Kodowanie samochodów

Awatar użytkownika
ovball
Member
Posty: 72
Rejestracja: 14.03.2020, 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: ovball » 04.08.2020, 13:44

Lazi pisze:
30.07.2020, 21:59
Kurcze, u mnie też z początku miałem wrażenie, że działa. Ale niestety później się okazało, że przestało. Daj znać czy u Ciebie będzie działać dłużej. Może to też być kwestia innych roczników, bo mój jest z 2018.
Hej z przykrością informuję że tak samo jak w przypadku start/stop tak i lusterka przestało działać... :(

działało przez chwile na drugi dzien dupa...

a start stop to nie działał juz po dłuższej przejażdżce :/

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: barszcz2 » 18.08.2020, 07:15

Eldar pisze:
31.12.2018, 00:37
Rkarcz pisze:
30.12.2018, 13:47
Jakby ktoś planował kodowanie XDS to ustawienie maksymalne wyłącza zarzucanie tyłu. :) Samochód staje się silnie podsterowny. Na mokrych zakrętach wywala przodem bez zarzucania. Zobaczę jak działa minimalny XDS.

Ale z drugiej strony ciekawe jakby z takim ustawieniem przeszedłby testy łosia. :)
Nie możliwe... Powinno być zupełnie odwrotnie niż mówisz ;)

Edit.
Jak Ci zarzuca tył to nie odejmuj gazu w zakręcie.
Potwierdzam, po włączeniu XDS na max na pierwszej mokrej trasie wyjechalem 2 razy z zakretu przodem - cale szczescie nic nie jechalo z naprzeciwka bo juz bym nie pisal sobie tu. Zazwyczal przy pokonywaniu zakretu bez lub na minimalnym gazie - najzwyczjaniej skrecasz koła a auto nadal jedzie prosto wydając przy tym harczacy dzwiek jakby ABS odpalil.

Awatar użytkownika
LordVATer
Member
Posty: 87
Rejestracja: 03.08.2020, 19:27

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: LordVATer » 05.09.2020, 09:57

Witam.
Zauważyłem, że w sterowniku 44 mam nieatywne opcje elektroniki zawieszenia i napędu AWD.
Orientuje się ktoś, czy tak być powinno i dlaczego? Mam DCC i 4Motion. 🤔
Załączniki
Screenshot_20200905-093810__01.jpg
2.0 TSI 4Motion 337 KM/480 Nm

Awatar użytkownika
Eldar
Senior Member
Posty: 273
Rejestracja: 19.08.2017, 23:43
Lokalizacja: Barwałd Górny
Kontakt:

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: Eldar » 05.09.2020, 14:47

Zawsze możesz poprawić fabrykę :))

Awatar użytkownika
LordVATer
Member
Posty: 87
Rejestracja: 03.08.2020, 19:27

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: LordVATer » 05.09.2020, 15:12

Zastanawiam się tylko, czego to dotyczy. W innych ustawieniach AWD jest powłączane i z resztą działa bez zarzutu.
Muszę rzeczywiście włączyc i potestować.
2.0 TSI 4Motion 337 KM/480 Nm

twinsen
Junior Member
Posty: 6
Rejestracja: 07.09.2020, 08:17

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: twinsen » 07.09.2020, 09:24

Witajcie :)

