Car-Net

yerzu
Member
Posty: 137
Rejestracja: 17.10.2018, 17:26

Re: Car-Net

Post autor: yerzu » 08.11.2019, 00:32

Też do mnie to przyszło ale co nam po tym, powinni to rekompensować np darmową bańką adblue hehe.
2.0tdi 190 fwd

Vensis
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 15.11.2019, 00:08

Re: Car-Net

Post autor: Vensis » 15.11.2019, 00:11

jni pisze:
05.11.2019, 13:32
Taka ciekawostka o Car-Net: https://blog.vensis.pl/2019/11/vw-hacking/
Fajnie że artykuł trafia w takie miejsca!

Warto dodać, że fakt występowania podatności został POTWIERDZONY dla VW i Skody, a dotyczył prawdopodobnie wielu, wielu więcej marek z ich grupy...
Niestety, tego nie chcieli już sprawdzać i potwierdzać, dla legalności artykułu musiałem zostawić tylko te dwie ;)

No i do sprawdzenia została mi jeszcze druga połowa aplikacji, ta po aktywowaniu wszystkich dodatkowych usług. Może będzie przejęcie samochodu? ;)

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Car-Net

Post autor: Jerzy » 06.05.2020, 05:04

Salvatore pisze:
29.01.2019, 22:12
W sumie nie robiłem testów baterii, ale do tej pory mi wystarczało :)

Aplikacja jest do kupienia w Google Play i kosztuje 15 PLN: https://play.google.com/store/apps/deta ... kerm&hl=pl

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji przechodzimy do zakładki Tasks i dodajemy dwa taski:
1) Enable Car Mode (nazwa dowolna), do którego dodajemy Akcję Net->WiFi Tether i ustawiamy Set na On i zaznaczamy Keep WiFi when turning on (u mnie ta opcja, wbrew nazwie, załącza spowrotem WiFi po wyłączeniu routera).
2) Disable Car Mode (nazwa dowolna), do którego dodajemy Akcję Net->WiFi Tether i ustawiamy Set na Off.
Następnie przechodzimydo zakładki Profiles i tworzymy profil Car Mode (nazwa dowolna) i wybieramy State->Net->BT Connected i podajemy nazwę naszego urządzenia (navi), do którego dodajemy wcześniej stworzony task Enable Car Mode. Następnie przytrzymujemy ten dodany task i w menu klikamy Add Exit Task i wybieramy wcześniej stworzony task Disable Car Mode. Następnie wsiadamy do auta i testujemy :)

Aplikacja ostrzega, że akcja WiFi Tether może nie działać na niektórych telefonach, więc nie gwarantuję, że wszystko zadziała. Na moim Samsungu działa.
W razie problemów pisać tutaj, aplikacja jest potężna, ale wyjątkowo nieintuicyjna.
Dzięki !! Instrukcja bardzo się przydała. A co do baterii to 24h sama aplikacja drąży max 30%.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

yaaber
Member
Posty: 115
Rejestracja: 29.05.2018, 14:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Car-Net

Post autor: yaaber » 30.07.2020, 19:09

Czy ktoś usuwał kiedyś pojazd z car netu i ponownie go wprowadzał/aktywował? Czy dane historyczne ponownie będą dostępne czy znikają bezpowrotnie? I czy nie ma problemu z tymi wszystkimi umowami na security&service itp?
Mam ciągły problem z wifi i połączeniem z internetem. Dopóki samochód nie zaloguje się przez esim do car net to wifi działa i pobiera ruch drogowy (ale car net wyświetla błąd połączenia z internetem), z kolei jak już samochód się zaloguje przez esim to wifi zdycha (car net nie działa dalej, ale znika również ruch drogowy...). Gdzieś na krańcach internetu chyba z jakiegoś forum GB ktoś sobie z tym poradził poprzez usunięcie i ponowne podpięcie samochodu pod car net, ale to był jednostkowy przypadek.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM 2018

Awatar użytkownika
johnyPL
Senior Member
Posty: 374
Rejestracja: 24.07.2019, 14:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Car-Net

