Car-Net

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Car-Net

Post autor: Salvatore » 31.10.2019, 16:17

Idąc tym tokiem rozumowania Car-Net też nie jest potrzebny :)
Czy Car-Net ma monitor tankowania? Czy Car-Net podaje koszt przejazdów w PLN? Czy Car-Net rysuje przejazdy na mapie?
A We Connect Go z DataPlugiem to wszystko potrafi. Mam, używam, jestem zadowolony.

Ale widzę, że nie do końca jest tu jasne co to ten DataPlug i z czym to sie je, i jak to sie ma do Car-Netu. A więc wyjaśnię :)

Z jednej strony mamy Car-Net, który działa tak, że samochód wysyła przez sieć komórkową pewne dane do serwerów VW, które te dane zapisują. Później można się zalogować do Car-Netu, czy to na stronie, czy to apką i sobie te dane oglądać. Dodatkowo można także przesłać pewne dane ze strony/apki spowrotem do auta - cele nawigacji albo żądanie zamrugania światłami czy tam otwarcie drzwi. No i są jeszcze usługi typu ceny paliw na stacjach, itp. Funkcjonalność Car-Netu jest mniej więcej wszystkim znana.

We Connect Go to zupełnie inne podejście. Jest sobie DataPlug, który czyta dane z OBD. Póżniej przesyła te dane do apki w telefonie sparowanym przez Bluetooth i to apka zbiera te dane. Zasada działania zupełnie różna, funkcjonalność dosyć podobna, ale jednak jest wiele różnic. Na przykład:
- We Connect Go działa także w starych autach (VW twierdzi, że we wszystkich od 2008),
- We Connect Go wymaga sparowanego telefonu z zainstalowaną apką do działania,
- Przez inną zasadę działania pewne rzeczy nie są możliwe przez We Connect Go, np. mruganie światłami, albo sprawdzenie czy zostawiliśmy zamknięte drzwi w aucie, bo żeby cokolwiek działało, to zapłon musi być włączony, a DataPlug musi być sparowany z telefonem i apką,
- Poza ograniczeniami apka We Connect Go dostarcza dużo funkcjonalności, które w Car-Necie są niedostępne, jak np. monitor tankowania (rejestrujesz kiedy, gdzie, ile oraz za ile zatankowałeś), rejestrowanie śladów przejazdów na mapie, więcej danych przejazdu, np. koszt paliwa (jeśli korzystasz z monitora tankowania) - to są te dla mnie najciekawsze, ale jest tego więcej.

Teraz fakty:
1) We Connect Go to nie to samo co Car-Net (obecnie We Connect) - funkcjonalności pokrywają się tylko częściowo, jest parę rzeczy które działają tylko w Car-Net, a nie działają w We Connect Go oraz jest jeszcze więcej rzeczy które działają tylko w We Connect Go a nie ma ich w Car-Necie.
2) We Connect Go oraz DataPlug doskonale działają w Arteonie - a przynajmniej w moim :)

Ogólnie polecam "kupić" DataPlug od VW, spróbować i samemu ocenić co dla kogo jest przydatne.
Osobiście apkę Car-Netu włączam tylko wtedy, kiedy chcę sprawdzić czy zostawiłem zamknięte auto. Całą reszte rzeczy które potrzebuję We Connect Go robi lepiej. Pomijając problem ostatniej wersji We Connect Go, która wydaje się zżerać baterię ponad standard, ale jeszcze tego do końca nie zdiagnozowałem.

Jakby były jakieś pytania to zapraszam :)

ŁukaszBP
Junior Member
Posty: 42
Rejestracja: 11.09.2019, 15:25
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Car-Net

Post autor: ŁukaszBP » 31.10.2019, 21:31

Kolego, szacun za rozpisanie się nad tematem :) ale jedna kwestia jest nadal niewyjaśniona jednoznacznie: czy Arteon MY2020 wymaga wtyczki DataPlug czy nie?

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Car-Net

Post autor: Blazio1946 » 31.10.2019, 22:11

My 2020 wymaga wtyczki.


