Najtańszy nowy Arteon

ducati
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 09.03.2019, 11:40

Najtańszy nowy Arteon

Post autor: ducati » 09.03.2019, 11:53

Na otomoto dostępny jest nowy Arteon z Gdańska, prawie golas ale zawsze to nowe auto.
Osobiście szukałem auta do 120 tysięcy i Arteony były powyżej limitu aczkolwiek ten sprawił że człowiek zaczyna się zastanawiać... Czy może jednak nie przekroczyć trochę limitu i wybrać piękną furę z salonu. Co prawda felgi lipne, ale zawsze można wymienić. Miał ktoś kontakt z tą zwykłą tapicerką w Arteonach? Da się wytrzymać czy jednak biedna jak na auto za 130k? Wiem, że czasem pojawiały się podstawowe Essence za około 125 tysięcy ale w tej chwili wskazany w linku model jest najtańszy. Niby cena katalogowa 158 000zł. Z tego co wiem, w leasingu z wykupem 1% oferują go po dodaniu ubezpieczenia za leasing za 139 tysięcy. 9 tysięcy za ubezpieczenie leasingu to już sporo przy aucie za 130 tysięcy.
Jak oceniacie tę ofertę?
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 5e6cb87613

Dorth
Member
Posty: 202
Rejestracja: 26.09.2018, 16:14

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: Dorth » 09.03.2019, 12:07

Jakie ubezpieczenie leasingu? :huh: Nie rozumiem o co chodzi.

Wersja nie aż taka biedna ale np. cyfrowe zegary by się przydały. ;) W każdym razie jakbym miał jeździć bogatszym Passatem to jednak wolałbym Arteona żeby się Choc trochę wyróżniać. ;)

ducati
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 09.03.2019, 11:40

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: ducati » 09.03.2019, 12:31

Faktycznie źle się wyraziłem. Chodziło mi o doliczoną w kalkulacji leasingu składkę ubezpieczeniową RTI D3 KOM, wliczoną w ratę całkowitą. Po przeliczeniu jej razy 35 wyszło około 9700zł ale jak teraz czytam to ubezpieczeniem wartości fakturowej i nie jest obowiązkowe.

Dorth
Member
Posty: 202
Rejestracja: 26.09.2018, 16:14

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: Dorth » 09.03.2019, 13:13

Nie bierz tego. Kup sobie Gapa fakturowego i składka jednorazowa wyjdzie niecałe 3tys. Zł a zakres ubezpieczenia praktycznie taki sam. ;) Można to kupić w salonie od razu przy zawieraniu umowy leasignowej.

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: Noetra » 09.03.2019, 17:30

ducati pisze:
09.03.2019, 11:53
Na otomoto dostępny jest nowy Arteon z Gdańska, prawie golas ale zawsze to nowe auto.
Osobiście szukałem auta do 120 tysięcy i Arteony były powyżej limitu aczkolwiek ten sprawił że człowiek zaczyna się zastanawiać...
Póki co podążasz moją drogą :)
Też miałem założony budżet 120k i miałem kupić dobrze wyposażonego T-Rocka ale ilekroć byłem na rekonesans w salonie VW na koniec zawsze lądowałem w Arteonie. Też mi się w końcu zapaliła lampka i też początkowo przymierzałem się do Essense. Felgi to rzeczywiście najmniejszy problem. Zawsze można sobie dokupić. Niestety tapicerka jest naprawę słaba. Nawet nie o to chodzi, że jest z materiału ale o to, że z bliska wygląda dość tandetnie (dużo gorzej niż na zdjęciach). Brak AID, elektrycznej klapy, grzanej kierownicy no i te przednie kierunki na zwykłych żarówkach. No i najważniejsze dla mojej żony - nie można do Essence zamówić Kurkumy :) wszystko to skłoniło mnie by jednak wysupłać dodatkowy budżet. Ostatecznie kupiłem nieźle doposażony Elegance. Katalogowo 172k ale po rabatach 143k.
Ciekawe jaka będzie Twoja dalsza droga ? Informuj koniecznie!

Awatar użytkownika
PaverNet
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 03.03.2019, 12:17
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: PaverNet » 12.03.2019, 12:33

Macie widzę zupełnie inne podejście do tematu niż moje.
Dla mnie wyposażenie to podstawa. Wolę auto klasę niższe ale jednak dobrze wyposażone.
Dla mnie cała frajda w Arteonie to asystenci ułatwiające jeżdżenie na trasie i w korkach.
Arteon R-line 2.0 TSI 190 HP
PaverNet
Paweł Raczkowski
Usługi Informatyczne dla Firm

maczeq
Junior Member
Posty: 24
Rejestracja: 09.12.2018, 17:07

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: maczeq » 12.03.2019, 13:47

PaverNet pisze:
12.03.2019, 12:33
Macie widzę zupełnie inne podejście do tematu niż moje.
Dla mnie wyposażenie to podstawa. Wolę auto klasę niższe ale jednak dobrze wyposażone.
Dla mnie cała frajda w Arteonie to asystenci ułatwiające jeżdżenie na trasie i w korkach.
Popieram Cie w 100%
Dla mnie kupić najtanszego Arteona w konfiguracji śmietnik to calkowicie mija się z celem...
Wolał bym za te pieniądze dobrze wyposażonego Golfa.

Pietras
Member
Posty: 120
Rejestracja: 28.11.2018, 21:03

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: Pietras » 12.03.2019, 14:03

Niektórzy patrzą tez np na właściwości jezdne, komfort jazdy itd.
Jak sobie zobaczymy listę standardowego wyposażenia w Essence to wcale biedy nie ma do normalnego użytkowania, a komfort jazdy w trasie i ilość miejsca to chyba porównanie do golfa słabe.

Btw, większość asystentów w arteonie niezależnie od wersji jest w standardzie.

mmmjanas
Member
Posty: 118
Rejestracja: 30.11.2018, 09:44

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: mmmjanas » 12.03.2019, 17:51

Niektórzy wolą biedniejszego Tiguana od lepiej wyposażonego T-roca, tak więc każdy ma swój punkt widzenia i swoje predyspozycje. Uszanujmy to i nie przekreślajmy takiego sposobu podejmowania decyzji przez innych. Niestety niejeden marzy o Arteonie, a niestety nie stać go już na wysupłanie kolejnych 40.000,- na wersję Elegance czy R-line i z pewnością będzie mega szczęśliwy, że realizuje swoje marzenia nawet jeżdżąc wersją Essence. W życiu nie zamieni go na bogatszego Golfa. Jeden będzie wolał za 10 zł zjeść mały kawałek torta dakłasa, a drugi napchać się 6 pączkami. Pewne jest to, że jeden i drugi lubi słodkie ;-)

ppablosss
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 20.09.2018, 18:00

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: ppablosss » 12.03.2019, 23:51

Stary, jeśli podoba Ci się sam samochód, jego linia, jego projekt i pasują ci finanse to kupuj, nie walcz z forum, bo tutaj każdy ma swojego faworyta. Jak zapytasz o kolor czy felgi to dopiero ci namieszają :-) Mi udało się nabyć R-line 4x4 i to był mój faworyt. Ostatnio jednak widziałem Essence i powiem Ci i że moja żona widząc go powiedziała: "Ooooo taki sam jak Twój" :-) na co ja odburknąłem, że "ależ nieeeee, to inny był" ale czy ona to zauważyła? Raczej nie :-) Posiadacz Skody czy Audi też nie połapie się w różnicach na pierwszy rzut oka.

ODPOWIEDZ