Instalacja tel Business vs Comfort vs zwykła

shm
Member
Posty: 71
Rejestracja: 21.09.2017, 14:28

Instalacja tel Business vs Comfort vs zwykła

Post autor: shm » 21.09.2017, 21:56

Czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy instalacją Business, Comfort a zwykłą?

Jedyne co wyczytałem to że w Business jest wejście na sim i antena telefoniczną. Warto w ogóle do tego dopłacić? Jeśli chodzi o net w aucie to mogę go mieć z telefonu. 

Pozdrawiam

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Instalacja tel Business vs Comfort vs zwykła

Post autor: drzewko » 21.09.2017, 22:27

Instalacja telefoniczna Comfort- bezprzewodowe połączenie Bluetooth (poprzez HFP - Hands Free Profile)
- bezprzewodowe odtwarzanie muzyki (poprzez A2DP)
- wzmocnienie sygnału w standardzie LTE poprzez bezprzewodowe połączenie z anteną zewnętrzną za pomocą podstawki na konsoli środkowej
- dodatkowe gniazdo USB obsługujące iPod/iPhone (nie dotyczy Discover Pro oraz Pakietu Zimowego)
- gniazdo 230 V w konsoli środkowej z tyłu



Instalacja telefoniczna Business- bezprzewodowe połączenie Bluetooth (poprzez HFP - Hands Free Profile lub rSAP - zdalny dostęp do danych na karcie SIM)
- bezprzewodowe odtwarzanie muzyki (poprzez A2DP)
- wyświetlanie, pisanie i wysyłanie wiadomości SMS poprzez klawiaturę na ekranie radia/nawigacji (poprzez MAP)
- wbudowany moduł GSM (dla profilu rSAP) obsługujący standard LTE z podłączeniem do anteny zewnętrznej
- gniazdo karty SIM dostępne w schowku przed pasażerem
- funkcja routera WiFi
- gniazdo 230 V w konsoli środkowej z tyłu



Osobiście zrezygnowałem z instalacji telefonicznej gdyż wolę kupić dowolny telefon z androidem lub OS i po przez przewód USB podłączyć go na stałę w aucie.
Ostatnio zmieniony 21.09.2017, 22:29 przez drzewko, łącznie zmieniany 1 raz.

shm
Member
Posty: 71
Rejestracja: 21.09.2017, 14:28

RE: Instalacja tel Business vs Comfort vs zwykła

Post autor: shm » 21.09.2017, 23:03

Dziękuję za odpowiedź, nie znalazłem tych informacji.

Rozumiem, że w zwykłej instalacji telefonicznej też posłucham muzyki przez BT i porozmawiam przez telefon?

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Instalacja tel Business vs Comfort vs zwykła

Post autor: drzewko » 22.09.2017, 12:29

Zarówno jednostka Discovery Media jak i PRO ma w standardzie BT więc muzykę i przez telefon porozmawiasz. Tak jest w opisie w zamówieniu i sprzedawca też mnie zapewniał o zestawie głośnomówiącym.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Instalacja tel Business vs Comfort vs zwykła

Post autor: MarcinJ » 22.09.2017, 13:41

A trochę z innej beczki, ale mniej więcej w temacie. Ja wziąłem business, bo planuję wsadzić tam kartę SIM. To będzie mój pierwszy samochód z usługami Car-Net itp. Rozumiem, że wystarczy karta od dowolnego operatora, nawet prepaid, na X GB, żeby samochód mógł ściągać na bieżąco informacje o korkach itp. Poza korkami nic więcej mnie nie interesuje. Mogę chyba skorzystać z opcji zrzutu ekranu z telefonu (SGS7), ale chciałbym się w to nie bawić tylko korzystać z nawigacji samochodowej.

Ktoś ma jakieś doświadczenia i podpowie?

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Instalacja tel Business vs Comfort vs zwykła

Post autor: drzewko » 22.09.2017, 13:44

Tak wystarczy włożyć dowolny sim. Chodzi tylko o to aby pobierać dane komórkowe. Poza tym będziesz mógł też z tej karty zadzwonić. A i jak się nie mylę w przypadku zadziałania systemu "sos" auto zadzwoni przy użyciu tego numeru na straż/policję hmm właśnie ciekawe gdzie i jak wzywa pomoc

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Instalacja tel Business vs Comfort vs zwykła

Post autor: MarcinJ » 22.09.2017, 14:48

Rozumiem, że z kartą SIM w samochodzie będę mógł obsługiwać te wszystkie "bajery" w samochodzie (centralny, webasto itp.) ze smarftona poprzez aplikację?

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Instalacja tel Business vs Comfort vs zwykła

Post autor: drzewko » 22.09.2017, 17:18

Na to pytanie nie potrafię ci odpowiedzieć, czy można zdalnie sterować funkcjami samochodu  :(

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Instalacja tel Business vs Comfort vs zwykła

Post autor: kubelt » 22.09.2017, 18:19

ja w passacie B8 wpialem do USB pena za ok 80 PLN z kartą SIM i DPro podlaczylem pod wifi emitowane przez pena i mam informacje o korkach, wyszukiwanie online, car-net itd. Tansza alternatywa i spelnia oczekiwania :)

shm
Member
Posty: 71
Rejestracja: 21.09.2017, 14:28

RE: Instalacja tel Business vs Comfort vs zwykła

Post autor: shm » 22.09.2017, 18:40

kubelt pisze: ja w passacie B8 wpialem do USB pena za ok 80 PLN z kartą SIM i DPro podlaczylem pod wifi emitowane przez pena i mam informacje o korkach, wyszukiwanie online, car-net itd. Tansza alternatywa i spelnia oczekiwania :)
Dzięki za info, przyda się. Jakbyś jeszcze rzucił linkiem do jakiegoś sklepu gdzie można zobaczyć tego pena to byłbym wdzięczny.

ODPOWIEDZ