Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

RE: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: Blazio1946 » 26.10.2017, 21:32

Serax pisze:
Blazio1946 pisze: Ceramic Pro ja płaciłem 1699zł ceny są od 1500-2500 zależy od producentów i jakiś ich zmyślonych parametrów, twardości itd.
Co 6 miesięcy powinieneś odstawiać auto na mycie detalingowe (pomoże na zapchane powłoki oleofobowe)  cena 80-100zł.
Jakoś dziwnie tanio, masz 9h czy lighta? A co do owej marki, to własnie ona należy do tych, które sa przereklamowane, na forach detailingowych aż grzmi od ciekawych opinii.
Raczej miałem bo rozbiłem tego Passata.
Nie pamiętam dokładnej nazwy na pewno bylo 9H i coś z nano cząstkami. 
Cena uzyskana dzięki podstawieniu 3 aut.

Awatar użytkownika
mazbest
Junior Member
Posty: 48
Rejestracja: 06.07.2018, 08:55

Re: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: mazbest » 20.08.2018, 20:22

Dostałem ofertę jak niżej, czy to dobra cena na folie bezbarwną? :
(((Witam. Koszt zabezpieczenia przodu w wersji podstawowej czyli:
Pełny zderzak , lampy i lusterka , plus 1/3 maski i błotników to koszt około 3500zł, natomiast wersja 2 z pełnym zabezpieczeniem maski i błotników to koszt około 5 tys zł.
W ofercie mamy również zabezpieczenia powłokami ceramicznymi o bardzo dobrych właściwościach. Zapraszam na konsultację i wybór odpowiedniego zabezpieczenia do pana samochodu. Pozdrawiam )))
VOLKSWAGEN (3H) ARTEON R-Line 2.0 TDI SCR 140kW/190KM DSG 7-G (3H748Z) Biały "Oryx"

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: Blazio1946 » 20.08.2018, 23:21

Obie oferty są drogie.
Miałem propozycję cały przód tak jak piszesz +folia na szybę całość 3 tys.

MaciekFLEX
Member
Posty: 206
Rejestracja: 13.07.2018, 11:36
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: MaciekFLEX » 21.08.2018, 14:25

Trochę podpowiem, bo akurat min. prowadzę szkolenia dla Detailerów z zakresu korekty lakierów...
Folia jest świetnym rozwiązaniem i porównując oferty należy wziąć pod uwagę: renomę usługodawcy i produktu,, co zawiera konkretna oferta (ile elementów), gwarancję i późniejsza obsługę. Nie można pisać tu jest za 2 tys. a tam za 4. Jak ze wszystkim: TRZEBA BRAĆ POD UWAGĘ CAŁĄ EKSPLOATACJĘ a nie tylko zakup...Swoją drogą uważam, że takie zabezpieczenie ma sens jeżeli auto jest unikatowe lub kosztuje 2 x więcej niż Arteon, bo za tą kasę można kupić nowy przód :) Ale to moje zdanie.
Co do zabezpieczeń: każda ceramika wymaga przygotowania lakieru i koszt usługi MUSI a nie powinien, być wyceniany indywidualnie. W przypadku fabrycznie nowego auta (jeżeli nie porysowali go podczas ściągania folii) powinien być co najmniej kilka stówek mniejszy niż auta używanego. Odpada glinkowanie i czasochłonna korekta lakieru. Można jedynie (jak ktoś przezorny) przelecieć szybko finishowo - jednoetapowo maszyną DA. Często wystarczy dekontaminacja, odtłuszczenie i powłoka. W przypadku aut używanych - (2 tyg. i umyty to już używany ;) ) trzeba poświęcić lakierowi dużo więcej czasu.

A teraz UWAGA: każda powłoka się zapycha, utlenia i należy używać odpowiedniej nieagresywnej chemii do mycia, oraz co jakiś czas nanosić na lakier odpowiednią chemię. Jak ktoś Wam powie "powłoka ceramiczna utrzymuje się bez obsługi 2 lata" to kłamie. Większość firm w cenie ma wliczoną darmową obsługę powłoki i to też ma wpływ na cenę usługi.
Dla osób, które nie mają dostępu do dobrej myjni ręcznej, sami nie myją auta lub myją tylko na bezdotykowych myjniach polecam woski. Są naturalne, syntetyczne, politury, cleanery, quick detailery, polimery i cholera wie jakie jeszcze... Najbardziej trwałe syntetyczne wytrzymują do 6 miesięcy (nie 12 jak na pudełku) a nakłada się 2h ze szwagrem i efekt też będzie świetny :). Kropelki będą spadać. Amen.
VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190 4MOTION

Awatar użytkownika
ml000
Member
Posty: 134
Rejestracja: 26.08.2017, 00:25

Re: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: ml000 » 21.08.2018, 18:41

Ja używam wosku, sam myję i sam nakładam wosk. 😎
Aplikacja na wiosnę, latem i przed zimą, polecam wosk HOUSE OF WAX SAPPHIRE
House of Wax Sapphire to pierwszy z oferty wosków House of Wax. Dzięki zawartości 40% naturalnego wosku carnauba Sapphire gwarantuje olśniewające wykończenie. Specjalnie opracowana formuła zapewnia wyjątkowy efekt ,,mokrego lakieru” oraz niesamowitą śliskość. Wosk charakteryzuje się prostą, przyjemną aplikacją oraz bardzo dobrą trwałością sięgającą 4 miesięcy.

