Pakiet Oświetlenie Ambiente

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Pakiet Oświetlenie Ambiente

Post autor: Jacekpolok » 19.11.2018, 22:29

Dodatki o ktorych piszecie dodają smaczku i uzupelniaja samochod. O ile automatyczna klapa, skrzynia automat, klimatyzacja automaryczna itd ułatwiają zycie o tyle dodatki jak ambiente, lotka, przyciemniane szyby, kierownica sport czy listwy aluminium nie mają na celu byc uzyteczne. Tak samo jak chromowane pedaly hamulca i gazu. Na tym sie nie oszczedza. Tak samo jak na grzaniu foteli tyl.

Awatar użytkownika
Biskup
Member
Posty: 96
Rejestracja: 27.12.2017, 20:41

Re: Pakiet Oświetlenie Ambiente

Post autor: Biskup » 20.11.2018, 07:44

Dla mnie to nie jest kwestia oszczędności. Jeśli czegoś nie używam bo dodatkowe odbicia światła tylko mnie wkurzają to po co mi to? Świadomość ze mam kilka dodatkowych światełek w samochodzie jakos mnie nie rajcuje. To oczywiście indywidualna sprawa. Ale stwierdzenie, ze na tym się nie oszczędza bo jest fajne, czy dodaje smaczku... sorry różne są smaki i różne gusta.

SowaX
Member
Posty: 56
Rejestracja: 21.06.2018, 08:18

Re: Pakiet Oświetlenie Ambiente

Post autor: SowaX » 20.11.2018, 08:45

Lazi pisze:
19.11.2018, 20:22
SowaX pisze:
19.11.2018, 18:57
Najbardziej irytuje mnie aktywny tempomat. Chciałbym zwykły 😫
Dlaczego?
Nie lubię jak coś hamuje za mnie. Denerwuje mnie jak moje auto zaczyna hamować 100 metrow przed autem zjeżdżającym z mojego pasa, gdzie normalnie bez wytracania prędkości bym pojechał dalej. Czasami będąc wyprzedzanym i zbliżając się do ciężarówki też spokojnie bez utraty prędkości mógłbym pozwolić się wyprzedzić i zaraz wskoczyć na lewy pas i bez straty prędkości wyprzedzić ciężarówkę. Wiem, że mogę nacisnąć gaz i walczyć z tempomatem, ale mi to nie pasuje. Może kwestia przyzwyczajenia, ale bardzo mi się to nie podoba. Dla mnie aktywny tempomat to strata klocków hamulcowych, paliwa na ponowne rozpedzanie i nerwy jadąc autostrada która nie jest pusta.

gregmisz
Member
Posty: 204
Rejestracja: 07.01.2018, 10:23
Lokalizacja: zachód

Re: Pakiet Oświetlenie Ambiente

Post autor: gregmisz » 20.11.2018, 09:21

Kolego SowaX
wystarczy przeczytać instrukcję obsługi, wyłączenie tempomatu aktywnego jednym przyciskiem pod ręką, poza tym są ustawienia odległości, wystarczy trochę przewidywać co się dzieje na drodze,ani cisnąć ile wlezie i siedzieć innym na kufrze,
Ja specjalnie to testowałem i dla mnie działa super, wtedy kiedy chcę włączam, również traffic jam assist jest rewelka auto samo jedzie.
No chyba że jest się mistrzem kierownicy co to tylko gaz,ham,gaz,ham,

Co do oświetlenia ambient - tu sie zgodzę, bardzo drogi bajer za łacznie za ok 4 tys - to można sobie darować,
ale juz klapa elektryczna - dla mnie tzw "must have", jest bardzo ciężka, podobnie tylne szyby przyciemniane - duza różnica przy upałach a takich u nas ostatnio nie brakowało

