Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda mozliwa

Auror
Member
Posty: 205
Rejestracja: 14.10.2017, 20:46

Re: Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda mozliwa

Post autor: Auror » 11.05.2020, 19:47

Skrzynia się posypała i zrobila dziurę w obudowie. Tyle oględziny z zewnątrz.
Tu jest chyba skrzynia dq380 więc "teoretycznie" najbardziej udana z dsg. Dlatego zakładam, że to jeden z pojedynczych przypadków. Cała do wymiany - 2 tygodnie czekania. Podejście serwisu do tematu w moim odczuciu bardzo pozytywne (jak w większości wypadków)
Wychodzę z założenia, że lepiej teraz niż komuś po gwarancji. Po wymianie na coś zwrócić uwagę?

Sarkastik
Member
Posty: 51
Rejestracja: 06.12.2018, 13:30

Re: Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda mozliwa

Post autor: Sarkastik » 10.06.2022, 07:55

Witam! Wczorajj miałem awarię skrzyni biegów- komunikat skrzynia w trybie awaryjnym,dalsza jazda możliwa. Po kilku godzinach od zgaszenia silnika i odpalenia auta, auto chodziło normalnie i skrzynia ok. Po przejechaniu kilkudziesięciu km ponownie tryb awaryjny. W poniedziałek laweta w ramach vw assistance i auto jedzie do serwisu. Według rozmowy telefonicznej z pracownikiem serwisu prawdopodobne awaria sterownika skrzyni Dsg. Auto 6 miesięcy po upływie wydłużonej gwarancji. Arteon 190 km tsi benzyna, przebieg 77.000 km. Czy ktoś wie jaki jest koszt wymiany sterownika w serwisie??? Podobno bardzo duży:(
Black Elegance 190 km TSI

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 279
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda mozliwa

Post autor: Zbigniewa » 10.06.2022, 12:00

Sarkastik pisze:
10.06.2022, 07:55
Czy ktoś wie jaki jest koszt wymiany sterownika w serwisie??? Podobno bardzo duży:(
Nie wygląda to zachęcająco, ale można próbować regeneracji. Koszt: https://elektrobip.pl/produkt-692
UWAGA: nie jest to autopromocja, a tylko efekt wyszukiwania w sieci.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

MaciekFLEX
Member
Posty: 206
Rejestracja: 13.07.2018, 11:36
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda mozliwa

Post autor: MaciekFLEX » 21.06.2022, 12:22

Tydzień temu podczas serwisu przy 120tkm (z wymianą oleju w DSG) zaproszono mnie na oględziny cieknącej skrzyni. Skrzynia cała zalana olejem - wyciekło podobno od cholery. Auto jeździło bez jakichkolwiek objawów/usterek. Serwis przedłużył się o jeden dzień, rozpinali zawieszenie, 4x4, wymienili wszystkie simeringi, uszczelki i skasowali za tą usługę 2400. Materiały parę zł - reszta to robocizna ASO (naprawdę mieli dużo roboty)
Sprawdźcie lepiej przy tym komunikacie czy olej Wam nie uciekł, zamiast "dalsza jazda możliwa"...
VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190 4MOTION

RobertAllTrack
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 25.06.2022, 07:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda mozliwa

Post autor: RobertAllTrack » 25.06.2022, 08:31

Witam Panowie. Nie jestem posiadaczem Arteona tylko Golfa, ale mam ta samą skrzynie biegów, DQ381, 4motion, 2.0 TDI 184KM. Samochód ma 4 lata, niestety po gwarancji, przebieg 48000km. Błąd skrzyni biegów "Gear Box error, You can drive on". Skrzynia chodzi bez zarzutu. Diagnostyka wykazała błąd: P0C2900 - problemy z dodatkową pompą hydrauliczna(ZHP). Błędu nie można wykasować. Pewne ASO na Śląsku(kupowałem u nich samochód i robiłem wszystkie przeglądy) zaproponowało wymianę pompy (a w zasadzie silnika elektrycznego bo wymiana pompy tylko po rozmontowaniu skrzyni - nie wiem czy zdawali sobie z tego sprawę). Rozpracowałem temat i okazało się że w niektórych Volkswagenach ze skrzynia DQ381 może dojść do poluzowania połączenia śrubowego dodatkowej pompy hydraulicznej co może prowadzić do uszkodzeń a w najgorszym przypadku do awarii skrzyni biegów. VW wie o tym(dotarłem do dokumentów) ale póki co słyszałem tylko akcji serwisowej Passata w DE.
Samochód oddałem do niezależnego serwisu, wczoraj oglądałem pompę, jest duży luz na wałku który wg nich nie powinien wystąpić-> korekta, w nowej pompie tez tak jest.
Ogólnie cała operacja to już 5k za wymianę pompy plus wymiana oleju.
Ostatnio zmieniony 30.06.2022, 18:46 przez RobertAllTrack, łącznie zmieniany 1 raz.

