Obtarcie, ucieczka i brak OC

alcalu
Member
Posty: 241
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: alcalu » 07.07.2019, 09:21

Rkarcz pisze:
07.07.2019, 08:44
Miałem kilka szkód na różnych markach nowych samochód. Jakie naprawy? Zawsze ASO wciska ubezpieczycielowi wymianę, później najczęściej sądząc się o kwotę ubezpieczenia. Ostatnio mieliśmy szkodę na Golfie 7, uszkodzony przód i tył. Nie miał roku. Wycena z OC Hestii 25k, ASO 43k. Wszystko zrobione, samochód odebrany, a ASO będzie różnicę wyjaśniało w sądzie. Mam Mazdę 3, uszkodzony spojler w myjni. OC Warty 1.8k, ASO 4.9k. Samochód odebrany, sprawa w sądzie. Także o czym tym do mnie rozmawiasz nie mam pojęcia. Mam zupełnie inne doświadczenia tylko z tego roku.
I że niby ASO z każdą różną wyceną idzie w koszta sądowe i tok postępowania (zapewne ze 2-letni), LOL. Musisz mieć szczęście że tak o Ciebie dbają i się poświęcają :).

Likwidowałem kilka szkód w Warszawie z OC w różnych ASO VW, zawsze naprawa była rozpoczynana dopiero po zaakceptowaniu kosztorysu przez ubezpieczyciela. Przy jednej szkodzie przeszedłem wszystkie etapy odwołania do rzecznika ubezpieczonych który potwierdził moje stanowisko jak powinna wyglądać naprawa. I co? I nic. Allianz odpisał w 150tym piśmie "jak się panu nie podoba, niech pan nas pozwie".

mocart26
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 18.12.2018, 21:51

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: mocart26 » 07.07.2019, 09:25

Rkarcz pisze:
07.07.2019, 06:45
Który ubezpieczyciel robi teraz regres? Kiedyś tak, obecnie to już mit. Masz sprawcę to ciągniesz z niego. Jak chcesz korzystać z AC to musisz się liczyć z tym że ci dowalą składkę na następny rok.
Każdy ubezpieczyciel robi regres wystarczy do szkody dodać odpowiednie oświadczenie poszkodowanego. Jak się pilnuje to niczego nie dowala :cool:

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: Rkarcz » 07.07.2019, 10:35

Dbają o swoje przechody a nie o klienta. I jak dla mnie koszty postępowania i fakt "kredytu" dla ubezpieczyciela jest widać opłacalny. I w zasadzie każda naprawa w moim przypadku kończyła się w sądzie. 3 miesiące temu miałem dopłatę 50% VATu w sprawie z 2016 roku - wymiana szyby czołowej z AC PZU w Maździe 6. Tylko dla Mazdy miałem 1 ASO i dla VW mam cały czas jedno ASO. Zmieńcie ASO a nie będziecie mieli klepanych aut. Proste. :)
Podaj który ubezpieczyciel i w którym roku robił ci regres na OC sprawcy. Tylko tobie a nie ciotce czy znajomemu sąsiada szwagra.
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

lkocurek
Member
Posty: 149
Rejestracja: 08.10.2018, 12:55
Lokalizacja: slask

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: lkocurek » 07.07.2019, 11:19

Ja miałem z 7 lat do tylu regres , babka mi wyjechała cinque przywiozłem ja na drugi koniec skrzyżowania , auto było nowe (2lata) to do aso na lawecie,
Następnie info ze nienaprawia z oc sprawcy bo nie działają bezgotówkowo ( policja protokół wszystko było ) z tym ubezpieczycielem, wiec wziąłem regres z AC , w alianz , składki w następnym roku zapłaciłem większe jak bym to ja spowodował kolizje
Wiec to dla mnie bezsensie bylo
VW Arteon 2.0 BiTDI R 4MOTION

ytimk
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 18.09.2017, 09:17

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: ytimk » 07.07.2019, 11:54

Artwaw pisze:
06.07.2019, 19:38

Sprawa zgłoszona na policję i do leasingodawcy, czy ktoś z Was naprawiał z AC tego typu uszkodzenie?

