Arteon ocena po pierwszym roku eksploatacji

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Arteon ocena po pierwszym roku eksploatacji

Post autor: Blazio1946 » 09.04.2019, 22:37

Mi stuknęło 15 miesięcy użytkowania Arteona 2.0 TSI 190KM R-line. Przebieg 41tkm, jestem z zadowolony z wyboru auta i silnika.
Żadnych przygód, tankuję paliwo i jeżdżę. Jedynie hamulce mi buczały, zostały wymienione tarcze/klocki tył (gest handlowy vw) i na razie wszystko jest spoko. Mam kilka odprysków na masce ale ekspresówki/autostrady robią swoje.
Gdybym miał wybierać to zdecydował bym się drugi raz na zakup.
Spalanie - ok
Awarie - zero oby tak dalej
Jakieś kwiatki wychodziły różnym użytkownikom (jest wątek usterek) ale to nie ma wpływu na całokształt.

Ja polecam.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Arteon ocena po pierwszym roku eksploatacji

Post autor: Jacekpolok » 09.04.2019, 23:11

Polecam wątek Usterki nastepnie Hamulce nastepnie Elektronika.
W klasie sredniej auto jest bardzo drogie jezeli chcemy miec w miarę wyposazony egzemplarz - 200k lub 160 za wersje minimum. Nie ma alternatywy niestety w klasie sredniej - do wyboru mondeo, passat, optima, renault....
Z uwagi na tragiczny proces rozpatrywania reklamacji u wszystkich właścicieli arteonow- nalezy brac pod uwage uzywane samochody z klasy premium. Zamiast uznac reklamacje- wyjatkowo bw w imie dobrej wspolpracy zgadza sie na "gest dobrej woli".

PePe
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 11.05.2018, 09:54

Re: Arteon ocena po pierwszym roku eksploatacji

Post autor: PePe » 10.04.2019, 18:06

U mnie mija 9 miesięcy, 21t km odkąd jeżdżę Arteonem Elegance 1.5 TSI, dsg. Podobnie jak kolega Blazio, który 2 posty wyżej ocenił swoje auto jestem bardzo zadowolony z wyboru! Jeżdżę i tankuje, nic się złego póki co nie dzieje. Auto duże, wygodne z pakownym bagażnikiem no i wizualnie bardzo mi się podoba! Naprawdę lubię rano wsiadać do niego i jechać do firmy!
Dealer VW AJ Motors z Bydgoszczy jak dla mnie pierwsza klasa obsługi! Przy zakupie oprócz rabatu na auto Ok 11% dodatkowo dostałem belki dachowe warte Ok 1 tys zł oraz .... rower młodzieżowy dla dziecka VW GTI warty Ok 1,6 tys zł. Jak zgłosiłem brak gniazdka w bagażniku, które wcześniej było w opisie wyposażenia auta to zostałem zaproszony na jego montaż.
Pewnie ... są lepsze auta i zdarzają się usterki w vw jak to wszędzie bywa w masowej produkcji. Jestem ze bardzo zadowolony z Arteona i oby tak dalej się sprawował!

Ps.a kolega Jacekpolok to straszny malkontent z Ciebie. Takie czarnowidztwo uprawiasz. Rzucając okiem na Twoje posty to wszystko tragiczne, sam znaczek VW nie do końca dobry, znaczek KIA dyskwalifikuje...etc... aż nie chce się tego czytać...tendencyjne informacje jak w Wydarzeniach TVP 😆😆😆

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Arteon ocena po pierwszym roku eksploatacji

Post autor: Jacekpolok » 10.04.2019, 19:23

PePe pisze:
10.04.2019, 18:06
U mnie mija 9 miesięcy, 21t km odkąd jeżdżę Arteonem Elegance 1.5 TSI, dsg. Podobnie jak kolega Blazio, który 2 posty wyżej ocenił swoje auto jestem bardzo zadowolony z wyboru! Jeżdżę i tankuje, nic się złego póki co nie dzieje. Auto duże, wygodne z pakownym bagażnikiem no i wizualnie bardzo mi się podoba! Naprawdę lubię rano wsiadać do niego i jechać do firmy!
Dealer VW AJ Motors z Bydgoszczy jak dla mnie pierwsza klasa obsługi! Przy zakupie oprócz rabatu na auto Ok 11% dodatkowo dostałem belki dachowe warte Ok 1 tys zł oraz .... rower młodzieżowy dla dziecka VW GTI warty Ok 1,6 tys zł. Jak zgłosiłem brak gniazdka w bagażniku, które wcześniej było w opisie wyposażenia auta to zostałem zaproszony na jego montaż.
Pewnie ... są lepsze auta i zdarzają się usterki w vw jak to wszędzie bywa w masowej produkcji. Jestem ze bardzo zadowolony z Arteona i oby tak dalej się sprawował!

Ps.a kolega Jacekpolok to straszny malkontent z Ciebie. Takie czarnowidztwo uprawiasz. Rzucając okiem na Twoje posty to wszystko tragiczne, sam znaczek VW nie do końca dobry, znaczek KIA dyskwalifikuje...etc... aż nie chce się tego czytać...tendencyjne informacje jak w Wydarzeniach TVP 😆😆😆
Jeżdżę od 10 grudnia autem zastepczym. Dalej uwazasz ze przesadzam?

Czy ktorys wpis mijał sie z prawdą? Kazdy dotyczacy wad to obiektywna ocena. Do czytania nikt nikogo nie zmusza- przewiń palcem. Opieram sie na faktach i zwracam uwage co sie nie podoba idnis ie wykonczenia- to juz ocena subiektywna.

joogas
Junior Member
Posty: 45
Rejestracja: 11.07.2018, 20:52

Re: Arteon ocena po pierwszym roku eksploatacji

Post autor: joogas » 10.04.2019, 23:18

Wszystko fajnie, tylko przydałby się punkt odniesienia. Inne są oczekiwania po przesiadce np. ze skoda octavia a inne z audi a6.

