Easy Open / Close

PePe
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 11.05.2018, 09:54

Re: Easy Open / Close

Post autor: PePe » 28.12.2018, 08:56

Wczoraj sprawdziłem u mnie i otwieram bagażnik kluczykiem z Ok 10m ale zamknięcie to zaledwie z Ok 2-3m. Dziwne to troche. Z tak bliskiej odległości to szybciej zamknę bagażnik naciskając przycisk w klapie aniżeli przytrzymując przycisk pilota przez kilka sekund.
Bardzo zadowolony jestem z Easy Open/Close. Niosąc zakupy szczególnie w brzydką pogodę nie muszę kłaść ich na mokre i brudne parkingi/ chodniki tylko wystawienie nogi i już klapa w górę. Działa u mnie bez zarzutu. Klapa sama w sobie jest dość ciężka i dość wysoko sie otwiera. Kobietom może być trochę ciężko. Moim zdaniem elektryczny bagażnik w Arteonie powinien być w standardzie tak jak...elektryczne szyby :-)))

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Easy Open / Close

Post autor: Jerzy » 04.07.2019, 13:01

Koledzy. Jak by ktoś chciał ułatwić sobie przy tym systemie życie z dodatkowymi pilotami od bram, to jest pilot uniwersalny do 4 pilotów. Ale jest jedno "ALE" Producent PROXIMA, model pilota HB Sensor przykład https://www.proxima.pl/produkt/hb-sensor-36/
Ale gdzie to "ALE" ? Otóż zainstalowałem, super sprawa, co do instalacji nie będę się rozpisywał, chyba każdy wie co i jak :) . Ale chyba jest to pilot bez testów. Wysyłam na reklamację do sprawdzenia. Pilot zaczął sam się wzbudzać, a dokładnie sam sensor, wysyłając sygnał do bram, wjazdowej i garażowej na dwóch różnych kodach. To jedno, Drugie to przy samoistnym wzbudzaniu się pilota, zagłusza on wszystko. Nie działa system Easy open, pilot od samochodu, tak że tylko klucz do otwarcia samochodu. A co najlepsze po otwarciu drzwi załącza się alarm i lipa. Nie idzie go zdeaktywować z pilota. Tylko trzeba dostać się do tego pojemnika od pilota uniwersalnego bramy tam gdzie go schowaliśmy i wyłączyć wyłącznikiem na obudowie. Wtedy już wszystko wraca do normalnego funkcjonowania.
Sam pomysł pilota do bramy super, sensor umieszczasz w miejscu dla ciebie wygodnym pod tapicerką, czy plastikiem i dotykiem wzbudzasz go tyle razy , zależnie od kodu jakiego chcesz użyć i co chcesz otworzyć. Ale jak to ma tak działać to trochę lipa, aby trzeba było go wyłączać za każdym razem przy postoju. Zobaczymy co powie producent na tę wadę. Jak się sam nie wzbudza, to wszystko działa jak ta lala, dostęp komfortowy, pilot w kluczu. No wygoda bajka.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

ToMili
Member
Posty: 184
Rejestracja: 02.11.2018, 21:24

Re: Easy Open / Close

Post autor: ToMili » 05.07.2019, 08:53

A czy ktos usłyszał podczas zamykania elektrycznego dźwięki jakby "chrupotania" podczas otwarcia tez jest to słyszalne lecz mniej.
I kolejny problem przestało działać "machniecie nogą" czy jakimś sposobem mogłem tę funkcję dezaktywować?
R-Line 2.0 TDI 400Nm 190 KM DSG7 - Kurkuma - Stage1 - 480Nm 231KM

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Easy Open / Close

Post autor: Salvatore » 05.07.2019, 17:12

Zeby machnięcie nogą działało to po machnięciu musisz zrobić krok do tyłu. Robisz?

