Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

utracjusz
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 29.05.2020, 14:48

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: utracjusz » 13.10.2021, 10:31

Po strojeniu/korekcji całości przyszedł czas na lepszą jakość nagrań. Próbnie wziąłem subskrybcję Tidala i tu kolejne rozczarowanie..
Połączenie bluetooth wybiera domyślnie kodek AAC więc maksymalne prędkości na poziome Spotify. AA to kompletna klapa więc omijam.
Ciekaw jestem jakie jeszcze kodeki obsługuje DiscoveryMedia bo może mój Szajsung powodem.

matikrk
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 19.06.2020, 22:00

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: matikrk » 17.10.2021, 10:56

utracjusz pisze:
13.10.2021, 10:31
Po strojeniu/korekcji całości przyszedł czas na lepszą jakość nagrań. Próbnie wziąłem subskrybcję Tidala i tu kolejne rozczarowanie..
Połączenie bluetooth wybiera domyślnie kodek AAC więc maksymalne prędkości na poziome Spotify. AA to kompletna klapa więc omijam.
Ciekaw jestem jakie jeszcze kodeki obsługuje DiscoveryMedia bo może mój Szajsung powodem.
Polecam odpalic Tidal bezposrednio z poziomu radia.
Native Tidal > Bt aac > AA

utracjusz
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 29.05.2020, 14:48

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: utracjusz » 17.10.2021, 11:06

Nie miałem pojęcia, że to możliwe. To jest opcja dostępna dla konkretnej wersji MD?
Nigdy nie zauważyłem tej opcji w menu.
Nie korzystam z weconnnect i nawet nie dodałem siebie jako użytkownika. Będę musiał się zainteresować tematem..

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Vetinari » 18.10.2021, 12:42

To jest od polifta chyba dopiero bezpośrednio w radiu, tam gdzie wybiera się Radio FM/DAB/Bluetooth/Radio Internetowe jest też Tidal/Apple Music. Ale wymaga pakietu z Cubica.

marbalon
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 19.10.2021, 12:30

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: marbalon » 20.10.2021, 08:43

Z uwagi na to że to mój pierwszy post na forum to witam serdecznie wszystkich, a teraz do tematu.

Mam u siebie seryjne audio ale i one potrafi ładnie wzbudzić w rezonans plastiki w boczkach a więc myślę sobie od wygłuszenia czas zacząć.
Pytanko ile i jakich mat zużyliście na same przednie drzwi?

W drugim etapie można by dorzucić suba do bagażnika, jakiś gotowiec w koło i wyciąć basy z przodu trochę, ale to krok nr 2. Najpierw musze rozeznać co trzeba dokupić aby mieć taką możliwość rozdziału basu - mam rocznik 2017 radio z pokrętłami.

matikrk
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 19.06.2020, 22:00

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: matikrk » 25.10.2021, 22:14

tidal mam w my20
udostepniam sobie hotspot z telefonu i usługi streamingowe i tam jest tidal i apple music

apple mnie tak nie zachwycił jakością, było podobnie do bt

nightrider
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 15.04.2022, 15:55

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: nightrider » 15.04.2022, 16:49

Witajcie, co można zrobić niedużym kosztem do Arteona po FL (radio Discover Media, podstawowe audio) poza wygłuszeniem, żeby poprawić jakość audio? Czy warto myśleć o dorzuceniu jakiś głośników średniotonowych z przodu czy może lepiej wymiana nisko- i wysokotonowych z przodu? Jeśli tak, to czy są jakieś polecane modele? A może jakiś wzmacniacz i pozostanie przy fabrycznych głośnikach? Chodzi o upgrade typu plug-and-play. Nie chcę dorzucać suba.

SebastianC
Member
Posty: 60
Rejestracja: 28.07.2019, 11:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: SebastianC » 18.04.2022, 22:22

Jeśli chcesz maksumalnie P&P to może dedykowany zestaw Focala:
https://www.focal.com/en/car-audio/car- ... /is-vw-180
Nie widziałem jeszcze opini na polskim forum ale jest sporo na Amazonie - i ludzie chwalą brzmienie.
O ile boczek (tapicerka) Arteona ma taki sam układ jak Passata B8 (na 90% tak) to wymiana głośnika wysokotonowego jest trochę pracochłonna - trzeba zdemontować listwę ozdrobną ale wszystko do ogarnięcia.

kboryszewski
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 01.08.2022, 17:53

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: kboryszewski » 01.08.2022, 17:57

Witam bo to mój pierwszy post tutaj i od razu pytanie. Czy mozna podkręcić głośność w belce Helix 000051419C bo mam wrażenie że jakoś prawie jej nie słychać pomimo instalacji i programowania?

Prometeusz
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 20.01.2023, 13:56

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Prometeusz » 20.01.2023, 14:11

Cześć, czy ktoś może posiada jeszcze ten wzmacniacz z procesorem co pisal Utracjusz - chodzi o M 5dsp. CIekaw jestem jak sie to ostatecznie spisało, bo z zapowiedzi wyglądało całkiem nieżle. A widzę że autor sie dawno już nie pojawił. Tam chyba instalacji ze zdjęć wynika nie trzeba przerabiać, wiec chyba w nowym aucie dodając go nie stracił bym gwarancji. Ja jestem czlowiek starej daty i zatrzymałem sie jak DLS A6 rządziło i procesor alpiny, wiec i moje zabawki stare pochgodzą z tamtych czasów, ale do nowego auta ich nie wstawie. Za duzo przeróbek, musiałbym czekać aż gwarancja auta się skończy, a ja jeszcze swojego nie odebrałem.

ODPOWIEDZ