Ja co prawda z innym autem bo z Passatem B8FL, rok produkcji 2019, rok modelowy 2020.
Znalazłem to forum jako najbardziej merytoryczne chyba z wszystkich, a że auta mamy podobne to pewne rzeczy pewnie robi się identycznie.
Najpierw się pożalę:
- tryb jazdy DSG nie zostaje przywrócony po ponownym uruchomieniu. Jeśli ktoś jeździ na Eco np. to dostanie znow D1 zamiast E1 i tak dalej.
- podobno od roku modelowego 2020 jest problem z wyłączeniem start-stop? Poleci ktoś dobry zakład w okolicach Katowic, który podepnie kostkę pod przycisk, co spowoduje że ostatni tryb będzie pamiętany?
- GDZIE JEST ZEGAREK? Tutaj wpienili mnie mocno. Znajomi z VW z lat <2018 mają na zegarach zegarek na środku, w związku z tym nie muszą odrywać oczu od drogi by sprawdzić czas. U mnie w Digital Cockpit nie ma zegarka. Co im odbiło w tym VW??
- czy da się wyłączyć powitanie/pożegnanie? Wpienia to mocno
- ekran z profilem zostaje na bardzo długo, czy to OK nie mogłoby się wciskać "samo"? Jestem już na trasie i dopiero wtedy mogę pacnąć w to OK i dopiero wtedy widać ekran "HOME"

Co chciałbym zmienić (i czy się da?):
- wyłączyć start-stop permanentnie, a pod ten przycisk chętnie podmapowałbym coś innego
- włączenie filtra AirCare na stałe (żeby pamiętał stan jaki ustawię)
- włączenie pamięci zamkniętego obiegu - w takim zwykłym Fiacie Stilo jak raz to włączyłem to było włączone "do śmierci"
- zegarek z powrotem na zegarach
- pamięć trybu jazdy jak w MY<2018 czyli łącznie z DSG
- wyłączenie wycia gdy się otworzy drzwi przy pracującym silniku
- wyłączenie alarmu nie zapiętych pasów (zawsze je zapinam do jazdy, ale jak jadę do śmietnika to nie)
- chciałbym, żeby tak jak w każdym "normalnym" aucie czyli takim "sprzed epoki" przy włączonych mijania/dziennych, tył też miał zapalone światła mijania, niezależnie od pory dnia
- chciałbym żeby wyłączyć animację kierunkowskazów czyli żeby wszystkie diody zapały się jednocześnie
- zasięg pokazywany jest co 10 km, w innych autach co do kilometra - można to ustawić?
- TJA - żeby sam ruszał do 30 km/h
- XDS - czy to w ogóle warto ustawiać do miasta? Do tej pory w ogóle nie miałem sytuacji w której dołączyłby się tył. Da się jakoś monitorować jaki jest aktualny udział Haldeksa w jeździe?

Co do audio, to mam Discover Pro + Dynaudio, i teraz tak:
- jeśli podłączę telefon przez Bluetooth, to dźwięk idzie przez procesor dźwięku i jest np. Surround
- jeśli zaś podłączę przez Android Auto, dźwięk jest płaski, 1:1 z telefonu i brzmi do koszmarnie
- mam wykupione dane w Cubic Telecom, natomiast prędkość tego hotspota to 1-4Mbit/sec - u Was też tak jest? Pasażerowie mi narzekają, że nic przez ten internet nie można ściągnąć. Szybciej działa jak wyłączą wifi i skorzystają z własnych danych. Coś tu jest ewidentnie nie tak.
- mam pełne We Connect Plus, ale nie mogę nigdzie odnaleźć aplikacji pogody ani radia internetowego. Mam tylko Apple Music i TIDAL. A na stronie wszystko to obiecali.

No, to chyba wszystko :)

Pozdrawiam, Leszek

Awatar użytkownika
Eldar
Senior Member
Posty: 273
Rejestracja: 19.08.2017, 23:43
Lokalizacja: Barwałd Górny
Kontakt:

