Uwagi przy odbiorze

Taerg
Junior Member
Posty: 18
Rejestracja: 03.09.2017, 17:53

Uwagi przy odbiorze

Post autor: Taerg » 25.09.2017, 16:56

Czytając wątek odbiorów B8ki i mając za sobą odbiory Arteona, może posiadacze podzielą sie przebiegiem odbioru swojego auta i ew. uwagami co do jego stanu w momencie odbioru.

Awatar użytkownika
ksibart
Senior Member
Posty: 376
Rejestracja: 01.10.2017, 22:51
Lokalizacja: Kraków

RE: Uwagi przy odbiorze

Post autor: ksibart » 18.10.2017, 00:17

Up. Może dobrze by było stworzyć check-listę przy odbiorze ;) PS: Czy ktoś z szczęśliwych posiadaczy badał samochód miernikiem lakieru? Brzmi dość abstrakcyjnie ale różnie się zdarza :|

Robsoft1
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 20.08.2017, 22:28

RE: Uwagi przy odbiorze

Post autor: Robsoft1 » 18.10.2017, 00:53

Ja marzyłem zaraz po przyjeździe auta do salonu, całość między 120 a 140 wychodziło

pereira
Junior Member
Posty: 20
Rejestracja: 31.07.2017, 15:29

RE: Uwagi przy odbiorze

Post autor: pereira » 18.10.2017, 21:40

to teraz hit. moje auto dojechało. stoi na placu, i dostaje dzisiaj info ze uszkodzone w transporcie... : :D słabo czy słabo? dosłali fotkę - obite drzwi. pewnie jakiś cymbał na lawecie nie potrafił wsiąść. zaproponowali 1% rabatu i lakierowanie drzwi. czy ktoś miał już takie doświadczenia? co o tym sadzicie? trochę się obawiam ze po lakierowaniu będą roznice widoczne (to mało prawdopodobne ale możliwe), albo zle spasowane uszczelki i inne elementy które musza zdemontować (trudno będzie drugi raz to zlozyc żeby było jak w fabryce). dajcie jakaś radę. z autem mi się nie spieszy - i tak dopiero koło grudnia odbierać mogę (koniec obecnego leasing). zastanawiam się czy nie odstapic od umowy, szczególnie ze nie robiłem żadnej wpłaty itd...


poniżej foto.
zdjecie_5 (10).jpg

Awatar użytkownika
jedrus
Member
Posty: 72
Rejestracja: 12.03.2017, 18:34

RE: Uwagi przy odbiorze

Post autor: jedrus » 18.10.2017, 23:02

bierz rabat i idz do dobrej firmy firmy specjalizującej sie w detailingu :) moze sie uda bez lakierowania

Awatar użytkownika
ksibart
Senior Member
Posty: 376
Rejestracja: 01.10.2017, 22:51
Lokalizacja: Kraków

RE: Uwagi przy odbiorze

Post autor: ksibart » 19.10.2017, 00:18

Na Twoim miejscu negocjowalbym wiekszy rabat i faktycznie poszukał firmy detailingowej. Nie wygląda tragicznie ;)
Ostatnio zmieniony 19.10.2017, 00:18 przez ksibart, łącznie zmieniany 1 raz.

Taerg
Junior Member
Posty: 18
Rejestracja: 03.09.2017, 17:53

RE: Uwagi przy odbiorze

Post autor: Taerg » 19.10.2017, 07:24

Jeśli te ciemne miejsca to podkład a nie zabrudzenie to detailing nie pomoże i tak będziesz musiał lakierować. Ja bym udokumentował to możliwie dokładnie i pozwolił by salon wykonał lakierowanie. Dodatkowo walcz o wyższy rabat.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Uwagi przy odbiorze

Post autor: MarcinJ » 19.10.2017, 07:58

Skonsultuj zdjęcie z dobrym detailerem - teraz są tacy magicy, że może coś zaproponują rozsądnego zamiast lakierowania całego elementu.

pereira
Junior Member
Posty: 20
Rejestracja: 31.07.2017, 15:29

RE: Uwagi przy odbiorze

Post autor: pereira » 19.10.2017, 08:40

Nie ma opcji odebrania auta w takim stanie - i robienia we własnym zakresie - wtedy tracisz gwarancje blacharsko-lakiernicza. :/ Wiec oni sami to naprawiają.

Rabat - średnio mnie w ogole interesuje, bo auto flotowe, i każdy dodatkowy rabat już niczego nie zmienia teraz :)

Awatar użytkownika
guttentager
Member
Posty: 210
Rejestracja: 06.10.2017, 09:10
Lokalizacja: Guttentag / Opole

RE: Uwagi przy odbiorze

Post autor: guttentager » 19.10.2017, 09:14

pereira pisze: Nie ma opcji odebrania auta w takim stanie - i robienia we własnym zakresie - wtedy tracisz gwarancje blacharsko-lakiernicza. :/ Wiec oni sami to naprawiają.

Rabat - średnio mnie w ogole interesuje, bo auto flotowe, i każdy dodatkowy rabat już niczego nie zmienia teraz :)
Nie wiem czy o gwarancje blacharsko-lakierniczą w przypadku osobowego VW produkowanego w Europie musisz się martwić? Tym bardziej w okresie Twojego leasingu.

Jeśli się Tobie nie spieszy, ale istnieje opcja, że nie zdążysz przed końcem roku, odstąp od umowy i zamów nowego.
Ktoś będzie miał tą szansę zakupić Twojego trefnego z ciekawym rabatem.
Poza tym - czy ktoś wie, kiedy następuje aktualizacja modelu? W skodach kojarze, że zawsze był to KW23 i bodajże 44 albo 49, gdzie dokonywano pewnych zmian, aktualizacji czy to linii produkcyjnej (eliminacja chorób wieku dziecięcego) czy też aktualizacja wyposażenia (niezawsze pozytywnie, szczególnie dla portfela).

O samą jakość naprawy bym się nie martwił - i tak dostanie to Pan Henio, z którym Twój salon albo importer ma podpisaną umowę. Z tą różnicą, że jeśli sciągając tapicerkę upier*** kołki mocujące, to ma karton nowych.
Kolor może być zauważalny właśnie dla lakiernika, albo pod wpływem zmiany kąta padania światła, ale różnice najczęściej to struktura lakieru - u dobrego lakiernika efekt jest lepszy niż fabryczna "pomarańcza". Ale nie martwiłbym się o różnice barw - bo stary lakier nie jest stary : :)  

Osobiście mając tyle czasu, zamówiłbym nową maszynę.
VW Arteon R-Line TDI 190 DSG Obrazek

ODPOWIEDZ