Obtarcie, ucieczka i brak OC

mocart26
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 18.12.2018, 21:51

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: mocart26 » 07.07.2019, 16:15

Rkarcz pisze:
07.07.2019, 10:35
Dbają o swoje przechody a nie o klienta. I jak dla mnie koszty postępowania i fakt "kredytu" dla ubezpieczyciela jest widać opłacalny. I w zasadzie każda naprawa w moim przypadku kończyła się w sądzie. 3 miesiące temu miałem dopłatę 50% VATu w sprawie z 2016 roku - wymiana szyby czołowej z AC PZU w Maździe 6. Tylko dla Mazdy miałem 1 ASO i dla VW mam cały czas jedno ASO. Zmieńcie ASO a nie będziecie mieli klepanych aut. Proste. :)
Podaj który ubezpieczyciel i w którym roku robił ci regres na OC sprawcy. Tylko tobie a nie ciotce czy znajomemu sąsiada szwagra.
Miałem 2 przypadki jeden z warta drugi PZU i mówię tu a własnym doświadczeniu, nie ciotki...
Odnośnie vatu? Wystarczy ubezpieczenie ac mieć w wersji brutto i nie ma problemu dopłaty 50%

SPI
Junior Member
Posty: 26
Rejestracja: 24.12.2018, 00:57
Lokalizacja: Zabrze

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: SPI » 07.07.2019, 16:59

Jest tu kilka osób które miały szkody i z tym związane doświadczenia. Czy jest szansa odzyskania pieniędzy za zgodę na usunięcie szkody od leasingu. W moim przypadku to 100 netto. Które muszę wydać, a odzkodowanie wynosi 450 netto.

alcalu
Member
Posty: 241
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: alcalu » 07.07.2019, 17:35

SPI pisze:
07.07.2019, 16:59
Jest tu kilka osób które miały szkody i z tym związane doświadczenia. Czy jest szansa odzyskania pieniędzy za zgodę na usunięcie szkody od leasingu. W moim przypadku to 100 netto. Które muszę wydać, a odzkodowanie wynosi 450 netto.
Raczej tak (jeśli odszkodowanie jest z OC sprawcy). Przy OC przysluguje Ci również pojazd zastępczy, odszkodowanie za utrate wartosci handlowej, odszkodowanie np. za uzupełnienie ceramiki jeśli była itd itd Ja rozliczałem taksówki do ASO jak nie chciałem się bawić w branie zastępczego.

Dorth
Member
Posty: 202
Rejestracja: 26.09.2018, 16:14

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: Dorth » 07.07.2019, 17:51

Nie wiem czy wiecie ale wystarczy poprosić żeby faktura była na firmę leasingowa i może być nawet netto. Firma leasignowa zapłaci 100%VAT bo i tak to sobie odliczy. Tak miałem w przypadku malowania zderzaka. Faktura na VW Leasing w kwocie netto. ;)

mmk
Junior Member
Posty: 18
Rejestracja: 28.04.2019, 16:36

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: mmk » 07.07.2019, 18:59

Kolega chce zrobić z AC bez regresu a wy cały czas o OC. W OC jest obowiązek przywrócić auto do stanu z przed szkody. O wymianę wtedy jest najłatwiej. Takiego zapisu nie ma w AC.
Ze świecą szukać blacharni która będzie się sądzić z tytułu AC. Obecnie każdy chce robić po zaakceptowaniu kosztorysu, ponieważ po przegranej sprawie trzeba sądzić się z klientem.

Jeśli chodzi o drzwi to są do wymiany, uszkodzenie rantu drzwi na styku dwóch blach.

Dorth
Member
Posty: 202
Rejestracja: 26.09.2018, 16:14

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: Dorth » 07.07.2019, 22:36

Kolega ma sprawcę tylko sprawca nie miał OC :) Więc można robić z AC z regresem. Wtedy już ubezpieczyciel się wszystkim zajmie.

W przypadku naprawy bezgotówkowej w ASO ciężko podważyć kosztorys. W końcu to ASO wg norm producenta ocenia co jest do zrobienia. Wiadomo, zw ubezpieczyciel będzie kombinować ale wie że jest skazany na porażkę. Jedyną opcja że się ma biedne AC czyli z amortyzacja części i wkładem własnym. Wtedy trochę trzeba dołożyć do interesu. :)

Tak Jak kolega pisał wcześniej. Uszkodzenie rantu kwalifikuje drzwi do wymiany. Natomiast wglebienia do wymiany poszycia. Pierwsze słyszę żeby fabryka akceptowala szpachlowanie. ;)

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: Jerzy » 08.07.2019, 07:32

Artwaw pisze:
06.07.2019, 19:38
Pocieszylem się od lutego nieskazitelnym Arteonem, który oststnio doznał chrztu parkingowego :D

Zostawiłem na parkingu, po pewnym czasie zauważyłem z knajpy, ze ktoś wsadza mi karteczkę za wycieraczkę. Okazało się, ze był to miły Pan świadek, który zauważyl, ze kierujący innym pojazdem przy wjeżdżaniu na miejsce postojowe obtarł mnie i uciekł. Zdążył zrobić zdjęcie sprawcy który uciekał- wg. Blach nie miał w dniu kolizji OC.

Sprawa zgłoszona na policję i do leasingodawcy, czy ktoś z Was naprawiał z AC tego typu uszkodzenie? Blacharnia VW chce szpachlować i twierdzą, ze ubezpieczyciel nie zgodzi się na wyminę, a ja chce nowe drzwi, bo do żywego zdarte miejscami i wgniecione. :huh:
Kolego. Jak masz w leasingu, to olej to. Oddasz go i weźmiesz następny, a niech się oni potem martwią przy odsprzedaży samochodu. Nie daj tylko sobie potem podnieść składki ubezpieczenia, bo masz sprawcę uszkodzenia.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: k1coR » 08.07.2019, 12:56

Jeśli sprawca się nie przyzna, mimo świadków, kamer, itp. to gówno odzyskasz, chyba że założysz sprawę w Sądzie Cywilnym.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: Rkarcz » 08.07.2019, 14:00

Ale sprawą zajmuje się policja czy okoliczni sąsiedzi? Jak policja i będą mieli cały materiał dowodowy to coś chyba orzekną a nie że są świadkowie, nagrania, numery rejestracyjne a sprawcy, tudzież OC samochodu którym popełniono wykroczenie a poszkodowany jest sam sobie winny że tamtędy jechał. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Obtarcie, ucieczka i brak OC

Post autor: k1coR » 08.07.2019, 15:59

Rkarcz pisze:
08.07.2019, 14:00
Ale sprawą zajmuje się policja czy okoliczni sąsiedzi? Jak policja i będą mieli cały materiał dowodowy to coś chyba orzekną a nie że są świadkowie, nagrania, numery rejestracyjne a sprawcy, tudzież OC samochodu którym popełniono wykroczenie a poszkodowany jest sam sobie winny że tamtędy jechał. :)
Policja ją umorzy szybciej niż zaczną cokolwiek ustalać, szkodliwość czynu niewielka, itp. Jeżeli sprawca się nie przyzna, to nawet jak mu pokażesz zdjęcie jego uszkodzonego auta z twoim lakierem lub film z monitoringu to nic to nie da, tylko Sąd Cywilny, oczywiście sprawa do wygrania.

ODPOWIEDZ