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: Eldar » 07.09.2020, 18:30

Najpierw się pożalę:
- tryb jazdy DSG nie zostaje przywrócony po ponownym uruchomieniu. Jeśli ktoś jeździ na Eco np. to dostanie znow D1 zamiast E1 i tak dalej. Nie da się zmienić.
- podobno od roku modelowego 2020 jest problem z wyłączeniem start-stop? Poleci ktoś dobry zakład w okolicach Katowic, który podepnie kostkę pod przycisk, co spowoduje że ostatni tryb będzie pamiętany? Zapraszam do Barwałdu koło Wadowic.
- GDZIE JEST ZEGAREK? Tutaj wpienili mnie mocno. Znajomi z VW z lat <2018 mają na zegarach zegarek na środku, w związku z tym nie muszą odrywać oczu od drogi by sprawdzić czas. U mnie w Digital Cockpit nie ma zegarka. Co im odbiło w tym VW??
- czy da się wyłączyć powitanie/pożegnanie? Wpienia to mocno Raczej tak.
- ekran z profilem zostaje na bardzo długo, czy to OK nie mogłoby się wciskać "samo"? Jestem już na trasie i dopiero wtedy mogę pacnąć w to OK i dopiero wtedy widać ekran "HOME" Raczej nie.

Co chciałbym zmienić (i czy się da?):
- wyłączyć start-stop permanentnie, a pod ten przycisk chętnie podmapowałbym coś innego Tylko chiński układzik.
- włączenie filtra AirCare na stałe (żeby pamiętał stan jaki ustawię) Bez problemu.
- włączenie pamięci zamkniętego obiegu - w takim zwykłym Fiacie Stilo jak raz to włączyłem to było włączone "do śmierci"Bez problemu.
- zegarek z powrotem na zegarach Raczej tak.
- pamięć trybu jazdy jak w MY<2018 czyli łącznie z DSG Nie da się
- wyłączenie wycia gdy się otworzy drzwi przy pracującym silniku Tylko o włączonym zapłonie i wyłączonych światłach)
- wyłączenie alarmu nie zapiętych pasów (zawsze je zapinam do jazdy, ale jak jadę do śmietnika to nie) Bez problemu.
- chciałbym, żeby tak jak w każdym "normalnym" aucie czyli takim "sprzed epoki" przy włączonych mijania/dziennych, tył też miał zapalone światła mijania, niezależnie od pory dnia Bez problemu.
- chciałbym żeby wyłączyć animację kierunkowskazów czyli żeby wszystkie diody zapały się jednocześnie Bez problemu.
- zasięg pokazywany jest co 10 km, w innych autach co do kilometra - można to ustawić? Nie da się.
- TJA - żeby sam ruszał do 30 km/h Tylko do 3 sekund.
- XDS - czy to w ogóle warto ustawiać do miasta? Do tej pory w ogóle nie miałem sytuacji w której dołączyłby się tył. Da się jakoś monitorować jaki jest aktualny udział Haldeksa w jeździe? Nie da się monitorować.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: Blazio1946 » 07.09.2020, 18:56

Eldar pisze:
07.09.2020, 18:30

[/b]
Co chciałbym zmienić (i czy się da?):
- włączenie filtra AirCare na stałe (żeby pamiętał stan jaki ustawię) Bez problemu.
- włączenie pamięci zamkniętego obiegu - w takim zwykłym Fiacie Stilo jak raz to włączyłem to było włączone "do śmierci"Bez problemu.
- chciałbym żeby wyłączyć animację kierunkowskazów czyli żeby wszystkie diody zapały się jednocześnie Bez problemu.
Możesz napisać ściągę do powyższych kodowań?

Awatar użytkownika
johnyPL
Senior Member
Posty: 374
Rejestracja: 24.07.2019, 14:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: johnyPL » 07.09.2020, 23:10

twinsen pisze:
07.09.2020, 09:24
Witajcie :)

