Passat, Superb - a może... Arteon?

Awatar użytkownika
ksibart
Senior Member
Posty: 376
Rejestracja: 01.10.2017, 22:51
Lokalizacja: Kraków

Passat, Superb - a może... Arteon?

Post autor: ksibart » 09.10.2017, 23:17

Witam,

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu pierwszego większego samochodu. Na początku byłem mocno za Skodą Superb III liftback 280 4x4 Sportline - przestronne, tanie i ogólnie taki czeski VW. Znalazłem na forach jednak sporo wad na które skarżą się użytkownicy, odepchnęło mnie to bardziej do Passata Variant HL 220.

Passat B8 niby solidnie wykonany, więcej 'technicznych' nowinek (LED, active info display ). Ale na forach też roi się od 'typowych' usterek z tylnim zawieszeniem czy innymi 'drobnymi' (skrzypienie plastików itd. ). ( Ogólnie nie chcę kombi a sedan stanowczo odpada )

Z racji tego że Arteon jest już jakiś czas na rynku chciałbym zapytać, czy jest on porównywalny jakościowo z Passatem? Miał ktoś już jakieś usterki? Czy może ktoś żałuje zakupu  :P  ?

Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości :)

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Passat, Superb - a może... Arteon?

Post autor: kubelt » 10.10.2017, 00:42

Chyba za wczesnie na takie pytanie. Dopiero pierwsze sztuki odebrane, a ty sie pytasz o problemy ujawniajace sie po dluzszej eksploatacji. Jesli chodzi o porownanie jakosciowe to owszem, wszak oba te modele dziela sie tymi samymi materialami wykonczeniowymi.

co do passata to ja w swoim zrobilem 130 kkm i nie stwierdzam zadnych z wymienionych przez Ciebie problemow. Kazdy model ma jakies bolaczki badz zawsze znajdziesz kogos, skarzacego sie na dany model.

Jesli kombi i sedan nie, to arteon zostal Twoja ostatnia opcja :)

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Passat, Superb - a może... Arteon?

Post autor: drzewko » 10.10.2017, 15:55

Byłem w podobnej sytuacji jak ty. Ten sam superb z 280 konnym silnikiem, ale gdy się przejechałem arteonem to skody już nie chciałem. Najważniejsze to prowadzenie i poczucie bezpieczeństwa, skoda tutaj nie ma nic do gadania vw biję ją na głowę. Wnętrze to już kwestia gustu ale superb nie jest aż tak źle wykonany w środku.

Jeżeli mam ci doradzić to jeśli cię stać to weź vw.

Awatar użytkownika
ksibart
Senior Member
Posty: 376
Rejestracja: 01.10.2017, 22:51
Lokalizacja: Kraków

RE: Passat, Superb - a może... Arteon?

Post autor: ksibart » 10.10.2017, 18:35

drzewko pisze: Byłem w podobnej sytuacji jak ty. Ten sam superb z 280 konnym silnikiem, ale gdy się przejechałem arteonem to skody już nie chciałem. Najważniejsze to prowadzenie i poczucie bezpieczeństwa, skoda tutaj nie ma nic do gadania vw biję ją na głowę. Wnętrze to już kwestia gustu ale superb nie jest aż tak źle wykonany w środku.

Jeżeli mam ci doradzić to jeśli cię stać to weź vw.
No wlasnie nie bardzo widzę tej przewagi przy bezpieczenstwie. 4x4 jest dla mnie bardziej na + do bezpieczeństwa ; ;) jeszcze te podwyzki Arteona mnie martwią :/

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Passat, Superb - a może... Arteon?

Post autor: MarcinJ » 10.10.2017, 21:42

Ja rozważałem Skodę i koniec końców wyszło mi, że jednak wolę dopłacić do VW. Moja partnerka jeździ Fabią i sobie chwali - dla niej to samochód, który spełnia absolutnie wszystkie oczekiwania tzn. dowozi z A do B i mieści dużo bagaży (jak na kompaktowe kombi). Ujmę to tak - za Superbem bym się nie oglądał idąc do domu, za Arteonem będę.

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Passat, Superb - a może... Arteon?

Post autor: drzewko » 10.10.2017, 23:12

arteon tez jest 4x4. Problem w superb pojawia sie przy wiekszej predkosci, mocno lata po drodze przy minimalnym wietrze. Zawieszenie jest zbyt miekkie nawet w trybie sport. Z kolei w trybie komfort nie tlumi az tak dobrze nierownosci jak arteon.

ODPOWIEDZ