Proces zamawiania samochodu z leasingiem

Awatar użytkownika
ksibart
Senior Member
Posty: 376
Rejestracja: 01.10.2017, 22:51
Lokalizacja: Kraków

Proces zamawiania samochodu z leasingiem

Post autor: ksibart » 18.11.2017, 20:42

Hej,

Z racji że jest to mój pierwszy leasing, a zbliza się dzień zamówienia samochodu, mam wątpliwości co do etapów formalności.

Wstępną decyzję leasingową mam, schemat który mi przedstawił leasingodawca o ile dobrze zrozumiałem wygląda mniej więcej tak:

1) dostaje wstępną decyzję z leasingu
2) Zamawiam auto i wpłacam zaliczkę
3) Jak auto przyjedzie, podpisuje umowę z leasingiem, wpłacam x%
4) Leasingodawca wysyła dokumenty do rejestracji itd do salonu
5) odbieram auto przedstawiając protokół odbioru z leasingu

Czy coś tutaj pominąłem? Trochę dziwne mi się wydaje że nie podpisuje umowy jak już coś zamawiam, mogę się wycofać z przyczyn losowych/braku decyzji jeśli cena będzie nieznacznie większa?

Awatar użytkownika
Tomars
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 26.06.2017, 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proces zamawiania samochodu z leasingiem

Post autor: Tomars » 18.11.2017, 21:45

Cześć

U mnie wyglądało to tak:

1. Zamówienie samochodu - koniec czerwca
2. Akceptacja wstępnej umowy leasingu (następnego dnia po przesłaniu dokumentów) która i tak starci ważność i będą ją weryfikować raz jeszcze tuż prze odbiorem/podpisaniem
3. Wpłacenie części zaliczki w moim przypadku umówiłem się ze sprzedającym na 5000 z 16300 (resztę dopłacałem tuz przed odbiorem)
4. Dwa dni przed odbiorem samochodu (jak już czekał na placu w c salonie) podpisałem umowę lesingu i dopłaciłem brakujące 11300 z opłaty wstępnej ( w moim przypadku było to 16300 czyli 10% z 163 000 )
5. W dniu odbioru podpisuję dokumenty odnośnie warunków gwarancji, odbieram wszystkie instrukcje i kluczyki, ubezpieczenie i oczywiście samochód. Sprzedawca poinformował mnie że podpisana umowa leasingowa dotrze do mnie podpisane przez VW Leasing w przeciągu 7 dni.

Z tym wycofaniem się ja miałem zapis, że zwrot wpłaconej zaliczki jest możliwy tylko wtedy jeżeli sprzedający nie wywiąże się z realizacji zamówienia (termin/specyfikacja/uszkodzenie)

i już ;)

Auror
Member
Posty: 205
Rejestracja: 14.10.2017, 20:46

Re: Proces zamawiania samochodu z leasingiem

Post autor: Auror » 18.11.2017, 22:55

Screen ;) proces od umowy do wydania trwał 3 dni.
Załączniki
20171118_223852.png

Awatar użytkownika
ksibart
Senior Member
Posty: 376
Rejestracja: 01.10.2017, 22:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Proces zamawiania samochodu z leasingiem

Post autor: ksibart » 19.11.2017, 00:03

A ma ktos z Was doswiadczenie z innym leasingiem niz VW Leasing? Procedura wyglada identycznie?

Awatar użytkownika
Maciej
Junior Member
Posty: 15
Rejestracja: 16.11.2017, 09:10

Re: Proces zamawiania samochodu z leasingiem

Post autor: Maciej » 20.11.2017, 09:47

Identycznie ale zazwyczaj dłużej. Czasami leasing musi zrobić swoje wewnętrzne zamówienia, czasami chciałby wcześniej zobaczyć samochód itd. Tak naprawdę nawet w tym samym Banku potrafią być różne procedury natomiast logika procesu od zamówienia do wydania jest taka sama... No i bujasz się w dwa miejsca, a nie tak jak w przypadku VW - w jednym salonie.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

Re: Proces zamawiania samochodu z leasingiem

Post autor: MarcinJ » 20.11.2017, 10:57

U mnie proces był prosty - weryfikacja na podstawie zamówienia, podpisanie umowy i teraz czekam na auto. Jak samochód dojedzie (o ile wcześniej nie zrezygnuję z zamówienia), mam jechać obejrzeć auto przed zapłatą za niego przez bank. Jeśli będzie ok, salon wystawia FV na bank, bank płaci i rejestruje samochód, a ja jadę odebrać auto. Ja nigdzie nie musiałem jeździć - to przedstawiciele banków przyjeżdżają pod firmę, do mcdonalda itp. żeby wszystko załatwić jak najlepiej pasuje klientowi.

Awatar użytkownika
ksibart
Senior Member
Posty: 376
Rejestracja: 01.10.2017, 22:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Proces zamawiania samochodu z leasingiem

Post autor: ksibart » 20.11.2017, 11:25

Ok, wszystko jasne - dzięki :)

Awatar użytkownika
forte
Junior Member
Posty: 43
Rejestracja: 01.09.2017, 21:14

Re: Proces zamawiania samochodu z leasingiem

Post autor: forte » 20.11.2017, 22:08

Cześć,

Podłączę się pod temat ksibarta, bo też dotyczy leasingu.
Zamówiłem Arteona kilka miesięcy temu, w grudniu powinien być gotowy do odbioru. Zastanawiam się nad podpisaniem umowy leasingowej (VW bank) już teraz, tak żeby móc rozliczyć sobie koszt wpłaty własnej za ten rok. Czy ktoś z kolegów tak zrobił?

Obawiam się, że jak podpiszę umowę to nie będę miał "bata" na dealera i w razie opóźnień czy np. szkody podczas transportu dealerowi nie będzie już zależało. Z drugiej strony chyba nie ma sensu czekać na jakiś rabat czy wyprzedaż, bo ta już się zaczęła, a wyżej wspomniane rozliczenie kosztów w moim przypadku po prostu mi się opłaca.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

Re: Proces zamawiania samochodu z leasingiem

Post autor: MarcinJ » 21.11.2017, 08:07

Ja tak robiłem w Audi 2 lata temu - żeby zamknąć przychód ze sprzedaży starego samochodu i koszt "zaliczki" (która nie jest KUP) w tym samym miesiącu, kazałem od razu wystawić przez leasing FV na opłatę wstępną. Nie było problemów.

ODPOWIEDZ