Ja co prawda z innym autem bo z Passatem B8FL, rok produkcji 2019, rok modelowy 2020.
Znalazłem to forum jako najbardziej merytoryczne chyba z wszystkich, a że auta mamy podobne to pewne rzeczy pewnie robi się identycznie.
Najpierw się pożalę:
- tryb jazdy DSG nie zostaje przywrócony po ponownym uruchomieniu. Jeśli ktoś jeździ na Eco np. to dostanie znow D1 zamiast E1 i tak dalej.
- podobno od roku modelowego 2020 jest problem z wyłączeniem start-stop? Poleci ktoś dobry zakład w okolicach Katowic, który podepnie kostkę pod przycisk, co spowoduje że ostatni tryb będzie pamiętany?
- GDZIE JEST ZEGAREK? Tutaj wpienili mnie mocno. Znajomi z VW z lat <2018 mają na zegarach zegarek na środku, w związku z tym nie muszą odrywać oczu od drogi by sprawdzić czas. U mnie w Digital Cockpit nie ma zegarka. Co im odbiło w tym VW??
- czy da się wyłączyć powitanie/pożegnanie? Wpienia to mocno
- ekran z profilem zostaje na bardzo długo, czy to OK nie mogłoby się wciskać "samo"? Jestem już na trasie i dopiero wtedy mogę pacnąć w to OK i dopiero wtedy widać ekran "HOME"

Co chciałbym zmienić (i czy się da?):
- wyłączyć start-stop permanentnie, a pod ten przycisk chętnie podmapowałbym coś innego
- włączenie filtra AirCare na stałe (żeby pamiętał stan jaki ustawię)
- włączenie pamięci zamkniętego obiegu - w takim zwykłym Fiacie Stilo jak raz to włączyłem to było włączone "do śmierci"
- zegarek z powrotem na zegarach
- pamięć trybu jazdy jak w MY<2018 czyli łącznie z DSG
- wyłączenie wycia gdy się otworzy drzwi przy pracującym silniku
- wyłączenie alarmu nie zapiętych pasów (zawsze je zapinam do jazdy, ale jak jadę do śmietnika to nie)
- chciałbym, żeby tak jak w każdym "normalnym" aucie czyli takim "sprzed epoki" przy włączonych mijania/dziennych, tył też miał zapalone światła mijania, niezależnie od pory dnia
- chciałbym żeby wyłączyć animację kierunkowskazów czyli żeby wszystkie diody zapały się jednocześnie
- zasięg pokazywany jest co 10 km, w innych autach co do kilometra - można to ustawić?
- TJA - żeby sam ruszał do 30 km/h
- XDS - czy to w ogóle warto ustawiać do miasta? Do tej pory w ogóle nie miałem sytuacji w której dołączyłby się tył. Da się jakoś monitorować jaki jest aktualny udział Haldeksa w jeździe?

Co do audio, to mam Discover Pro + Dynaudio, i teraz tak:
- jeśli podłączę telefon przez Bluetooth, to dźwięk idzie przez procesor dźwięku i jest np. Surround
- jeśli zaś podłączę przez Android Auto, dźwięk jest płaski, 1:1 z telefonu i brzmi do koszmarnie
- mam wykupione dane w Cubic Telecom, natomiast prędkość tego hotspota to 1-4Mbit/sec - u Was też tak jest? Pasażerowie mi narzekają, że nic przez ten internet nie można ściągnąć. Szybciej działa jak wyłączą wifi i skorzystają z własnych danych. Coś tu jest ewidentnie nie tak.
- mam pełne We Connect Plus, ale nie mogę nigdzie odnaleźć aplikacji pogody ani radia internetowego. Mam tylko Apple Music i TIDAL. A na stronie wszystko to obiecali.

No, to chyba wszystko :)

Pozdrawiam, Leszek
Twins jeszcze Cię tu brakowało 😂
johnyPL

Arteon R-Line TSI 190KM JB4 241/385

twinsen
Junior Member
Posty: 6
Rejestracja: 07.09.2020, 08:17

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: twinsen » 08.09.2020, 10:49

johnyPL pisze:
07.09.2020, 23:10
Twins jeszcze Cię tu brakowało 😂
Na Autokąciku nikt nie potrafił mi odpowiedzieć na moje pytania, a tu taki @eldar przyszedł i wszystko wiadomo ;-)

ODPOWIEDZ