Ja podobne naprawiałem z OC sprawcy. W ASO (Poznań Krańcowa) wszystko wymieniali ( drzwi, fragment ściany bocznej ) na nowe.

ochab
Member
Posty: 80
Rejestracja: 15.12.2018, 18:15
Lokalizacja: Gorlice

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: ochab » 07.07.2019, 13:33

Rkarcz pisze:
07.07.2019, 08:44
Miałem kilka szkód na różnych markach nowych samochód. Jakie naprawy? Zawsze ASO wciska ubezpieczycielowi wymianę, później najczęściej sądząc się o kwotę ubezpieczenia. Ostatnio mieliśmy szkodę na Golfie 7, uszkodzony przód i tył. Nie miał roku. Wycena z OC Hestii 25k, ASO 43k. Wszystko zrobione, samochód odebrany, a ASO będzie różnicę wyjaśniało w sądzie. Mam Mazdę 3, uszkodzony spojler w myjni. OC Warty 1.8k, ASO 4.9k. Samochód odebrany, sprawa w sądzie. Także o czym tym do mnie rozmawiasz nie mam pojęcia. Mam zupełnie inne doświadczenia tylko z tego roku.
Dokładnie miałem takie same doświadczenia z likwidacją szkód.
Zawozisz samochód do ASO , oni wymieniają możliwie jak najwiecej się da bo to dla nich zarobek ( części, godziny robocze itd.)
Odbierasz zrobiony samochód a później sami się użerają z ubezpieczalnią o tą różnicę pomiędzy kalkulacją likwidatora a rzeczywistym kosztem naprawy.

alcalu
Member
Posty: 241
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: alcalu » 07.07.2019, 13:45

ochab pisze:
07.07.2019, 13:33
Dokładnie miałem takie same doświadczenia z likwidacją szkód.
Zawozisz samochód do ASO , oni wymieniają możliwie jak najwiecej się da bo to dla nich zarobek ( części, godziny robocze itd.)
Odbierasz zrobiony samochód a później sami się użerają z ubezpieczalnią o tą różnicę pomiędzy kalkulacją likwidatora a rzeczywistym kosztem naprawy.
Dobrze wiedzieć, które w Wawie tak robią? Mam dokładnie odwrotne doświadzenia z VW Nadarzyn i Audi Wolica - robili dokładnie tak żeby nie wchodzić w żadne akcje z ubezpieczycielami

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: Rkarcz » 07.07.2019, 13:47

Na Sekundowej.
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Dorth
Member
Posty: 202
Rejestracja: 26.09.2018, 16:14

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: Dorth » 07.07.2019, 15:23

Dziwnie to Panowie zalatwiacie. Masz AC to masz spokój. Ja wjechalem Insignia w dziurę na drodze. Uszkodzona opona na 1 rzut oka. Wezwalem policję a potem do ASO. W ASO zrobiło się 2xopona, felga, czujnik, zderzak. Razem 5,5tys. Z AC. Podałem mojemu ubezpieczycielowi OC sprawcy czyli ZDM i tyle. Po pół roku zamkneli sprawę bo dostali kasę. Po to właśnie jest AC. Się niczym nie martwisz. Wiadomo, że ma być policja żeby było bezsprzecznie wiadomo kto winny.

Jako ciekawostkę dodam szkoda że stycznia, zamknięta w czerwcu. Jednak w kwietniu był koniec ubezpieczeń i w Link4 zapłaciłem tak jakbym miał zwyzke. Od razu powiedzieli że jak się sprawa zamknie w UFG to dostanę zwrot do kwoty tak jakbym nie miał szkody. Tak też się stało. ;)

ochab
Member
Posty: 80
Rejestracja: 15.12.2018, 18:15
Lokalizacja: Gorlice

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: ochab » 07.07.2019, 15:23

alcalu pisze:
07.07.2019, 13:45
ochab pisze:
07.07.2019, 13:33
Dokładnie miałem takie same doświadczenia z likwidacją szkód.
Zawozisz samochód do ASO , oni wymieniają możliwie jak najwiecej się da bo to dla nich zarobek ( części, godziny robocze itd.)
Odbierasz zrobiony samochód a później sami się użerają z ubezpieczalnią o tą różnicę pomiędzy kalkulacją likwidatora a rzeczywistym kosztem naprawy.
Dobrze wiedzieć, które w Wawie tak robią? Mam dokładnie odwrotne doświadzenia z VW Nadarzyn i Audi Wolica - robili dokładnie tak żeby nie wchodzić w żadne akcje z ubezpieczycielami
To bylo w Krk

ODPOWIEDZ