Car-Net

Awatar użytkownika
guttentager
Member
Posty: 210
Rejestracja: 06.10.2017, 09:10
Lokalizacja: Guttentag / Opole

Re: Car-Net

Post autor: guttentager » 22.11.2017, 09:00

MT-4220 ma tylko 3G, alternatywą jest MT-4222 ale tu znowy wyższa cena.
Ja chcę na stałe zamontować starego androida z yanosikiem itp.
Wiecie może czy po włączeniu punktu dostępu przez usb (tethering), Infotainment będzie w stanie pobrać neta jak w przypadku modemów usb?
Wiem, że w przypadku modemów niewszystkie funkcjonują.

Co do oferty to korzystam z Plusha - 5złociszy za 5gigsów. Rok ważności konta.

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Car-Net

Post autor: drzewko » 22.11.2017, 15:09

Ja kupiłem modem gsm wifi huawei e5577 za 100zł. Dlaczego że: Na baterii działa do 14 godzin, ładowanie przez usb w aucie. Posiada wejście na kartę micro sd. Można go sparować z kamerą wifi i mieć podgląd na to co dzieje się w aucie / poza nim z dowolnego telefonu w dowolnym miejscu ( warunek aby mieć publiczne ip ).

Awatar użytkownika
Hyper
Member
Posty: 154
Rejestracja: 25.05.2017, 23:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Car-Net

Post autor: Hyper » 22.11.2017, 15:26

Ten E5577 za 100 PLN był? Ja teraz go szukam i dostaję cenę ok. 350 PLN (https://www.ceneo.pl/;szukaj-e5577) - chyba że to nie ten?

Zastanawiam się właśnie tym Huawei E5573, ponieważ chciałem mieć wifi w samochodzie dla innych urządzeń, np. tablet. Czy instalacjajest typu plug&play? Czy można zmieniać ustawienia zabezpieczeń? Czy urządzenie podłączone w samochodzie do gniazda USB w podłokietniku leży na dnie, czy może wisi na kablu, bo jest za krótki? Czy jak wepnę do USB to on jest ładowany przez gniazdo, czy trzeba jakoś osobno co kilka godzin ładować? No i ostatnia rzecz, czy po zamknięciu samochodu nie będzie rozładowywał akumulatora?

Do tego myślałem raczej o dołożeniu karty 10 GB za 10 PLN z Playa (https://www.play.pl/oferta/play-interne ... -internet/), oferta wydaje się być sensowna. Z polskiej karty będę korzystał tylko w Polsce, bo po przekroczeniu granicy i używaniu w Niemczech, LTE to śmiech na sali, tylko napis na wyświetlaczu tak twierdzi, ale połączenie jest ograniczone przez tamtejsze sieci. Także jadąc do Niemiec podpinam niemiecką służbową komórkę jako hotspot i nie mam z tym problemu.

shm
Member
Posty: 71
Rejestracja: 21.09.2017, 14:28

Re: Car-Net

Post autor: shm » 22.11.2017, 19:55

Instalacja jest banalnie prosta. Wkładasz kartę i w zasadzie tyle. Jak zmieniasz kartę na inną np. z innego kraju to trzeba ustawić APNy. Jest do tego routera fajna appka na telefony, którą możesz wszystko ustawić (m.in zabezpieczenia, sprawdzić wykorzystanie danych i sporo innych).
Ja ten router mam na dnie schowka, cały czas wpiety na USB żeby się ładował. Jak auto miałbym dłużej zostawić to bym odłączył, bo prad w usb jest tez chyba po wyłączeniu zapłonu (niech mnie ktoś poprawi jeśli nie jest).

Z Playa mam za 10zl miesięcznie kartę z internetem parę GB. Fajnie się to sprawdza jak jadę dalej z dziećmi i chcą mieć internet na tabletach.