Mi działa we connect. Nie wiem dlaczego czasami pamięta dane logowania a czasem nie.
Przerwy krótsze i dłuższe w dostępie do usług są od samego początku carnetu vel. We connect
Arteon R-line 190 TSI

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Car-Net

Post autor: Jacekpolok » 31.10.2019, 22:19

Zasadniczo wiec we connect dziala jak jestesmy w samochodzie. Korzystamy generalnie z zapisow tras jazdy i wpisujemy ceny paliw. Dla mnie- niepotrzebne. Potrzebuje sprawdzic gdzie jest samochod, czy zamkniety oraz uruchomic światła gdy nie wiem gdzie zaparkowany. Szkoda ze nie ma funkcjonalnosci jak bmw- zdalnie mozna uruchomic na telefonie obraz z kamer 360' .
Ostatnio zmieniony 01.11.2019, 09:00 przez Jacekpolok, łącznie zmieniany 1 raz.

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Car-Net

Post autor: Salvatore » 01.11.2019, 00:43

ŁukaszBP pisze:
31.10.2019, 21:31
Kolego, szacun za rozpisanie się nad tematem :) ale jedna kwestia jest nadal niewyjaśniona jednoznacznie: czy Arteon MY2020 wymaga wtyczki DataPlug czy nie?
Nie wydaje mi się, żeby MY miał tu coś do rzeczy. We Connect (dawny Car-Net) nie wymaga wtyczki, korzysta z eSIM. We Connect Go (dawny VW Connect) wymaga wtyczki.

yaaber
Member
Posty: 115
Rejestracja: 29.05.2018, 14:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Car-Net

Post autor: yaaber » 01.11.2019, 11:58

Blazio1946 pisze:
31.10.2019, 22:11
My 2020 wymaga wtyczki.


Mi działa we connect. Nie wiem dlaczego czasami pamięta dane logowania a czasem nie.
Przerwy krótsze i dłuższe w dostępie do usług są od samego początku carnetu vel. We connect
U mnie działa a zarazem nie działa.
Mogę się zalogować. Ale dane ma z wtorku rano... Od tamtej pory nie ma bieżących danych. A wymuszenie aktualizacji po paru minutach kończy się komunikatem, że coś poszło nie tak.
Więc niby We Connect jest, ale go nie ma 😁
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM 2018

jni
Member
Posty: 137
Rejestracja: 11.07.2017, 13:35

Re: Car-Net

Post autor: jni » 05.11.2019, 13:32

Taka ciekawostka o Car-Net: https://blog.vensis.pl/2019/11/vw-hacking/

ŁukaszBP
Junior Member
Posty: 42
Rejestracja: 11.09.2019, 15:25
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Car-Net

Post autor: ŁukaszBP » 06.11.2019, 00:13

Ja się zalogowałem do We Connect, przez wideochat jakaś konsultantka sprawdzała mój dowód osobisty i zrobiła mi fotkę, po czym odblokowała możliwość zdalnego odblokowania auta, ustawiania powiadomień o obszarach i prędkościach itp. Napisałem też do Carsedu w Siedlcach, gdzie odebrałem auto, z prośbą o przesłanie wtyczki i Pan Kajetan, który tam dzielnie znosił moje kombinacje podczas zamawiania auta przesłał mi DataPlug za free. We Connect Go zaczął działać jak marzenie. Salvatore wyżej opisał wszystko świetnie i w punkt.

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Car-Net

Post autor: Osfald » 06.11.2019, 08:07

ŁukaszBP pisze:
06.11.2019, 00:13
ustawiania powiadomień o obszarach i prędkościach
To masz aktywne bez konieczności potwierdzania tożsamości.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Car-Net

Post autor: Blazio1946 » 06.11.2019, 20:57

Nawet się nie zorientowałem, że nie działało a tu przeprosiny przesyłają.
Jest postęp bo jak przez 2mce car net nie działał to nic takiego nie dostawałem.
Załączniki
Screenshot_20191106-205451_Gmail.jpg
Arteon R-line 190 TSI

ODPOWIEDZ