Sposób użycia:

1 Rozprowadź produkt równomiernie aplikatorem.
2. Odczekaj około 3-5 minut.
3. Wypoleruj miękkim ręcznikiem z mikrofibry.

Dałem z 200pln, a starczy chyba na 30 aplikacji 💪 Efekt rewelacja i jak pachnie 😎
Po nałożeniu można go zostawić nawet na godzinę i dalej się bardzo łatwo ręką poleruje.
Załączniki
24BD88E3-E801-4C9F-BDF3-5325A2D63ED0.png

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: barszcz2 » 21.08.2018, 20:19

Trochę, tańszy, równie dobry: poorboy's natty's paste wax. Ostatnio ktoś mi polecał Collinite 476 - rzekomo utrzymuje się 6 miesięcy.

Awatar użytkownika
ml000
Member
Posty: 134
Rejestracja: 26.08.2017, 00:25

Re: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: ml000 » 21.08.2018, 20:45

barszcz2 pisze:
21.08.2018, 20:19
Trochę, tańszy, równie dobry: poorboy's natty's paste wax. Ostatnio ktoś mi polecał Collinite 476 - rzekomo utrzymuje się 6 miesięcy.
Nie widzę różnicy ? Ten za 200, ten za 80 pln. Efekt jak dla mnie rewelacyjny !!!!
Ale kto bogatemu zabroni 😏 Można położyć powłokę za parę klocków 😉 i też jest Git 👌

pancio123
Junior Member
Posty: 26
Rejestracja: 04.07.2018, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: pancio123 » 21.08.2018, 21:24

mazbest pisze:
20.08.2018, 20:22
Dostałem ofertę jak niżej, czy to dobra cena na folie bezbarwną? :
(((Witam. Koszt zabezpieczenia przodu w wersji podstawowej czyli:
Pełny zderzak , lampy i lusterka , plus 1/3 maski i błotników to koszt około 3500zł, natomiast wersja 2 z pełnym zabezpieczeniem maski i błotników to koszt około 5 tys zł.
W ofercie mamy również zabezpieczenia powłokami ceramicznymi o bardzo dobrych właściwościach. Zapraszam na konsultację i wybór odpowiedniego zabezpieczenia do pana samochodu. Pozdrawiam )))
Nie chce tutaj nikogo obrażać, ale trzeba mieć w głowie niezły bałagan żeby zapłacić 5k za oklejenie przodu samochodu.
Na Rav 4 mam zrobioną ceramikę, i jak porówna z dobrym woskiem to wielkiej różnicy nie widzę, ale to tylko moje zdanie
WV ARTEON R-LINE 190 TSI 2018

MaciekFLEX
Member
Posty: 206
Rejestracja: 13.07.2018, 11:36
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: MaciekFLEX » 21.08.2018, 21:31

Kazdy wosk ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne 😉. Najważniejsze aby był... Naturalne nadaja głębi i dają efekt mokrego lakieru ale trzeba częściej aplikować. Inne jak politury maja wypełniacze i maskuja drobne ryski. Syntetyki nie kręcą tak głębi ale utrzymują sie dłużej i głównie mają chronić lakier. Nie ma idealnego wosku. To tak jak z autami, jeden woli BMW inny Mercedesa a trzeci kupi Audi. Rynek kosmetyki samochodowej bardzo dynamicznie sie rozwija i co miesiąc wychodzi cos nowego. Aaaaa i zapomniałbym: Na trwałość wosku najważniejszy wpływ ma PRZYGOTOWANIE LAKIERU DO APLIKACJI!!!! Trzeba umyć wstepnie lakier, przeprowadzić dekontaminację, znowu umyć dokladnie, użyć cleanera i dopiero wosk.
VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190 4MOTION

Awatar użytkownika
ml000
Member
Posty: 134
Rejestracja: 26.08.2017, 00:25

Re: Powłoka ceramiczna / Wosk / Folia

Post autor: ml000 » 21.08.2018, 22:11

MaciekFLEX pisze:
21.08.2018, 21:31
Trzeba umyć wstepnie lakier, przeprowadzić dekontaminację, znowu umyć dokladnie, użyć cleanera i dopiero wosk.
To same przyjemne czynności 😉
Ja Panowie stawiam na wosk!, w końcu to ARTEON !!! Wosk mu się należy 🤣 przynajmniej tyle
Ja kasę zamiast na powłokę lub folie wrzucam w aktywne wydechy 💪

ODPOWIEDZ