BOX w Arteon 190KM TDI

Elninjo
Member
Posty: 241
Rejestracja: 13.12.2018, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BOX w Arteon 190KM TDI

Post autor: Elninjo » 28.03.2019, 16:18

Jeszcze nie doszedłem do tego... Wersja Elite ma zaprogramowane kilka programów z różnymi parametrami... Najwyższe parametry sa w programie 8 i na nim jeżdżę... Jak modyfikuje się taki program jeszcze nie wiem. Na tę chwilę za krótko jeżdżę by coś więcej stwierdzić...
Na pewno jest o niebo lepiej po włączeniu turbo... samochód idzie jak strzała...
Może to złudzenie ale wydaje mi się w związku z tym, że jest większa Turbodziura bo do 1500 obrotów samochód nie jedzie by po chwili odpalić dopalacz... Wczesniej bez tak mocnego dopalenia ten brak jazdy do 1500 obr. nie był tak zauważalny... Zobaczymy... Wydaje mi się, że niezależnie od wszystkiego warto kupić tego boxa tym bardziej, że montaż w tym konkretnym silniku to naprawdę zajął 2 minuty już z przemyśleniami czy na pewno dobrze zamontowałem... ;)

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: BOX w Arteon 190KM TDI

Post autor: Marcin24a » 28.03.2019, 22:20

To jeszcze taka ciekawostka box w przeciwienstwie do chipa nie działa przez jakieś pierwsze kilka min. Chodzi o to by zimny silnik pracowal na nastawach fabrycznych

Pietras
Member
Posty: 120
Rejestracja: 28.11.2018, 21:03

Re: BOX w Arteon 190KM TDI

Post autor: Pietras » 29.03.2019, 09:33

Elninjo możesz zrobić prosty test 0-100 bez i z Boxem?
To najlepiej pokaże czy efekt jest czy nie. Wykresy nie przyspieszają.

W serwisie vw jak zapytałem to doradca powidział, ze chip odrazu wywala czerwoną flagę w serwisie, a odnośnie boxa tylko się uśmiechnął i powiedział ze nie może powiedzieć.

Mike1980
Junior Member
Posty: 39
Rejestracja: 22.03.2019, 07:24

Re: BOX w Arteon 190KM TDI

Post autor: Mike1980 » 29.03.2019, 10:02

To ja coś powiem, w salonie gdzie kupowałem chyba 2 czy 3 doradców jeździ Arteonami Tdi- 150KM i sami przyznali, że dodawali BOX zaraz po odbiorze, na pytanie o gwarancję potwierdzali kilka razy "nie ma wpływu". Byle ściągnąć do przeglądu.
Oczywiście nie mogą dać tego na piśmie lecz naprawdę tak mówili. Miałem wziąć namiar gdzie to robili (trójmiasto), lecz auto ma 500km przejechane i czekam na dotarcie.
I oczywiście mówili, że skok jakościowy spory.
ehh jak żyć, jak żyć :)

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: BOX w Arteon 190KM TDI

Post autor: Marcin24a » 29.03.2019, 10:49

Różnice są mocno odczuwalne.
Załączniki
artekvtech.jpg

Elninjo
Member
Posty: 241
Rejestracja: 13.12.2018, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BOX w Arteon 190KM TDI

Post autor: Elninjo » 29.03.2019, 13:26

Pojadę na testy... zrobię dostrojenie do mojego samochodu, sprawdzę przy okazji wartości różnych programów zaprogramowanych w Boxie.
Rozmawiałem z VTech i taka usługa nie jest droga...
Natomiast Pan poinformował, że Box wpływa na parametry Turbo, czyli do momentu włączenia Turbo parametry pracy silnika są nominalne z fabryki.
Moje odczucia z turbo dziurą są spowodowane odczuciami znacznie lepszych osiągów po włączeniu Turbo.

Acha i jeszcze jedno wyjaśniłem - atrapa Boxa:
jest to pudełko, które ma w środku połączenie kabli podłączonych do samochodu przy zakładaniu Boxa po to by w sytuacji kiedy box ulegnie uszkodzeniu nie trzeba było demontować wszystkich wiązek tylko wpinamy atrapę i mamy połączenie jak nominał... W moim przypadku w związku z tym, że dwie kostki do podłączenia mam na wierzchu demontaż boxa zajmuje 2 minuty więc nie ma sensu zakładać atrapy. Dla kogoś kto ma wiązkę poprowadzoną gdzieś pod sód (np. czujnik turbo) taka atrapa awaryjnie mocno pomaga...

