Strona 2 z 3

Re: Kierunkowskazy w lusterkach z ALIEXPRESS

: 30.06.2025, 18:00
autor: jimmy
A jak z wyciąganiem samej szybki/lustra ? Widzę że na filmiku gość uwalił szkło :-D

Re: Kierunkowskazy w lusterkach z ALIEXPRESS

: 01.07.2025, 13:22
autor: kysior
Rozumiem, że tracisz w ten sposób widok włączonego kierunkowskazu od strony pasażera, w tym "okienku"? Bo jak tylko tam światło dochodzi, to już się wyłącza?

Re: Kierunkowskazy w lusterkach z ALIEXPRESS

: 01.07.2025, 18:53
autor: rbul
jimmy pisze:
30.06.2025, 18:00
A jak z wyciąganiem samej szybki/lustra ? Widzę że na filmiku gość uwalił szkło :-D
Mnie nie pękło xD
kysior pisze:
01.07.2025, 13:22
Rozumiem, że tracisz w ten sposób widok włączonego kierunkowskazu od strony pasażera, w tym "okienku"? Bo jak tylko tam światło dochodzi, to już się wyłącza?
No jest to ułamek sekundy widoczne ale nie w dzień de facto. Czy to przeszkadza? Mnie nie :)

Re: Kierunkowskazy w lusterkach z ALIEXPRESS

: 03.07.2025, 08:52
autor: Jerzy
kysior pisze:
01.07.2025, 13:22
Rozumiem, że tracisz w ten sposób widok włączonego kierunkowskazu od strony pasażera, w tym "okienku"? Bo jak tylko tam światło dochodzi, to już się wyłącza?
:huh: Nie zauważyłem , aby komuś to przeszkadzało w kierunkowskazach z opcją "pływające". Działają jak każde, tylko wizualnie masz inny efekt. :huh:

Re: Kierunkowskazy w lusterkach z ALIEXPRESS

: 01.08.2025, 00:14
autor: ROBSON
Dorzucę od siebie że jeśli używa się karchera na myjni to lepiej sobie wszystkie kostki posmarować silikonem i uszczelnić ponieważ u mnie dostawała się woda i styki śniedziały. Dla pewności jeszcze uszczelniłem same kierunki na łączeniach bo nie wyglądają na perfekcyjne. Pozdrawiam ps. Od wody padło mi światełko od asystenta zmiana pasa

Re: Kierunkowskazy w lusterkach z ALIEXPRESS

: 18.09.2025, 16:18
autor: ARTEK2018
Koledzy, a czy po zamontowaniu tych kierunków widać z punktu widzenia kierowcy w małym kwadraciku jak migają?

Re: Kierunkowskazy w lusterkach z ALIEXPRESS

: 18.09.2025, 17:28
autor: Jerzy
Tak, widać bez problemu.

Re: Kierunkowskazy w lusterkach z ALIEXPRESS

: 04.10.2025, 20:10
autor: Damian_44
Ja wymieniałem od innej strony, bez wyciągania szkła. Tylko srebrną obudowę i już kierunek jest w ręce. Wymiana była spowodowana wypaleniem diody w oryginale.
Całość sprawnie i bez kłopotu. Zamówiłem tw znan Ali nowe obudowy w razie czego. Moje nie były już w idealnym stanie więc zdecydowałem o ich wymianie.

Re: Kierunkowskazy w lusterkach z ALIEXPRESS

: 05.10.2025, 00:37
autor: Osfald
Obudowa lusterka trzyma się na dwóch zatrzaskach, do których podważenia masz dostęp tylko po wyjęciu szkła. Ciągnąc na siłę istnieje duże prawdopodobieństwo połamania tych dwóch zatrzasków obudowy. Zdecydowanie polecam zdjąć szkło, a to jest chwila.

Re: Kierunkowskazy w lusterkach z ALIEXPRESS

: 05.10.2025, 11:28
autor: Damian_44
Osfald pisze:
05.10.2025, 00:37
Obudowa lusterka trzyma się na dwóch zatrzaskach, do których podważenia masz dostęp tylko po wyjęciu szkła. Ciągnąc na siłę istnieje duże prawdopodobieństwo połamania tych dwóch zatrzasków obudowy. Zdecydowanie polecam zdjąć szkło, a to jest chwila.
Pewnie masz rację. Ale zrobiłem to w ten sposób i udało się.
Pamiętam jak chyba w Vectra C zdejmowaliśmy szkła. Trzeba było pamiętać o podgrzaniu, bo inaczej pękały zaczepy. Stąd wybrałem drogę od tyłu, ale będąc gotowym ,z obudowami do zmiany. Nie polecam, bo może miałem tylko szczęście, ale warto pamiętać, że jest inna droga.