Post autor: johnyPL » 30.07.2020, 20:06

Usługa nie działa poza krajem, będąc w Chorwacji nic nie działa. Wykupiłem pakiet danych w Cubic i dalej dupa. Ciagly komunikat „Aktywacja”
johnyPL

Arteon R-Line TSI 190KM JB4 241/385

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Car-Net

Post autor: Osfald » 30.07.2020, 20:36

yaaber pisze:
30.07.2020, 19:09
Czy ktoś usuwał kiedyś pojazd z car netu i ponownie go wprowadzał/aktywował? Czy dane historyczne ponownie będą dostępne czy znikają bezpowrotnie? I czy nie ma problemu z tymi wszystkimi umowami na security&service itp?
Mam ciągły problem z wifi i połączeniem z internetem. Dopóki samochód nie zaloguje się przez esim do car net to wifi działa i pobiera ruch drogowy (ale car net wyświetla błąd połączenia z internetem), z kolei jak już samochód się zaloguje przez esim to wifi zdycha (car net nie działa dalej, ale znika również ruch drogowy...). Gdzieś na krańcach internetu chyba z jakiegoś forum GB ktoś sobie z tym poradził poprzez usunięcie i ponowne podpięcie samochodu pod car net, ale to był jednostkowy przypadek.
Ze względu na wieczne komunikaty o potrzebie aktualizacji zrobiłem swego czasu u siebie kompletny reset i ponowne ustawienia, łącznie ze zmianą roli użytkowników. Znikły wszystkie dane historyczne. Z umowami nie ma żadnego problemu. Natomiast trzeba było odnawiać uprawnienia, które nadawane po identyfikacji użytkownika (czat przez telefon lub wizyta w serwisie).
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

[email protected]
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 14.02.2021, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Car-Net

Post autor: [email protected] » 12.05.2021, 20:05

Witam.

Nie jestem pewny czy piszę w dobrym wątku ale to chyba z tym car-netem ma cos wspólnego. W czerwcu kończy mi się umowa na cos co nazywa sie Guide & Inform Basic i Security & Service Plus. Czy dobrze rozumiem ze wraz tym końcem umowy przestaną mi działać wszystkie funkcje zawarte w tej aplikacji We Connect oraz stracę dane o korkach ?. Większość z tych usług nie jest mi potrzebna lub umiarkowanie potrzebna, ale dane o korkach to jednak bym chcial mieć nadal. Z drugiej strony nie uśmiecha mi się płacić 650pl /rok za pakiet usług w większości mi nie potrzebnych (powinno być jakos rozdzielone). W specyfikacji auta bylo cos że te usługi są bezpłatne przez 3 lata , a pozniej cos tam jeszcze działa przez kolejne 7 czy 10, jednak nie moge teraz tego nigdzie potwierdzić. Jak to z tym jest ? Ponieważ obecnie już wielu posiadaczom właśnie się skończył lub kończy ten okres 3-letni to może znaleźli jakis sposób na te korki i inne usługi i się wypowiedzą ? Do tego ta aplikacja czy tam usługa We Connect podobno kończy swój żywot. Może ta starsza aplikacja We connect Go + dataplug do OBD to jakos załatwia? to rozwiązanie jest jeszcze dostępne w ogóle ?

Przyznam ze strasznie to pogmatwane w tym volkswagenie, kilka aplikacji, kilka stron, te rzeczy się dublują, ehh bajzel :(

Pozdrawiam
VW Arteon '18 2.0 TDI 240PS R-Line 4MOTION

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Car-Net

Post autor: Blazio1946 » 12.05.2021, 20:59

Olej to. Android auto i masz bardziej aktualną sytuację na drogach.

lkocurek
Member
Posty: 149
Rejestracja: 08.10.2018, 12:55
Lokalizacja: slask

Re: Car-Net

Post autor: lkocurek » 30.06.2022, 23:51

w VW nadal wołają Przedłużenie na 2 lata (cena z podatkiem VAT) 635 PLN
mnie najbardziej korki i ceny paliw interesują ,
VW Arteon 2.0 BiTDI R 4MOTION

ODPOWIEDZ