Mój pierwszy wymarzony Volkswagen Arteon

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Mój pierwszy wymarzony Volkswagen Arteon

Post autor: Salvatore » 17.11.2018, 19:28

Do Elegance bierz 19 Chennai :) Gdyby dawali takie do R-Line to na takich bym śmigał. Niestety nie dają, więc śmigam na 18 Sebring, które są takie sobie, ale do srebrnego auta dają radę... 19 Montevideo są dla mnie zbyt awangardowe :)
Jeśli chcesz okno dachowe to dobrze się do niego przymierz, bo w Arteonie jest dosyć nsko nad głową, a z oknem jeszcze niżej.
Jeśli chodzi o koło bierz dojazdówkę. Pełnowymiarowe niestety zmniejsza bagażnik...

mike_pl
Member
Posty: 79
Rejestracja: 29.08.2018, 20:00

Re: Mój pierwszy wymarzony Volkswagen Arteon

Post autor: mike_pl » 17.11.2018, 19:31

AdamBeg pisze:
17.11.2018, 13:13
A, który kolor daje gwarancję czystości? Miałem w kolorze piaskowym, granatowy, srebrny i przy wyjazdach zawsze był zabrudzony. Czarny to gwarancja jakieś tam elegancji. Myślałem, o białym (perle), ale i cena wyższa na dodatek utrzymanie podobnie jak u czarnego. Kusi mnie kurkuma, ale taki samochód mocno rzuca się w oczy.
Oczywiste jest, że każdy kolor w końcu się zabrudzi. Miałem na myśli, że na czarnym widać najmniejszy pyłek dosłownie w 10 minut po umyciu auta, bez jazdy. Osobiście żałuję, że nie wziąłem srebrnego lub białego, bardzo ładnie wygląda, nie widać kurzu i odpryski na masce nie rzucają się w oczy. Na czarnym jest dramat. Weź pod uwagę trwałość lakieru, "rysuje się od patrzenia" ale masz rację, czarny wygląda elegancko.

marcel232
Member
Posty: 144
Rejestracja: 17.11.2018, 16:48

Re: Mój pierwszy wymarzony Volkswagen Arteon

Post autor: marcel232 » 17.11.2018, 20:01

Witam użytkowników

Właśnie zamówiłem R-line'a 272, czekam na info kiedy bedzie wyprodukowany.
Co do kolorów to wiadomo o gustach się nie dyskutuje ALE...jak ktoś 'mądry' mi kiedyś powiedział:
Czarny kolor (jeśli chodzi o samochody) to się ma RAZ w życiu.
2 'samochody temu' miałem czarną perłę. Auto wyglądało przepięknie w...katalogach i w salonach. Potem było 7 lat 'walki' o utrzymanie koloru.
Każda kropelka wody, każdy pyłek, każdy odcisk palca od razu rzuca się w oczy nie mówiąc już o BIAŁYM podkładzie przy głębszych rysach/odpryskach.
Teraz zamówiłem w miarę 'bezpieczny' kolor srebrny. Początkowo chciałem biały ale z uwagi, że jedno białe auto już stoi w garażu padło na srebrny (miałem juz 3 srebrne auta i jest to najłatwiejszy kolor w utrzymaniu co w przypadku lokalizacji mojego domu - 800m polnej drogi do asfaltu jest b. ważne).

Lazi
Senior Member
Posty: 445
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Mój pierwszy wymarzony Volkswagen Arteon

Post autor: Lazi » 17.11.2018, 21:33

Coś w tym jest co piszesz o czarnym kolorze. Też poprzednio miałem czarny lakier i już chyba do niego nie wrócę.
Ja to mówię zawsze, że czarny się brudzi na biało, a biały na czarno :D
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Mój pierwszy wymarzony Volkswagen Arteon

Post autor: kriss555 » 17.11.2018, 22:13

Ja mialem trzy czarne pod tzad a teraz wzialem srebrny. Znacznie mniej brud widac ale odpryski chyba bardziej niz na czarnym
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Awatar użytkownika
Marcin
Member
Posty: 163
Rejestracja: 14.03.2018, 09:43

Re: Mój pierwszy wymarzony Volkswagen Arteon

Post autor: Marcin » 18.11.2018, 10:36

ja wam powiem szczerze, że Kurkuma świetnie się sprawdza jesli chodzi o brud. W sumie myję często i regularnie auto ale brud na nim osiada w postaci koloru jasny brąz, crem de la crem etc. i to jakoś się nie rzuca mocno w oczy, trzeba podejśc tak na metr i patrzeć akurat w to miejsce :)

Bronek88
Junior Member
Posty: 25
Rejestracja: 04.11.2017, 09:12

Re: Mój pierwszy wymarzony Volkswagen Arteon

Post autor: Bronek88 » 18.11.2018, 11:12

Tuner cyfrowy bez sensu zupełnie.
DCC must have. Na autostradzie na sport idzie jak przecinak poza tym comfort, nie jeżdżę eco.
Ja mam dodatkowo wytłumienie wnętrza moim zdaniem jest odczuwalna różnica jak się szybko jedzie nic z zewnątrz nie przeszkadza, a w miastach przy robotach drogowych to też ma znaczenie.

rakytov
Member
Posty: 53
Rejestracja: 15.11.2018, 22:34

Re: Mój pierwszy wymarzony Volkswagen Arteon

Post autor: rakytov » 18.11.2018, 11:40

Kontynuując układankę pn. "Wyposażenie dodatkowe" zacząłem się zastanawiać nad jeszcze jednym elementem Car-Net: App Connect z Volkswagen Media Control - do Discover Media. Wiem, że jest osobny wątek na temat Car-Net, ale tam już techniczne szczegóły omawiacie, wobec tu pytanie do Was, czy dobierać? Zależy mi na widoku ekranu smartfona na wyświetlaczu, głównie pod Google Maps. Sprawdza się to? A przy okazji powiedzcie proszę czym się różni Car-Net: Guide & Inform Basic w Discover Media od Car-Net: Guide & Inform Plus w Discover Pro? I co to to jest? Trochę zielony jestem, ale to będzie pierwsze moje auto z tak rozbudowaną komunikacją :)

Bronek88
Junior Member
Posty: 25
Rejestracja: 04.11.2017, 09:12

Re: Mój pierwszy wymarzony Volkswagen Arteon

Post autor: Bronek88 » 18.11.2018, 14:26


ODPOWIEDZ