukcję w pdf ale ludzi mówili że nie działają. W salonie w Lux powiedzieli mi że nie ma możliwości pobrania instrukcji w pdf więc nie wiem dlaczego zagraniczne servisy mówią że tak jest. Zadzwoniłbym lub napisał do jakiejś europejskiej infolini jak to w końcu jest.

[EDIT]
Chatowałem z konsultantem VW na ich stronie dla UK I powiedział mi że trzeba się kontaktować z lokalnymi dealerami. Każdy z nich ma podobno możliwość wejścia w jakiś system/stronę gdzie pojawia musię instrukcja którą mógłby nawet wydrukować a powinien też móc zapisać ją w różnych formatach w tym w pdf. Nie wiem czy dealerzy są tak ciemni że nie umieją tego zrobić albo nie mam już pomysłu. Ja ze swojej srony jak będę odbierał autko to spróbuję podrążyć temat I może uda mi się coś osiągnąć. Jakbyście mogli to przy waszych przeglądach też spróbujcie wydusić instrukcję w pdf'ie.

BlueLion
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 16.01.2020, 16:03

Re: Arteon - instrukcja obsługi

Post autor: BlueLion » 17.01.2020, 17:02

A ja słyszałem, że instrukcja jest w zestawie - książka..

pmarek
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 28.08.2019, 22:46

Re: Arteon - instrukcja obsługi

Post autor: pmarek » 17.01.2020, 20:41

BTW z tej instrukcji niczego, co mnie ciekawiło nie udało mi się wyczytać.

Za każdym razem kiedy coś mnie intrygowało - np "a co to jest adaptacyjne utrzymanie toru w Lane Assist?" szukałem w instrukcji a tam znajdowałem coś w stylu

1) adaptacyjne utrzymanie toru Lane Assist można włączyć w systemie Infotaiment
2) SYSTEM DZIAŁA W ZAKRESIE MOŻLIWOŚCI, KIEROWCA ODPOWIADA ZA PROWADZENIE SAMOCHODU, SYSTEM MOŻE DZIAŁAĆ LUB NIE DZIAŁAĆ, MOŻE SIĘ WYŁĄCZYĆ KIEDY CHCE I TO JEST OK

A, ok - no to wszystko wiem :)

mmks423
Member
Posty: 241
Rejestracja: 02.12.2018, 13:27
Lokalizacja: Pizdzichowice Górne

Re: Arteon - instrukcja obsługi

Post autor: mmks423 » 25.05.2020, 17:51


ODPOWIEDZ