VW Leasing czy inny?

Łukasz
Member
Posty: 76
Rejestracja: 22.08.2017, 20:22

RE: VW Leasing czy inny?

Post autor: Łukasz » 26.09.2017, 20:30

Ja zmieniłem dziś na mBank korzystniejszy niż VW

shm
Member
Posty: 71
Rejestracja: 21.09.2017, 14:28

RE: VW Leasing czy inny?

Post autor: shm » 26.09.2017, 21:04

Łukasz pisze: Ja zmieniłem dziś na mBank korzystniejszy niż VW
Napiszesz coś więcej, jakie parametry i jak to wychodzi? Ja w tym tygodniu będę rozmawiał z mBankiem.

Łukasz
Member
Posty: 76
Rejestracja: 22.08.2017, 20:22

RE: VW Leasing czy inny?

Post autor: Łukasz » 26.09.2017, 21:35

Tańsze ubezpieczenie to pierwsze tańsze opłaty rejestracja GAP procentowo na 3 lata 103,6%...wplata wlasna 45% 3 lata wykup 1%
Ostatnio zmieniony 26.09.2017, 21:36 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

RE: VW Leasing czy inny?

Post autor: Blazio1946 » 26.09.2017, 21:48

Dowiedz się jak jest z GAPem bo często nie jest on do 100% wartości fakturowej auta w przypadku szkody całkowitej. Gwarantują do 80%.
Ubezpieczenia nie rozkładaj na raty leasingowe bo dużo przepłacasz. Lepiej od razu całość zapłacić .

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

RE: VW Leasing czy inny?

Post autor: kriss555 » 26.09.2017, 22:03

Duzo przeplacasz za wliczenie ubezpieczenia w rate leasingu bo vat 23%dochodzi, z drugiej jednak strony placac od razu całość od kosztow mozesz odliczyc cale oc ale ac proporcjonalnie tylko do koty 20tys euro. Tak ze kupujac arteona za 200-250tys masz duzo wysze koszty do odliczenia od podatku i na jedno praktycznie wychodzi a nie musisz wykladac od razu 7-8 tys na stol

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: VW Leasing czy inny?

Post autor: drzewko » 26.09.2017, 22:32

Dla wiadomości odnośnie ubezpieczenia:

VW Lesing - koszt ubezpieczenia 3,2% - 7008zł ( na tyle mi wyliczyli )
PKO Leasing na dzień 26.09.17 ( 6200zł ) - max opcja tak jak tego leasing wymaga

mlbn
Junior Member
Posty: 24
Rejestracja: 24.02.2018, 12:51

Re: VW Leasing czy inny?

Post autor: mlbn » 06.04.2018, 13:50

Odgrzeję temat ponieważ obecnie jestem na etapie wyboru leasingodawcy (klasyczny leasing z wykupem 1%). Nie wiem jaka była oferta w momencie powstania tego wątku dlatego to co piszę dotyczy tej obecnej. Nie jestem ekspertem, ale porównuję z innymi ofertami jakie mam i sumarycznie i tak wychodzi mi najtaniej. Chyba, że czegoś nie biorę pod uwagę i nie widzę "kruczków". Mam więc pytania do osób, które wybrały leasing w VW o to jak wygląda "relacja" z tym leasingodawcą w praktyce.
1. Wiem, że pierwsze ubezpieczenie muszę wziąć u nich, które wcale nie wychodzi drożej (a nawet taniej) niż u innych leasingodawców. Jak to wygląda przy kolejnych latach użytkowania? Faktycznie dają jakieś przeszacowane oferty ubezpieczenia? Czy przy wyborze innego ubezpieczyciela (300,- za rozpatrzenie wniosku) odmawiają?
2. Czy macie jakiekolwiek negatywne doświadczenia z nimi? Powinienem na coś zwrócić uwagę?

Z góry dzięki.

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

Re: VW Leasing czy inny?

Post autor: drzewko » 06.04.2018, 15:03

W umowie VW była wzmianka o konieczności wykupu dodatkowego ubezpieczenia gdy wyjedziesz poza terytorium RP. W praktyce mówią ci że niema się co przejmować bo jest OC AC ale jak będzie szkoda to wtedy pojawiają się problemy. Jakieś 3 miesiące temu było coś w telewizji tylko tam chodziło o Audi ale ten sam leasing.

Ja dostałem PKO Leasing na lepszych warunkach niż VW. tzn brak dopłaty za zmianę ubezpieczyciela, brak opłat za rejestrację pojazdu. Każda osoba może jeździć autem.

Awatar użytkownika
pablo_bios
Member
Posty: 157
Rejestracja: 22.03.2018, 17:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: VW Leasing czy inny?

