Najtańszy nowy Arteon

lkocurek
Member
Posty: 149
Rejestracja: 08.10.2018, 12:55
Lokalizacja: slask

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: lkocurek » 13.03.2019, 00:21

Bo lepiej przed sąsiadem mieć Arteona niż Golfa :)
Bo co takie realia w PL
VW Arteon 2.0 BiTDI R 4MOTION

mmmjanas
Member
Posty: 118
Rejestracja: 30.11.2018, 09:44

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: mmmjanas » 13.03.2019, 07:00

Irytacja zrozumiała, bo człowiek kupuje za ponad 200 tys pięknego Arteona, a tu nagle drugi wydaje prawie o połowę mniej i też "udaje", że ma takiego. Powinien wziąć Golfa, wtedy byłoby jasne, ja mam lepszy, on ma gorszy, a tak wszyscy się pogubią i będą myśleli, że mamy takie same auta...
Realia w PL są takie, że tak się właśnie często myśli...
A jeszcze jak ten "gorszy" sam dokupi Rosario na allegro i założy do swojego auta, to niech go wszystkie piekła świata pochłoną :-)

Pietras
Member
Posty: 120
Rejestracja: 28.11.2018, 21:03

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: Pietras » 13.03.2019, 07:43

I niech się nawet nie odważy nakleić spojlera na klapę i okleić listew😾

Lepiej niech sąsiad widzi, ze stać mnie na golfa na wypasie. To nic, ze jak fotelik z niemowlakiem zamontuje z tylu to pasażer albo kierowca mają przednią szybę na nosie, ale mam webasto - bo stać mnie 😂😂😂😂

A jak już czytam, że „w PL się tak myśli...” to już mi ręce opadają. Bo w Polsce to ludzie na drzewach mieszkają i jedzą żołędzie. Ach Ci Polacy ....

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: Noetra » 13.03.2019, 09:20

PaverNet pisze:
12.03.2019, 12:33
Macie widzę zupełnie inne podejście do tematu niż moje.
Dla mnie wyposażenie to podstawa. Wolę auto klasę niższe ale jednak dobrze wyposażone.
Dla mnie cała frajda w Arteonie to asystenci ułatwiające jeżdżenie na trasie i w korkach.
A zadałeś sobie trud i przeczytałeś specyfikację tego Essence?
Tam jest automat z pakietem drogowym (asystenci) i pakietem zimowym (grzane siedzenia i spryskiwacze) + nawigacja DM + pełna elektryka szyb + keyless. Z rzeczy dla mnie ważnych brakuje elektrycznej klapy i grzanej kierownicy. To nie jest żaden golas tylko nieźle wyposażony samochód. Dokupi później jakieś ładne duże felgi i będzie się cieszył pięknym i naprawdę nieźle wyposażonym samochodem.

Ja nie kumam twojej filozofii. Człowiek ma budżet 120k to ma kupić auto niższej klasy z jeszcze lepszym wyposażeniem choć cholernie podoba mu się Arteon? Zakup auta to dla większości ludzi decyzja emocjonalna. A jakie emocje będą nim targać jeśli kupi sobie np. wypasioną Oktavie a na ulicy spotka Arteona? Chyba tylko takie, jakim był durniem bo mógł mieć takie piękne auto.

Awatar użytkownika
PaverNet
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 03.03.2019, 12:17
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: PaverNet » 13.03.2019, 12:22

Zacznę może od tego, że moją intencją nie było krytykowanie kogokolwiek.
Niczego również nie napisałem o wersji Essence bo literka R nie ma dla mnie żadnego znaczenia.
Forum służy do dzielenia się opiniami tak więc przedstawiłem swoją.

A w kwestii wyposażenia mam na myśli przede wszystkim systemy usprawniające poruszanie się autem i to co sprawia, że podróżuje się nam przyjemniej. Czyli w naszym przypadku głównie Pakiet Drogowy Plus+; Pakiet zimowy (tu akurat jest); Pakiet Premium (tu też jest ale brakuje świateł LED które uważam za genialne); Pakiet Innowacyjny (w szczególności system Area View dzięki któremu auto ostrzega nas np. przed dzieckiem, które przebiega za autem a nie widać w lusterkach. To akurat z autopsji bo gdyby nie to żona miała by dziecko na sumieniu).

