Start/Stop dzilanie-awaryjnosc

Peterka
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 29.07.2018, 10:41

Start/Stop dzilanie-awaryjnosc

Post autor: Peterka » 19.03.2019, 20:45

Witam,. Nie mam jeszcze Arteona ale rozaważam jego zakup. Jednym z kryteriow wyboru jest dzialanie systemu Start/stop. Interesuje mniejakie sa klopoty ( ewntualnie ich nie ma ) z systemem Start/Stop w Arteonie. Rozumiem ze duza czesc z kolegow wylacza te opcje na stale, ale Ci co jej uzywaja moze moga podzielic sie swoimi obserwacjami. Czy czesto zdaza sie ze system nie dziala bo akumulator np. przy uzywaniu tego systemu akumulator jest niedoladowany? Ja uzytkuje teraz mazde 6 i m z tym systemem jest masakra.

Elninjo
Member
Posty: 241
Rejestracja: 13.12.2018, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Start/Stop awaryjnosc

Post autor: Elninjo » 19.03.2019, 20:52

Głównym czynnikiem decydującym o podjęciu decyzji o jego wyłączeniu w moim przypadku był nieustający wqrw, że gasł akurat wtedy kiedy chciałem zjechać ze skrzyżowania albo np. ruszyć ze świateł... Cała reszta dotycząca akumulatora, rozrusznika czy innego wpływu na samochód jest mi obce z powodów z pierwszego zdania... ;)

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Start/Stop dzilanie-awaryjnosc

Post autor: Salvatore » 19.03.2019, 21:05

Niestety start-stop jest bezużyteczny w aucie z automatem. Jest dokładnie jak kolega wyżej pisze. Co za debil to wymyślił...
Co innego w manualu, tam gaśnie dopiero po wrzuceniu na luz, więc ma się nad tym kontrolę.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Start/Stop dzilanie-awaryjnosc

Post autor: Rkarcz » 19.03.2019, 21:24

Piotrek to zawsze działa. Bez znaczenia na pogodę.
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Lazi
Senior Member
Posty: 445
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Start/Stop dzilanie-awaryjnosc

Post autor: Lazi » 19.03.2019, 23:16

Rkarcz pisze:
19.03.2019, 21:24
Piotrek to zawsze działa. Bez znaczenia na pogodę.
Jeśli podciągniemy pod pogodę ujemną temperaturę to nie zawsze będzie działać ;)
Ja jeszcze mam ten system aktywny, ale pilnuję się, żeby go wyłączać jak tylko odpalam silnik z powodów jakie wymienili koledzy. Natomiast pomijając upierdliwość, to kłopotów z tym nie ma. Jak widzę, że zmiana światła będzie za 60 sek. to pozwalam mu się zgasić, a samochód jest użytkowany na krótkich trasach miejskich także gdyby miał wystąpić problem z doładowaniem aku to pewnie bym już o tym wiedział.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

Pietras
Member
Posty: 120
Rejestracja: 28.11.2018, 21:03

Re: Start/Stop dzilanie-awaryjnosc

Post autor: Pietras » 19.03.2019, 23:33

Mnie też ten system denerwuje, ale chyba z zasady nie z konkretnego powodu tj opoznienia startu czy czegoś innego. System działa u mnie błyskawicznie, nie zauważyłem żadnego większego opóznienia. Wydaje mi się, że gdyby mieć głośno audio i nie patrzeć na obrotomierz, a skupic się tylko na jeździe to chyba nie zauważyłoby się jego działania :)

ToMili
Member
Posty: 184
Rejestracja: 02.11.2018, 21:24

Re: Start/Stop dzilanie-awaryjnosc

Post autor: ToMili » 19.03.2019, 23:58

U mnie na szczęście nic złego nie występuje.
Jadę - działa silnik, staję- gaśnie. Rusza auto stojące przede mną silnik odpala i jadę dalej. Nie mam z tym systemem problemów ani problemu jak część forumowiczów.
@Pietras zgadzam się z Tobą. Jak DA gra głośno i nie podglądam obrotomierza nawet nie wiem czy silnik pracuje.
R-Line 2.0 TDI 400Nm 190 KM DSG7 - Kurkuma - Stage1 - 480Nm 231KM

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Start/Stop dzilanie-awaryjnosc

Post autor: Rkarcz » 20.03.2019, 06:11

Zasuwam 250, staję na bramkach. Ci robi system? Wyłącza silnik. Jakbym planował jeździć Arteonem 100 kkm to co tam, może tak być. Kolejna sprawa, podjeżdżam do drogi głównej, hamuję, oo jest miejsce, gaz w podłogę. Ups, silnik zgasł. Ale zapalił po tej 1-2s, miejsca już nie ma ale potrafił wjechać na metr na drogę po której ktoś jechał. Miałem tak w poprzednim samochodzie, było tak w tym. Zdeaktywowałem bo szkoda mi silnika i chcę przeżyć. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Pietras
Member
Posty: 120
Rejestracja: 28.11.2018, 21:03

Re: Start/Stop dzilanie-awaryjnosc

Post autor: Pietras » 20.03.2019, 06:38

Nie wiem jak start stop ale zasuwanie 250 pewnie tez nie sprzyja żeby przejeździć milion km. Stając na bramkach auto nie gaśnie i stygnie przez godziny, a kilka, kilkanaście sekund- nie wiem jaki może mieć to wpływ na turbinę.

Co do opóźnienia to jak dla mnie bardziej problematyczna jest reakcja na gaz. Wg mnie generuje ona dużo większe opóźnienie przy starcie niż s-stop.

Co by nie było problem moim zdaniem nadmuchany bo jak komuś przeszkadza to wylacza i nie ma tematu.

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Start/Stop dzilanie-awaryjnosc

Post autor: Noetra » 20.03.2019, 06:40

ToMili pisze:
19.03.2019, 23:58
U mnie na szczęście nic złego nie występuje.
Bo ten system w Arteonie działa płynnie, szybko i dyskretnie. Ale rozumiem, że może kogoś uwierać w psychikę. Sam wyłączam go w sytuacji "szybko" poruszającego się korka kiedy ciągle gasi silnik na jedną do kilku sekund.

Ma jedną zaletę w stosunku do start-stop z mojego poprzedniego samochodu Hyundai Tucson - gdy go wyłączam lub włączam podczas postoju silnik się gasi lub zapala natychmiast. W Hyundaiu działo się to dopiero na następnym zatrzymaniu.

Osobiście nie zamierzam go wyłączać na stałe kodowaniem ale kupiłem taki prosty moduł, który podpina się pod przycisk start-stop. Wtedy po włączeniu zapłonu system zawsze jest wyłączony jednak po naciśnięciu przycisku można go aktywować. Ma też tryb serwisowy aktywowany poprzez dłuższe przytrzymanie gdzie przywraca fabryczne działanie systemu. Kupiony na ebayu za ok. stówkę.

ODPOWIEDZ