yerzu
Member
Posty: 137
Rejestracja: 17.10.2018, 17:26

Re: Easy Open / Close

Post autor: yerzu » 05.07.2019, 22:50

Jerzy pisze:
04.07.2019, 13:01
Koledzy. Jak by ktoś chciał ułatwić sobie przy tym systemie życie z dodatkowymi pilotami od bram, to jest pilot uniwersalny do 4 pilotów. Ale jest jedno "ALE" Producent PROXIMA, model pilota HB Sensor przykład https://www.proxima.pl/produkt/hb-sensor-36/
Ale gdzie to "ALE" ? Otóż zainstalowałem, super sprawa, co do instalacji nie będę się rozpisywał, chyba każdy wie co i jak :) . Ale chyba jest to pilot bez testów. Wysyłam na reklamację do sprawdzenia. Pilot zaczął sam się wzbudzać, a dokładnie sam sensor, wysyłając sygnał do bram, wjazdowej i garażowej na dwóch różnych kodach. To jedno, Drugie to przy samoistnym wzbudzaniu się pilota, zagłusza on wszystko. Nie działa system Easy open, pilot od samochodu, tak że tylko klucz do otwarcia samochodu. A co najlepsze po otwarciu drzwi załącza się alarm i lipa. Nie idzie go zdeaktywować z pilota. Tylko trzeba dostać się do tego pojemnika od pilota uniwersalnego bramy tam gdzie go schowaliśmy i wyłączyć wyłącznikiem na obudowie. Wtedy już wszystko wraca do normalnego funkcjonowania.
Sam pomysł pilota do bramy super, sensor umieszczasz w miejscu dla ciebie wygodnym pod tapicerką, czy plastikiem i dotykiem wzbudzasz go tyle razy , zależnie od kodu jakiego chcesz użyć i co chcesz otworzyć. Ale jak to ma tak działać to trochę lipa, aby trzeba było go wyłączać za każdym razem przy postoju. Zobaczymy co powie producent na tę wadę. Jak się sam nie wzbudza, to wszystko działa jak ta lala, dostęp komfortowy, pilot w kluczu. No wygoda bajka.
nie lepiej zrobić sobie brame itp jako smart home? na wifi i otwierac głosowo przez asystenta google albo na strefach bt (beam) lub innym wynalazku?
2.0tdi 190 fwd

ToMili
Member
Posty: 184
Rejestracja: 02.11.2018, 21:24

Re: Easy Open / Close

Post autor: ToMili » 06.07.2019, 00:10

Salvatore pisze:
05.07.2019, 17:12
Zeby machnięcie nogą działało to po machnięciu musisz zrobić krok do tyłu. Robisz?
Hmmm to mnie "zabileś" muszę sprawdzić, a nie zwracałem uwagi wcześniej.
R-Line 2.0 TDI 400Nm 190 KM DSG7 - Kurkuma - Stage1 - 480Nm 231KM

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Easy Open / Close

Post autor: Jerzy » 06.07.2019, 00:11

Myślałem o tym, ale to zawsze trzeba bawić się tel. pod bramą, albo wydawać te komendy :) Nie zawsze mam tel. pod ręką, a gdzieś w kieszeni czy torbie, tak jak pilot od samochodu. A tu człowiek chce do minimum zminimalizować czas a zwiększyć wygodę.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Easy Open / Close

Post autor: Blazio1946 » 06.07.2019, 10:18

ToMili pisze:
06.07.2019, 00:10
Salvatore pisze:
05.07.2019, 17:12
Zeby machnięcie nogą działało to po machnięciu musisz zrobić krok do tyłu. Robisz?
Hmmm to mnie "zabileś" muszę sprawdzić, a nie zwracałem uwagi wcześniej.
Nie musisz robić krok w tył.

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Easy Open / Close

Post autor: Salvatore » 06.07.2019, 11:38

Było wałkowane tutaj, jak nie odejdziesz to nie zawsze zadziała.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Easy Open / Close

Post autor: Blazio1946 » 06.07.2019, 16:47

Bardziej podłoże ma wpływ na zadziałanie kopniecia i być może brudny czujnik.
Wszystko było wcześniej napisane.

ODPOWIEDZ