Awatar użytkownika
guttentager
Member
Posty: 210
Rejestracja: 06.10.2017, 09:10
Lokalizacja: Guttentag / Opole

Re: Car-Net

Post autor: guttentager » 23.11.2017, 09:32

Wczoraj podłączyłem na stałe samsunga przez gniazdo USB w podłokietniku.
Razem z pojawieniem się zasilania (odryglowanie zamka) telefon się włącza.
W momencie otwarcia drzwi (wyłączenie radia) następuje również wyłączenie zasilania telefonu.
To jeszcze do przećwiczenia, bo jakimś cudem wczoraj mi się (tel) wyładował.

Tethering po USB nie działa. Muszę wrzucić apkę która będzie odpalać automatycznie hotspota.
VW Arteon R-Line TDI 190 DSG Obrazek

Awatar użytkownika
Hyper
Member
Posty: 154
Rejestracja: 25.05.2017, 23:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Car-Net

Post autor: Hyper » 23.11.2017, 11:45

Przeczytałem instrukcję obsługi Discover Pro i jest tam napisane, że mogę internet dostarczyć poprzez mobilny hotspot (np. w telefonie), albo podpiąć kartę SIM do schowka po stronie pasażera. Doczytałem jednak, że slot na SIM otrzymuję tylko przy wybraniu dodatkowo instalacji telefonicznej business, bez sensu. Testowałem z kolegą właśnie podpięcie sticka Huawei E3372 pod gniazdo USB, ale infotainment nie reaguje. Traktuję to jako naciąganie na kolejne pakiety w konfiguratorze i pozostaje chyba faktycznie tylko i wyłącznie ten Huawei E5573. Jutro "black friday", może znajdzie się gdzieś taniej niż 200 PLN.
A jak to jest z Discover Media, w instrukcji Car-Net jest napisane, że można internet wziąć hotspotem z komórki, albo podpiąć właśnie sticka USB. Ta druga opcja też jest dostępna w instalacji comfort/business? Czytałem też, że rekomendują CarStick, tyle że on kosztuje ponad 400 PLN, szaleństwo jakieś.

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Car-Net

Post autor: drzewko » 23.11.2017, 13:42

Ja e5577 kupiłem z OLX za 100zł. Co do CarStick to bym uważał w instrukcji teoretycznie powinien działać każdy modem gsm po usb ale z funkcją Hi-link testowałem 2 różne i żaden nie działał.

Awatar użytkownika
guttentager
Member
Posty: 210
Rejestracja: 06.10.2017, 09:10
Lokalizacja: Guttentag / Opole

Re: Car-Net

Post autor: guttentager » 23.11.2017, 15:11

Z niemieckich forum wiem, ze E33... nie działa. Jeśli już to E83... Drzewko potwierdza E55.
Carstick VW też chyba ma tylko 3G, w tej cenie bezproblemu mamy LTE wiec używanie ich mija się z celem.
Co prawda mój stary telefon też nie ma LTE i może kusić chłopaków z ferajny, ale dla mnie najbardziej praktyczne.
Sprawdzę jeszcze co na ten temat pisze instrukcja w DMedia

Awatar użytkownika
Hyper
Member
Posty: 154
Rejestracja: 25.05.2017, 23:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Car-Net

Post autor: Hyper » 24.11.2017, 12:00

Zamówiłem dzisiaj tego Huawei E5573, miałem jakieś kupony z monet na Allegro, także po rabatach wyszło 199 PLN z darmową wysyłką do paczkomatu (do dzisiaj, z okazji urodzin Allegro). Testy w przyszłym tygodniu.

shm
Member
Posty: 71
Rejestracja: 21.09.2017, 14:28

Re: Car-Net

Post autor: shm » 24.11.2017, 15:18

Bardzo dobry wybór, ja mam taki sam I świetnie się sprawdza. Cały czas wpiety na USB, sam się włącza i wyłącza, nic nie trzeba robić.

ODPOWIEDZ