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: BOX w Arteon 190KM TDI

Post autor: kriss555 » 29.03.2019, 13:43

Tak jak pisalem wiele razy. Chip od razu wyskakuje w serwisie po podpieciu do komputera i uniewaznia z automatu gwarancje na silnik i uklad napedowy. Boxa po demontazu tez sie bez problemu wykrywa poprzez sprawdzenie max wartosci parametrow pracy sterownika silnika ktore sa zapisywane ale trzeba troche poszukac. Jak sie nic nie dzieje nikt tego szukal jie bedzie, jak padnie cos podejzanego z napedu to moga poszukac, szegolnie w mocniejszych wersjach. Pozatym moga to sprawdzic przy zwrocie pojazdu zeby obnizyc cene)znam takie przypadki ale nie jest to dzialanie standardowe) grupa VAG bedzie teraz sxulac kasy po aferze dieselgate tak ze trzeba troche bardziej uwazac. Jak tuner twierdzi ze box jest niewykrywalny po demontazu to niech da to na pismie i przejmie gwarancje. Przerobilem to z kilkoma m.in z Vtechem, dopoki nie zagrasz odtrzej twierdza ze sie nie da wykryc, potem no da sie ale trzeba umiec...
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: BOX w Arteon 190KM TDI

Post autor: Marcin24a » 29.03.2019, 14:27

kriss555 pisze:
29.03.2019, 13:43
Tak jak pisalem wiele razy. Chip od razu wyskakuje w serwisie po podpieciu do komputera i uniewaznia z automatu gwarancje na silnik i uklad napedowy. Boxa po demontazu tez sie bez problemu wykrywa poprzez sprawdzenie max wartosci parametrow pracy sterownika silnika ktore sa zapisywane ale trzeba troche poszukac. Jak sie nic nie dzieje nikt tego szukal jie bedzie, jak padnie cos podejzanego z napedu to moga poszukac, szegolnie w mocniejszych wersjach. Pozatym moga to sprawdzic przy zwrocie pojazdu zeby obnizyc cene)znam takie przypadki ale nie jest to dzialanie standardowe) grupa VAG bedzie teraz sxulac kasy po aferze dieselgate tak ze trzeba troche bardziej uwazac. Jak tuner twierdzi ze box jest niewykrywalny po demontazu to niech da to na pismie i przejmie gwarancje. Przerobilem to z kilkoma m.in z Vtechem, dopoki nie zagrasz odtrzej twierdza ze sie nie da wykryc, potem no da sie ale trzeba umiec...
To nie tuner tylko w ASO tak mowili.... Ja juz mam dosc komentowania bajek.... Wrzucę CI kiedyś dokumenty jak oddawałem auto może wtedy jak bedzie biało na czarnym dotrze do Ciebie, czekałem kiedy sie odezwiesz, mało tego to sami piszesz na VW passata a kilka postów koleś pisze że oddał auto i nic nie wykryli.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: BOX w Arteon 190KM TDI

Post autor: kriss555 » 29.03.2019, 23:08

Bo nie szukali, nie maja na razie takich zalecen przy zwrotach. Twoj samochod, twoje pieniadze, tylko potem nie placz jak bedziesz placil za naprawy albo doplacal do zwrotu. Myslisz ze tam idioci pracuja i o boksach nie slyszeli...Ja nikomu nie odradzam boksa tylko uswiadomcie sobie ze nie jest to niewykrywalna modyfikacja. Kazdy ma wybor...
A moze pracujesz w jakiejs firmie zwiazanej z boksami i dlatego tak uparcie piszesz ze to bzdury,ze to super i niewykrywalne rozwiazanie...zalatw w takim razie gwarancje od tunera ze box jest niewykrywalny po zdemontowaniu...zobaczymy czy dostaniesz
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Awatar użytkownika
Biskup
Member
Posty: 96
Rejestracja: 27.12.2017, 20:41

Re: BOX w Arteon 190KM TDI

Post autor: Biskup » 30.03.2019, 01:11

Nie wiem po co odnosicie się do wykresów innych silników. Przecież nawet na stronie vtech jest wykres z hamowania arteona CZPB właśnie z Box. Z elite, choć to nie ma większego znaczenia. Minimalnie zmieniona 8-ma mapa.
https://vtech.pl/katalog/chip-tuning-Vo ... 40kW-190KM

ODPOWIEDZ