Ale jak to mówią, "niech żre co chce..."
Arteon R-line 190 TSI PureWhite

SowaX
Member
Posty: 56
Rejestracja: 21.06.2018, 08:18

Re: Pakiet Oświetlenie Ambiente

Post autor: SowaX » 20.11.2018, 13:22

gregmisz pisze:
20.11.2018, 09:21
Kolego SowaX
wystarczy przeczytać instrukcję obsługi, wyłączenie tempomatu aktywnego jednym przyciskiem pod ręką, poza tym są ustawienia odległości, wystarczy trochę przewidywać co się dzieje na drodze,ani cisnąć ile wlezie i siedzieć innym na kufrze,
Ja specjalnie to testowałem i dla mnie działa super, wtedy kiedy chcę włączam, również traffic jam assist jest rewelka auto samo jedzie.
No chyba że jest się mistrzem kierownicy co to tylko gaz,ham,gaz,ham,

Co do oświetlenia ambient - tu sie zgodzę, bardzo drogi bajer za łacznie za ok 4 tys - to można sobie darować,
ale juz klapa elektryczna - dla mnie tzw "must have", jest bardzo ciężka, podobnie tylne szyby przyciemniane - duza różnica przy upałach a takich u nas ostatnio nie brakowało

Ale jak to mówią, "niech żre co chce..."
Jak mi powiesz jak zróbic z tempomat aktywnego zwykły to masz flache u mnie. Ja po prostu tego nie czuje. Jestem zawodowym kierowca i zrobiłem wiele kilometrów na zwykłym i o wiele bardziej sobie go cenie. Bez tempomatu aktywnego jeżdzi mi się o wiele płynniej. Aktywny hamuje w sytuacjach w których normalnie bym nie hamowal i to mnie drażni.

gregmisz
Member
Posty: 204
Rejestracja: 07.01.2018, 10:23
Lokalizacja: zachód

Re: Pakiet Oświetlenie Ambiente

Post autor: gregmisz » 20.11.2018, 13:49

Na kierownicy jednym przyciskiem (z lewej strony górny prawy) w dowolnym momencie zawieszasz tempomat aktywny (ACC) , jak wyprzedzisz znowu jednym kliknieciem włączasz i możesz pić kawę, jeść kanapke :))), auto samo jedzie, trzyma pas, odległość prędkość, zwalnia przed skrzyżowaniem, ja uważam że to obecnie jeden z lepszych systemów w autach.
Arteon R-line 190 TSI PureWhite

gregmisz
Member
Posty: 204
Rejestracja: 07.01.2018, 10:23
Lokalizacja: zachód

Re: Pakiet Oświetlenie Ambiente

Post autor: gregmisz » 21.11.2018, 12:56

Czy listwy deski rozdzielcze - dekory led od passata B8, pasują do Arteona - chodzi o rozmiar i mocowanie.
Podłączenie podswietlenia led to inna kwestia
Arteon R-line 190 TSI PureWhite

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Pakiet Oświetlenie Ambiente

Post autor: Blazio1946 » 21.11.2018, 20:15

Na forum passata ktoś to kiedyś mierzył i coś kojarzę, że różnią się min wymiarem.

Mike1980
Junior Member
Posty: 39
Rejestracja: 22.03.2019, 07:24

Re: Pakiet Oświetlenie Ambiente

Post autor: Mike1980 » 22.03.2019, 12:39

Witam,
Jak ustawić w oświetleniu ambient, aby paski nie gasły jak światła przechodzą na auto w trym świateł dziennych.
Chciałbym, aby świeciło non-stop niezależnie od oświetlenia na zewnątrz.

Z góry dziękuję za pomoc.

Elninjo
Member
Posty: 241
Rejestracja: 13.12.2018, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pakiet Oświetlenie Ambiente

Post autor: Elninjo » 22.03.2019, 18:31

Chyba się nie da... W Artku nie mam ale w Superbie pamiętam, że to funkcja włączana razem ze światłami.. W ciągu dnia i tak nie widać świecenia...

ODPOWIEDZ