Za chwile się raban podniesie, że kiedyś w ogóle tego nie było i wszyscy dawali radę. Ale idąc tą drogą to po co w ogóle nowe auta kupować.

Nie mniej ducati wybór należy do Ciebie i jaki by nie był z pewnością będzie to dobra decyzja dla Ciebie.
Arteon R-line 2.0 TSI 190 HP
PaverNet
Paweł Raczkowski
Usługi Informatyczne dla Firm

Pietras
Member
Posty: 120
Rejestracja: 28.11.2018, 21:03

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: Pietras » 13.03.2019, 13:51

Jakby nie było nawet najdroższa wersja wyposażeniowa czyt. R-line bez doposażenia nie ma tych elementów, które opisałeś a chyba ciężko go nazwać golasem :)

Btw jak dla mnie najbardziej przydatne opcje i ułatwiające użytkowanie to jak pisałeś światła full led, kamera 360 i automatyczna klapa, bez reszty wg mnie oczywiście da się jeździć calkiem przyzwoicie.

trake
Member
Posty: 138
Rejestracja: 13.08.2018, 13:31

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: trake » 13.03.2019, 14:04

Jeśli znalazł ciekawą ofertę - bierz i już. A forum - nie warto się kopać z koniem. Też nie ujeżdżam Rline z ponad 200 konnym silnikiem. Z tego powodu nie odczuwam, że to jest gorszy arteon niż topowy Rline.

HenryKer
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 06.03.2019, 12:37
Lokalizacja: Sri Lanka
Kontakt:

Najtanszy nowy Arteon

Post autor: HenryKer » 13.03.2019, 16:57

No ciekawe to bedzie Ale tak jak Lailonn napisal bedzie to pewnie wykorzystywane do "niecnych" planow Ale ciekwawe czy takie urzadzonko bedzie mozna zniszczyc. Hmm... tylko czy jak pojawi sie takie urzadzonko to pojawia sie flag do przejmowania? Przeciez zawsze one byly miejsce spawnu

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: Noetra » 13.03.2019, 21:50

PaverNet pisze:
13.03.2019, 12:22
Pakiet Drogowy Plus+; Pakiet zimowy (tu akurat jest); Pakiet Premium (tu też jest ale brakuje świateł LED które uważam za genialne); Pakiet Innowacyjny (w szczególności system Area View dzięki któremu auto ostrzega nas np. przed dzieckiem, które przebiega za autem a nie widać w lusterkach.
W aucie z linku raczej jest Pakiet Drogowy (nazwany "Pakiet techniczny" - ale nie ma takiego w Arteonie) więc pewnie asystenici są. Każdy ma w standardzie na pewno ACC, front assist, line assist. A do plusa sobie dokoduje. (Jam Traffic)

Pakiet zimowy - jest.

Pakiet premium - nie ma ale pamiętaj, że każdy Arteon ma reflektory dzienne, mijania i drogowe LED. Oczywiście skoro nie ma pakietu premium nie ma DLA. Choć z tego co tu na forum czytałem DLA da się zakodować.

Zgoda - nie ma AID i 360. Ale kamera cofania też by pewnie ostrzegła przed tym dzieckiem.

Moim zdaniem volkswagen właśnie bardzo się postarał i nawet podstawowa wersja Arteona jest nieźle wyposażona. Powiedz które auto ma aktywny tempomat w standardzie w najniższym pakiecie wyposażenia ? Albo reflektory full LED ?
Ostatnio zmieniony 14.03.2019, 05:33 przez Noetra, łącznie zmieniany 1 raz.

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Najtańszy nowy Arteon

Post autor: Salvatore » 13.03.2019, 22:19

Pakiet techniczny to nie pakiet drogowy, jest o tym na forum.

ODPOWIEDZ