SebastianC
Member
Posty: 60
Rejestracja: 28.07.2019, 11:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda mozliwa

Post autor: SebastianC » 29.06.2022, 20:37

Moim zdaniem trzeba było próbować załatwiać to przez ASO. Akurat usterki DSG VW często bierze na siebie po gwarancji.

RobertAllTrack
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 25.06.2022, 07:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda mozliwa

Post autor: RobertAllTrack » 29.06.2022, 21:22

Próbowłem, auto było na 2 letniej gwarancji, "Good Will" nie zadziałał

RobertAllTrack
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 25.06.2022, 07:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda mozliwa

Post autor: RobertAllTrack » 30.06.2022, 19:07

RobertAllTrack pisze:
25.06.2022, 08:31
Witam Panowie. Nie jestem posiadaczem Arteona tylko Golfa, ale mam ta samą skrzynie biegów, DQ381, 4motion, 2.0 TDI 184KM. Samochód ma 4 lata, niestety po gwarancji, przebieg 48000km. Błąd skrzyni biegów "Gear Box error, You can drive on". Skrzynia chodzi bez zarzutu. Diagnostyka wykazała błąd: P0C2900 - problemy z dodatkową pompą hydrauliczna(ZHP). Błędu nie można wykasować. Pewne ASO na Śląsku(kupowałem u nich samochód i robiłem wszystkie przeglądy) zaproponowało wymianę pompy (a w zasadzie silnika elektrycznego bo wymiana pompy tylko po rozmontowaniu skrzyni - nie wiem czy zdawali sobie z tego sprawę). Rozpracowałem temat i okazało się że w niektórych Volkswagenach ze skrzynia DQ381 może dojść do poluzowania połączenia śrubowego dodatkowej pompy hydraulicznej co może prowadzić do uszkodzeń a w najgorszym przypadku do awarii skrzyni biegów. VW wie o tym(dotarłem do dokumentów) ale póki co słyszałem tylko akcji serwisowej Passata w DE.
Samochód oddałem do niezależnego serwisu, wczoraj oglądałem pompę, jest duży luz na wałku który wg nich nie powinien wystąpić-> korekta, w nowej pompie tez tak jest.
Ogólnie cała operacja to już 5k za wymianę pompy plus wymiana oleju.
Pompa wymieniona, bledu juz nie ma, a ja lzejszy o 6300PLN. Dzisiaj sie dowiedzialem o innym Golfie Alltrack, ten sam rocznik, z tego samoge miesiaca produkcji identyczna konfiguracja, przebieg 50000 km. Ten sam błàd P0C2900, dodatkowo brak biegòw nieparzystych. Tam po rozebraniu dodatkowo pompa głòwna “zmielona”. Jedyny plus że facet miał 4 lata gwarancji. Slabo VW,. Moze te skrzynie to Chińska produkcja, bo tam podobno tez jest fabryka.

lkocurek
Member
Posty: 149
Rejestracja: 08.10.2018, 12:55
Lokalizacja: slask

Re: Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda mozliwa

Post autor: lkocurek » 30.06.2022, 19:55

u mnie po 96 tys. komunikat : Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda możliwa, objawy, brak nieparzystych biegów,
oddałem auto do serwisu, diagnoza : awaria mechatroniki,
orientacyjny koszt naprawy 5-6tys.
VW Arteon 2.0 BiTDI R 4MOTION

ARToX
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 31.10.2022, 06:11

Re: Awaria skrzyni biegów - dalsza jazda mozliwa

Post autor: ARToX » 31.10.2022, 06:18

Cóż, problem narasta.
Wczoraj zjechałem na stację i problem ten sam.
Brak biegów: 2,4,6 i wstecznego.
Komunikat: Skrzynia biegów w trybie awaryjnym - dalsza jazda możliwa.
Wydaje mi się że problem ten spotka jeszcze wielu posiadaczy Arteona lub innego VW.
Czy nie jest to czasem wada fabryczna??
Silnik 2.0 Biturbo TDI 240KM
Po wystygnięciu silnika problemu nie ma. Po kilku kilometrach zaczyna się to samo.
:@

ODPOWIEDZ