Post autor: pablo_bios » 06.04.2018, 15:08

mlbn pisze:
06.04.2018, 13:50
Odgrzeję temat ponieważ obecnie jestem na etapie wyboru leasingodawcy (klasyczny leasing z wykupem 1%). Nie wiem jaka była oferta w momencie powstania tego wątku dlatego to co piszę dotyczy tej obecnej. Nie jestem ekspertem, ale porównuję z innymi ofertami jakie mam i sumarycznie i tak wychodzi mi najtaniej. Chyba, że czegoś nie biorę pod uwagę i nie widzę "kruczków". Mam więc pytania do osób, które wybrały leasing w VW o to jak wygląda "relacja" z tym leasingodawcą w praktyce.
1. Wiem, że pierwsze ubezpieczenie muszę wziąć u nich, które wcale nie wychodzi drożej (a nawet taniej) niż u innych leasingodawców. Jak to wygląda przy kolejnych latach użytkowania? Faktycznie dają jakieś przeszacowane oferty ubezpieczenia? Czy przy wyborze innego ubezpieczyciela (300,- za rozpatrzenie wniosku) odmawiają?
2. Czy macie jakiekolwiek negatywne doświadczenia z nimi? Powinienem na coś zwrócić uwagę?

Z góry dzięki.
W firmie mam prawie 50 samochodów, z czego ok. 40 to grupa VAG. Prawie wszystko(poza częścią Seatów) z VAGa idzie po VW Leasing, bo na prawdę się sprawdza i nie było do tej pory żadnego problemu niezależnie od tego co się stało - wypadki, małe/duże uszkodzenia, czy szkody całkowite, to wszystko idzie sprawnie, w innych leasingach m.in. mLeasing, AliorLeasing mam dużo gorsze doświadczenia. ING Lease jest spoko, sprawna obsługa i dobra oferta, EFL też daje radę, ale kiedyś byli lepsi.

Dla przykładu u mnie na Arteonie takie coś wynegocjowałem:
Leasing tradycyjny 4 lata, 20% wpłaty, 1% wykup. Oprocentowanie leasingu: 101,8%
Suma opłat leasingu z wliczonym GAP RTI od wartości fakturowej i innymi pierdołami wynosi mnie: 102,97 %
Także całkiem przyjemna oferta ;)

Ubezpiecznie OC, AC, NW płatne osobno, pełny pakiet za niecałe 6 500zł.
drzewko pisze:
06.04.2018, 15:03
W umowie VW była wzmianka o konieczności wykupu dodatkowego ubezpieczenia gdy wyjedziesz poza terytorium RP. W praktyce mówią ci że niema się co przejmować bo jest OC AC ale jak będzie szkoda to wtedy pojawiają się problemy. Jakieś 3 miesiące temu było coś w telewizji tylko tam chodziło o Audi ale ten sam leasing.

Ja dostałem PKO Leasing na lepszych warunkach niż VW. tzn brak dopłaty za zmianę ubezpieczyciela, brak opłat za rejestrację pojazdu. Każda osoba może jeździć autem.
Pierwszy raz słyszę o takiej wzmiance, miałem raz szkodę w Austrii na Audi(sarna...) i nie było żadnego problemu z rozliczeniem tego, nie było trzeba mieć żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Samochodem też może jeździć ktokolwiek, dla leasingu nie ma to znaczenia. Jedyny minus, to opłata 300zł jakbyś chciał zmienić ubezpieczyciela, ale akurat zawsze dają tak dobrą ofertę, że nie musiałem z tego korzystać ;)
www.instagram.com/pablobios

www.project-car.pl
Profesjonalne doradztwo przy zakupie samochodu.
tel. 725 081 724
_________________________

❌VW Arteon 2.0 TSI 280KM 4x4 2018r. - do lipca 2020
✅Audi A7 55 TFSIe quattro 367KM 2020r. - od listopada 2020

mlbn
Junior Member
Posty: 24
Rejestracja: 24.02.2018, 12:51

Re: VW Leasing czy inny?

Post autor: mlbn » 06.04.2018, 15:51

Dzięki Wam za odpowiedzi. :)

Z regulaminu VW Leasing:
"Jeżeli Korzystający zamierza użytkować przedmiot leasingu za granicą, jest zobowiązany do uzyskania od Finansującego pisemnego upoważnienia do wyjazdu za granicę oraz wykupienia na własny koszt ubezpieczenia OC oraz AC poza granicami Polski. Za każdorazowe przekroczenie granicy Polski bez spełnienia jakiegokolwiek z ww. warunków Finansujący zastrzega sobie prawo do naliczenia kary umownej w wysokości 2000,00 (dwa tysiące) PLN."

Upoważnienie jest płatne 50,- i na cały okres leasingu. Ubezpieczenie OC i AC, które wykupię do leasingu zgaduję, że i tak obowiązuje za granicą.

ODPOWIEDZ