Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

tastow
Junior Member
Posty: 45
Rejestracja: 26.06.2018, 17:18

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: tastow » 06.07.2018, 15:58

Witam,
Czy ktokolwiek wie może o dodekowanych subwooferach (ASO VW) do Arteona??
Niestety dealer nie może zaproponować nic do montażu bo producent nie przewidział takich akcesoriów.
Nie mam w aucie DYNAUDIO, ale chciałbym w miejscu koła zapasowego zamontować SUB, aby podnieść delikatnie efekt dźwiękowy.

Model 000051419 nie jest dedykowany do Arteona jak podano tutaj wczesniej i żadne ASO w PL nie podejmie się montażu takiego elementu ponieważ będzie to miało wpływ na gwarancję auta (podzespoły-elektryka).

Dziękuję za pomoc/sugestię :-)

tom-998
Member
Posty: 145
Rejestracja: 22.04.2017, 16:43

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: tom-998 » 06.07.2018, 20:06

tastow pisze:
06.07.2018, 15:58
będzie to miało wpływ na gwarancję auta (podzespoły-elektryka).

Dziękuję za pomoc/sugestię :-)
A kto ci tak powiedział? Przecież wpinasz to bezinwazyjnie instalację samochodu. Wyciągasz złącze z radia, wpinasz złącze w to miejsce złącze od wiązki suba złącze które wypiłeś z radia również wpinasz do wiązki suba i ciągniesz wiązkę przy progu do tyłu auta.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Jacekpolok » 06.07.2018, 20:41

Wymiana glosnikow w Vw - to utrata gwarancji ma caly system audio. Najlepiej usumac zmiany (nawet sam sub) na czas przegladiw itd.

tom-998
Member
Posty: 145
Rejestracja: 22.04.2017, 16:43

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: tom-998 » 06.07.2018, 21:31

Ja w B7 wymieniałem swego czasu głośniki, ale przed wymianą wysłałem zapytanie do centrali VW odnośnie gwarancji i uzyskałem informację, że jeżeli będzie to zrobione bezinwazyjnie, nie zostaną poprzecinane żadne przewody to nie skutkuje to utratą gwarancji, niestety nie mam już tego maila od nich.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Jacekpolok » 06.07.2018, 21:50

Wymienilem w vw cc głośniki w drzwiach tyl - wymontowane gwizdki i zalozone duze basowe. Gwarancja na audio utracona. Bylo to dla mnie zrozumiale. Jest inna koncowka mocy przewidziana do tych co zakladalem- ale graly lepiej niz seryjne. Dynaudio VW to niestety porażka- chociaz i tak jest zmacznie lepiej niz seria. Dynaudio hra moim zdanuem gorzej nuz seryjne audio w BMW swrii 5. Szkoda ze VW oszczedza i w tym szczegole. Najlepiej zabezpiczyc sie tqk jak napisal tom podajac dokladnie model jaki chcemy zamontowac oraz wykonac w autoryzo2qnym zakladzie.

tastow
Junior Member
Posty: 45
Rejestracja: 26.06.2018, 17:18

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: tastow » 06.07.2018, 22:20

Info otrzymałem od ponad 10 całkowicie różnych dealerów VW, każdy z nich odmówił zamontowania SUBA ponieważ nie jest on dedykowany do ARTEONA, a co ważniejsze kazdy z dealerów podkreślił jedno zdanie: z automatu odpada gwarancja na audio i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, ze stracę również gwarancje na elektrykę/podzespoły...
Dla mnie jest to chore... przecież jest to oryginalny produkt VW którego założenie zajmie nie więcej jak godzinę czasu + strojenie.

wasyl
Member
Posty: 114
Rejestracja: 17.09.2017, 10:11

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: wasyl » 06.07.2018, 23:06

Narzekamy na standardowe audio w vw, znajomy ma e-klasę i również standardowe nagłośnieniei to dopiero jest porażka w arteonie gra o wiele lepiej. Takrze nie jest tak źle. Jeździłem Arkiem z dynaudio i wielkiej różnicy między serią dla mnie nie ma.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Jacekpolok » 06.07.2018, 23:39

Różnica miedzy standard a dynaudio jest. Chociaz stamdard gra slabo a dynaudio lepiej qle bez rewelacji.

Awatar użytkownika
Artpe
Member
Posty: 203
Rejestracja: 26.02.2018, 16:38

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Artpe » 07.07.2018, 11:31

A sama wymiana głośników też powoduje utratę gwarancji?
2.0 TSI 190 KM

tastow
Junior Member
Posty: 45
Rejestracja: 26.06.2018, 17:18

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: tastow » 07.07.2018, 11:47

Z mojej wiedzy niestety tak...
Zawsze mogą Ci podważyć, że zamontowałeś "nieoryginalne części/podzespoły czyt: głośniki" które w jakiś tam sposób "mogły" (ale wcale nie musiały) przyczynić się do takiej tam jakiejś usterki...

Wszystko zależy od problemu z jakim się udamy do ASO, mi powiedziano wprost - każda jakakolwiek zewnętrzna ingerencja będzie kwalifikowała się do utraty gwarancji na dane podzespoły samochodu.

Niestety takie mamy czasy, albo zamawiamy auto które będzie miało już to co chcemy, albo godzimy się z możliwą utratą gwarancji.

Jeśli ktokolwiek z Was zna jakiegokolwiek dealera VW w PL który podejmie się dołożenia SUBA w samochodzie (oczywiście pochodzącego z oryginalnego sklepu - akcesoria VW) i da gwarancje na wykonaną usługę chętnie się do niego wybiorę ;-)

ODPOWIEDZ