Pozdrawiam

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Arteon ocena po pierwszym roku eksploatacji

Post autor: Rkarcz » 11.04.2019, 00:01

Ja przesiadłem się z cud maliny pseudo niezawodnej Mazdy 6. Po prawie roku i 53kkm jestem zachwycony. Każda jazda to przyjemność, nawet te zakończone pustym bakiem :). Są pewne niedoskonałości, ale nie upierdliwe usterki które wkurwiają za każdym razem jak wsiadałem do Mazdy. No i spalanie. Jazda mocno zerojedynkowa dała dzisiaj 14. Mam porównanie do cud maliny z Japonii. W tej trasie spalała 15.5. No i najlepsze na koniec - info dla hejterów TSI. Spalanie oleju. Na 15 kkm do litra dla silnika dość często oglądającego czerwone pole. Cud malina spalała 1l na 3-4 kkm. VW może trzeszczeć, skrzypieć ale daje poczucie że się jedzie samochodem. Po prostu. Komfortowo, sprawnie, dynamicznie do celu. Kilometry lecą jak szalone. Paliwo, płyn do spryskiwaczy, klocki, przeglądy i dalej hajda. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Arteon ocena po pierwszym roku eksploatacji

Post autor: Noetra » 11.04.2019, 03:37

Jacekpolok pisze:
09.04.2019, 23:11
Polecam wątek Usterki nastepnie Hamulce nastepnie Elektronika.
W klasie sredniej auto jest bardzo drogie jezeli chcemy miec w miarę wyposazony egzemplarz - 200k lub 160 za wersje minimum. Nie ma alternatywy niestety w klasie sredniej - do wyboru mondeo, passat, optima, renault....
Z uwagi na tragiczny proces rozpatrywania reklamacji u wszystkich właścicieli arteonow- nalezy brac pod uwage uzywane samochody z klasy premium. Zamiast uznac reklamacje- wyjatkowo bw w imie dobrej wspolpracy zgadza sie na "gest dobrej woli".
Wpis kompletnie z dupy.

Co takiego Cię skłoniło, by pod postem kolegi zadowolonego z użytkowania Arteona, kolejny raz wypierdzieć tu swoje żale? Człowiek pisze, że jest zadowolony z auta a ty mu polecasz wątek o usterkach, hamulcach itd WTF? Czy tym wpisem chciałeś wykrzyczeć światu, że on nie wie co mówi i że w ogóle jest niesłusznie zadowolony?!?

No to stary mam dla Ciebie złą wiadomość. Takich niesłusznie zadowolonych jest więcej. Ja też do nich należę.

zip
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 11.04.2019, 06:55

Re: Arteon ocena po pierwszym roku eksploatacji

Post autor: zip » 11.04.2019, 06:56

Muszę powiedzieć, że jest u mnie z tym nadspodziewanie dobrze. Dobrze się sprawuje, jest wytrzymały, w miarę niezawdony.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Arteon ocena po pierwszym roku eksploatacji

Post autor: Jacekpolok » 11.04.2019, 07:31

Noetra pisze:
11.04.2019, 03:37
Jacekpolok pisze:
09.04.2019, 23:11
Polecam wątek Usterki nastepnie Hamulce nastepnie Elektronika.
W klasie sredniej auto jest bardzo drogie jezeli chcemy miec w miarę wyposazony egzemplarz - 200k lub 160 za wersje minimum. Nie ma alternatywy niestety w klasie sredniej - do wyboru mondeo, passat, optima, renault....
Z uwagi na tragiczny proces rozpatrywania reklamacji u wszystkich właścicieli arteonow- nalezy brac pod uwage uzywane samochody z klasy premium. Zamiast uznac reklamacje- wyjatkowo bw w imie dobrej wspolpracy zgadza sie na "gest dobrej woli".
Wpis kompletnie z dupy.

Co takiego Cię skłoniło, by pod postem kolegi zadowolonego z użytkowania Arteona, kolejny raz wypierdzieć tu swoje żale? Człowiek pisze, że jest zadowolony z auta a ty mu polecasz wątek o usterkach, hamulcach itd WTF? Czy tym wpisem chciałeś wykrzyczeć światu, że on nie wie co mówi i że w ogóle jest niesłusznie zadowolony?!?

No to stary mam dla Ciebie złą wiadomość. Takich niesłusznie zadowolonych jest więcej. Ja też do nich należę.
Tak. Twoj wpis jest taki jak piszesz. Przeczytaj tytul a potem skoryguj swoj wpis. Ocena po pierwszym roku- Arteon oceniam słabiutko. 6miesiecy w serwisie.
Komentuj zgodnie z tytulem wątku a nie wpisuj byle co.

trake
Member
Posty: 138
Rejestracja: 13.08.2018, 13:31

Re: Arteon ocena po pierwszym roku eksploatacji

Post autor: trake » 11.04.2019, 08:03

2.0 tdi 190KM elegance 4motion - 10 tys km - odpukać - póki co tylko zawiesił się raz soft, wymieniłem olej po 2 tys km, i w sumie tyle serwis widziałem. Jeździ, póki co, bez zarzutu - nie mam uwag, po przesiadce z ociężałej insignii 4x4 arteon wydaje się lekko prowadzić niczym piórko na wietrze. Ogółem można rzec - auto ma swoje wady, niedoskonałości, ale w mojej opinii to solidne auto, poza ceną, którą vw jednak urwał z sufitu.

ODPOWIEDZ