Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Serax
Member
Posty: 56
Rejestracja: 16.07.2017, 15:41

RE: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: Serax » 25.10.2017, 21:36

Blazio1946 pisze: Ceramic Pro ja płaciłem 1699zł ceny są od 1500-2500 zależy od producentów i jakiś ich zmyślonych parametrów, twardości itd.
Co 6 miesięcy powinieneś odstawiać auto na mycie detalingowe (pomoże na zapchane powłoki oleofobowe)  cena 80-100zł.
Jakoś dziwnie tanio, masz 9h czy lighta? A co do owej marki, to własnie ona należy do tych, które sa przereklamowane, na forach detailingowych aż grzmi od ciekawych opinii.
Ostatnio zmieniony 25.10.2017, 21:38 przez Serax, łącznie zmieniany 1 raz.

Auror
Member
Posty: 205
Rejestracja: 14.10.2017, 20:46

RE: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: Auror » 25.10.2017, 23:39

Nie miałem nigdy zakładanej powłoki. W piątek odbieram i mam zamiar w poniedziałek zostawić auto na powłokę Diamond 9H z KubeBond. Pakiet lakier, felgi, szyby + środek za 2000. Chłopak zajmujący się flotą w firmie twierdzi, że samochody mające powłokę zachowują się bardziej wdzięcznie przy myciu oraz mają zwiększoną ochronę od mikrorys. Ma porównanie na dwóch identycznych samochodach (jeden z powłoką, drugi bez) Oczywiście potwierdza, że efekt góra 2 lata, nie 5...  I tu rodzi się pytanie: siła sugestii czy rzeczywiście warto auto zabezpieczyć. Inna sprawa, że wpływ na wygląd auta ma sposób użytkowania, a wspomnianymi wcześniej samochodami jeżdżą dwie różne osoby...
MarcinJ pisze:
Ja będę kładł Gtechniq Crystal Serum, mogę odnawiać co pół roku, żaden koszt, a takie porządne mycie plus środek to i tak się robi co jakiś czas.

i tu racja - zrobienie gruntownego mycia raz na jakiś czas jest wskazane.
Ostatnio zmieniony 25.10.2017, 23:44 przez Auror, łącznie zmieniany 1 raz.

Serax
Member
Posty: 56
Rejestracja: 16.07.2017, 15:41

RE: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: Serax » 26.10.2017, 02:16

Auror pisze: Nie miałem nigdy zakładanej powłoki. W piątek odbieram i mam zamiar w poniedziałek zostawić auto na powłokę Diamond 9H z KubeBond. Pakiet lakier, felgi, szyby + środek za 2000. Chłopak zajmujący się flotą w firmie twierdzi, że samochody mające powłokę zachowują się bardziej wdzięcznie przy myciu oraz mają zwiększoną ochronę od mikrorys. Ma porównanie na dwóch identycznych samochodach (jeden z powłoką, drugi bez) Oczywiście potwierdza, że efekt góra 2 lata, nie 5...  I tu rodzi się pytanie: siła sugestii czy rzeczywiście warto auto zabezpieczyć. Inna sprawa, że wpływ na wygląd auta ma sposób użytkowania, a wspomnianymi wcześniej samochodami jeżdżą dwie różne osoby...
MarcinJ pisze:
Ja będę kładł Gtechniq Crystal Serum, mogę odnawiać co pół roku, żaden koszt, a takie porządne mycie plus środek to i tak się robi co jakiś czas.

i tu racja - zrobienie gruntownego mycia raz na jakiś czas jest wskazane.
Co nie zrobisz to auto i tak sie porysuje, chyba ze folia ale o tym nie mówimy. Jakiś czas temu spotkałem się z kilkoma detailerami i doszliśmy do wniosku, że lepiej raz na dwa lata odświeżyc lakier poprzez polerowanie i zabezpieczyc raz na poł roku woskiem(nie mówie o 3 etapach i usuwaniu 90+% rys) niz wydawać od razu 2+ tyś a po 2 latach stwierdzić ze znowu trzeba polerować i płacić za odswieżenie 1k+. Ba każdy detailer powie „Panie ale przez polerowanie powłoka zejdzie, trzeba znowu zapłacic 2k+„. Z usłyszanych historii bywało, że powłoka spadała szybciej z lakieru niż zapewniał detailer a potem sie slyszało, że auto było źle myte, nie przyjeżdzało na przeglądy powłoki blablabla...

Auror
Member
Posty: 205
Rejestracja: 14.10.2017, 20:46

RE: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: Auror » 26.10.2017, 07:32

Też brałem pod uwagę woskowanie co pół roku. Z prostej kalkulacji wychodzi:
Wosk co pół roku przez dwa lata - 1600 zł do tego szyby, felgi i środek - pewnie około 2000 zł
Ceramika raz na dwa lata plus zabezpieczenie felg środka i szyb (wspomniany wcześniej pakiet) - 2000 zł . Do tego odświeżanie raz na pół roku - 3 x 150 zł. Za czwartym razem nowa warstwa.
Kwotowo prawie to samo. Pytanie brzmi: co "lepsze"? Może rzeczywiście lepiej woskować.. .

Nawiasem ceramika ma gwarancję pisemną na 3 lata. Ciekawe jak to kontrolować....

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

RE: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: k1coR » 26.10.2017, 11:33

Dzięki Panowie za info...W takim razie chyba się zdecyduje jednak na porządny wosk i zrobię to samemu.

tom-998
Member
Posty: 145
Rejestracja: 22.04.2017, 16:43

RE: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: tom-998 » 26.10.2017, 13:03

Ale przecież ceramikę też możesz sam położyć, ja kładłem sam na B7 i z Arteonem zrobię podobnie. Powłoka wcale nie nakłada się gorzej od wosku, tylko lakier trzeba dobrze przygotować. Wosk przy pierwszej wizycie na myjni bezdotykowej zejdzie a powłoka zostanie.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: MarcinJ » 26.10.2017, 13:50

Jak ktoś będzie zainteresowany, to podam namiar na kolegę detailera (certyfikowany od Gtechniq) na śląsku. Negocjacje już pozostawię Wam.

tom-998
Member
Posty: 145
Rejestracja: 22.04.2017, 16:43

RE: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: tom-998 » 26.10.2017, 17:27

Ja powłokę nakładałem w maju. Zauważyłem, że lakier zrobił się bardziej "śliski " przy myciu ręcznym samochód o wiele przyjemniej się myje a po umyciu na myjni bezdotykowej woda szybciutko spływa i moment i samochód jest suchy. Co trzy miesiące zgodnie z instrukcją stosuję preparat RELOAD. Nawet jak wytrzyma rok to mogę raz w roku poświęcić jeden dzień i nałożyć ponownie.

Serax
Member
Posty: 56
Rejestracja: 16.07.2017, 15:41

RE: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: Serax » 26.10.2017, 19:02

[quote="tom-998" pid='1075' dateline='1509015781']
Ale przecież ceramikę też możesz sam położyć, ja kładłem sam na B7 i z Arteonem zrobię podobnie. Powłoka wcale nie nakłada się gorzej od wosku, tylko lakier trzeba dobrze przygotować. Wosk przy pierwszej wizycie na myjni bezdotykowej zejdzie a powłoka zostanie.
[/quote]


W takim razie kolego nie masz pojęcia o aplikacji, jeżeli wosk ci ucieka po jednym myciu na bezdotyku. Prawidłowe przygotowanie lakieru i odtłuszczenie go przed aplikacja, daje gwarancję, że wosk będzie leżał dłuższy okres czasu a myjnie bezdotykowe nie zrobią mu szkody. Prawdziwa powłoka powinna wytrzymać minimum rok bez aplikacji jakiegokolwiek Reloada i bez problemów z hydrofobowoscią. Aktualnie mam na dwóch autach UltraCoat premium bond, jedno przejechało 30 tyś w 3 miesiące, drugie około 40 tyś w 2 lata i nie ma żadnej potrzeby reaplikacji czy reloada. Wcześniej leżała powłoka od nanolex, to po pół roku powłoka rozpłynęła się z lakieru.

tom-998
Member
Posty: 145
Rejestracja: 22.04.2017, 16:43

RE: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: tom-998 » 26.10.2017, 19:15

Ja akurat rzadko, korzystam z myjni bezdotykowej a ta opinię wyczytałem akurat na innym forum i może fachowcem nie jestem ale wiem, jak przygotować lakier i nałożyć wosk a aplikacja i koszt Reloada to, żaden problem i samochód błyszczy jak nowy więc skoro zalecają to tak właśnie uczyniłem.

ODPOWIEDZ